Opengame
Amaterská
florbalová liga

27.06.2016 14:59:17

Ženský turnaj přilákal do Brna na jubilejní ročník Hummel Open Game celkem deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech, ze kterých celky na prvních třech místech šly rovnou do čtvrtfinále, o dvě místa se utkaly celky na 4. a 5. místě jednotlivých.

Skupinu A si podmanily hráčky ELITE Praha, které se skóre 17:1 získaly plný počet bodů. Za nimi se seřadilo maďarské Hungary, J-e.l.i.t.a., další pražský celek Athletics a Ženy ve výprodeji. Skupina B byla, alespoň dle výsledků, o poznání vyrovnanější. Nakonec se z vítězství ve skupině mohl radovat ELITE Praha Team, za kterým se stejným počtem bodů skončily hráčky DT Samo, ELITE Bohemians, Florbalu Židenice a FC Mladá Boleslav.

V prvním kole play-off nejdříve vyřadily Židenice soupeřky Ženy ve výprodeji, po té se zásluhou Nikoly Červené podívaly do čtvrtfinále Athletics Praha.

Ve čtvrtfinále nepotvrdily své výsledky ve skupině a papírové předpoklady florbalistky ELITE Praha. I přes to, že v zápase s brněnskými Židenicemi vedly Pražanky 1:0, jejich soupeřky třemi góly v druhé části zápas otočily a postoupily. V malém pražském derby se následně poradily hráčky ELITE Praha Team s Athletics, postup neunikl ani týmu ELITE Bohemians, jenž vyřadil Hungary, a v posledním čtvrtfinále se s turnajem rozloučil celek J-e.l.i.t.a., který vypadl s DT Samo.

První nedělní semifinále dospělo až do samostatných nájezdů. V duelu mezi Židenicemi a DT Samo se na gól čekalo až do třinácté minuty a DT Samo vedlo. Pět minut před koncem zápasu však srovnala Aneta Federselová a šlo se na dovednostní soutěž, po které se z postupu do finále radovaly právě Brňanky. Na DT Samo zbyly bronzové medaile. Druhé semifinále proti sobě svedlo hráčky pražského klubu ELITE. Stav utkání byl dlouho vyrovnaný, ale více ze hry měly hráčky ELITE Praha Teamu, zatímco Bohemians se spíše bránily a čekaly na protiútoky. Utkání rozhodla přesilovka Bohemians, během kterého vstřelila vítězný gól Marcela Urbanová a výsledek dokonala Lenka Cupráková.

Finálový zápas neměl favoritky, obzvláště proto, že vzájemný zápas Židenic a Bohemians ve skupině skončil remízou 1:1. První polovinu utkání opanovaly hráčky brněnského týmu a zásluhou Martiny Indrové vedly. Ke konci druhého poločasu navíc přišlo navýšení skóre z hole Moniky Dundelové. Korigování stavu Lenky Cuprákové už ale nezměnilo nic na tom, že titul z ženského turnaje Hummel Open Game získal celek Florbal Židenice.

Tento článek si četlo již: 2144 čtenářů