IBK PořádMálo (Amatéři)

Florbal Židenice (Ženy)

Zug Selection (Muži)

28.06.2016 11:25:21

10. ročník Hummel Open Game navštívilo v kategorii mužů celkem 31 týmů, které byly nalosovány do šesti skupin. A hned skupina A nabídla atraktivní souboje týmů Richmond v čele s Martinem Tokošem, švýcarského Zug Selection s Billy Nilssonem či Martinem Koutným nebo švédského Köpingu.

Tři týmy prošly základní skupinou bez zaváhání a ztráty jediného bodu – obhájci titulu itelligence Bulldogs Brno, BSP Liberta a Dream Team Vidláci.

První vyřazovací kolo nabídlo převážně jednoznačné zápasy a postupy favoritů. Nejvíce se s postupem do osmifinále natrápili hráči FBC Jatka Matějka, kteří až v páté sérii nájezdů udolali Team Köping s Alexanderem Jaskou. Jednoduchý postup neměl ani celek LastMinute, který ve třinácti gólové přestřelce nakonec udolal Gymnázium Chomutov.

Duely šestnácti nejlepších přinesly nečekané konce. S turnajem se rozloučila BSP Liberta, kterou poctivým bojovným výkonem zdolali brněnští Gullivers, a skončil také Richmond, který i přes celou řadu svých šancí padl v zápase s IBK Pocemkamdeš. Nadějný výsledek neudrželi pro změnu Vidláci, kteří ztratili nadějně rozjetý zápas s Jatkou Matějkou. Jednoduchou úlohu neměl rozhodně ani Polámanej Mixér v souboji s EKOZEM Selection, FbC Panthers B proti LastMinute či IBK Peaches s FbC Panthers. Jediné dva týmy, kterých si bez větších problémů zajistily postup do čtvrtfinále, byly Zug Selection a Bulldogs Brno.

Ve čtvrtfinále skončila cesta mladíků z IBK Peaches, kterým vystavili stopku v turnaji Gullivers. Brněnští Bulldogs, stejně jako Zug Selection, pokračovali v cestě turnajem, jako když nůž prochází máslem. Oba týmy nasázeli svým soupeřům devět branek a šli dále.  Do třetice to nevyšlo hráčům Jatky Matějky, kteří sehráli další zajímavý duel, tentokrát s FbC Panthers B, kterému podlehli až po nájezdech.

Shodnými výsledky 7:2 skončila obě semifinále. Zug Selection si nejdříve poradil proti sympaticky bojujícím Gullivers Brno, po nich se znovu po roce prošli do finále znovu po roce Bulldogs Brno, kteří zdolali Panthers B. Na poražené týmy čekaly bronzové medaile.

Finálový zápas byl skutečným vyvrcholením celého jubilejního ročníku Hummel Open Game, ve kterém zaúřadovala největší hvězda Zug Selection Billy Nilsson. Bulldogs ve finále po minutě hry vedli, ovšem švýcarský Zug dokázal dvěma trefami zápas otočit. Poločasový výsledek byl však 2:2. Předháněná pokračovala i ve druhé části, Zug znovu vedl, ale Bulldogs dvě minuty před koncem opět kontrovali. V rozmezí čtyřiceti vteřin si vzal znovu v zápase slovo Billy Nilsson, nejdříve završil hattrick a svým čtvrtým gólem a celkově 39. bodem na turnaji rozhodl o triumfu Zug Selection, na které čekal pohár a zlaté medaile. Bulldogs si odnesli medaile stříbrné.

27.06.2016 17:02:08

Na amatérský turnaj Hummel Open Game zavítalo 49 týmů, které byly následně rozděleny do devíti skupin. Pouze dva týmy si dokázaly udržet 100% bilanci ve skupině – Pacovští Honzíci a Asper Holba team.

Hned první kolo vyřazovacích bojů přineslo zajímavé výsledky a napínavé zápasy. Hned ve třech případech rozhodovaly o postupujících nájezdy a i další duely byly více či méně vyrovnané. Naopak kolo druhé přineslo celkem jednoznačné výsledky, mimo postupu Pacientů Luka nad Jihlavou a Klobásníků na nájezdy, a také těsného vítězství Hattricku nad Flamingos.

Osmifinále zažilo vyřazení jednoho z favoritů, obhájce prvenství Fialové Kobry Globo Gym. Konečnou jim až ve dvanácté sérii nájezdů vystavil slovenský tým Žltý Sneh Košice. V dalších duelech Asper Holba Team vyřadili hráče z týmu MOPRA, Tornados Hradec Králové si poradili s Lososonožci, Pacovští Honzíci nedali šanci Chodovu, IBK PořádMálo zdolali Pološílené Veverky, Pacienti Luka nad Jihlavou přehráli nemamprachy.com, Hradec nad Moravicí vyřadil Hattrick a krnovský Saigon přestřílel Klobásníky.

Sobotní večer patřil čtvrtfinalistům. Asper Holba Team nedal vůbec šanci borcům z Tornados, které porazili 10:2, Saigon přestřílel i díky osmigólovému příspěvku Jaromíra Filipa Žltý Sneh a Hradec nad Moravicí poněkud jednoznačně zdolal Pacienty Luka nad Jihlavou v poměru 6:1. V posledním zápase TOP 8 měl namále celek IBK PořádMálo, který s Pacovskými Honzíky prohrával už 1:3, ale nakonec zvítězil 4:3.

Semifinále nabídlo vyrovnané zápasy. Asper Holba Team odvrátila vyřazení z turnaje před branami finále po otočení nepříznivého stavu, kdy saigonští vedli již v 10. minutě 3:1. Do poločasu bylo ale srovnáno a dvěma rychlými góly na začátku druhé půle byl stav rázem otočený. Saigon si tak odvezl z Brna bronz. Ve druhém semifinále se hráči Hradce nad Moravicí a IBK PořádMálo předháněli ve vedení, až utkání dospělo k samostatným nájezdům. Čtvrtá série přinesla zásah Jana Charváta, který tak rozhodl o postupu PořádMálo do finále.

Závěrečný finálový duel nabídl divákům v bohunické hale třináct branek a drama až do konce. Divoká úvodní polovina, ve které se oba týmy střídaly ve vedení, skončila 3:3. Střeleckou chuť si do druhé části však přinesli hlavně hráči IBK PořádMálo a záhy vedli o čtyři branky. Asper Holba Team se ale nechtěl vzdát tak snadno do konce devatenácté minuty snížil na rozdíl jediné branky. Závěrečný nápor byl obrovský, IBK PořádMálo ale výsledek uhájilo a mohlo slavit titul za prvenství na turnaji

27.06.2016 14:59:17

Ženský turnaj přilákal do Brna na jubilejní ročník Hummel Open Game celkem deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech, ze kterých celky na prvních třech místech šly rovnou do čtvrtfinále, o dvě místa se utkaly celky na 4. a 5. místě jednotlivých.

Skupinu A si podmanily hráčky ELITE Praha, které se skóre 17:1 získaly plný počet bodů. Za nimi se seřadilo maďarské Hungary, J-e.l.i.t.a., další pražský celek Athletics a Ženy ve výprodeji. Skupina B byla, alespoň dle výsledků, o poznání vyrovnanější. Nakonec se z vítězství ve skupině mohl radovat ELITE Praha Team, za kterým se stejným počtem bodů skončily hráčky DT Samo, ELITE Bohemians, Florbalu Židenice a FC Mladá Boleslav.

V prvním kole play-off nejdříve vyřadily Židenice soupeřky Ženy ve výprodeji, po té se zásluhou Nikoly Červené podívaly do čtvrtfinále Athletics Praha.

Ve čtvrtfinále nepotvrdily své výsledky ve skupině a papírové předpoklady florbalistky ELITE Praha. I přes to, že v zápase s brněnskými Židenicemi vedly Pražanky 1:0, jejich soupeřky třemi góly v druhé části zápas otočily a postoupily. V malém pražském derby se následně poradily hráčky ELITE Praha Team s Athletics, postup neunikl ani týmu ELITE Bohemians, jenž vyřadil Hungary, a v posledním čtvrtfinále se s turnajem rozloučil celek J-e.l.i.t.a., který vypadl s DT Samo.

První nedělní semifinále dospělo až do samostatných nájezdů. V duelu mezi Židenicemi a DT Samo se na gól čekalo až do třinácté minuty a DT Samo vedlo. Pět minut před koncem zápasu však srovnala Aneta Federselová a šlo se na dovednostní soutěž, po které se z postupu do finále radovaly právě Brňanky. Na DT Samo zbyly bronzové medaile. Druhé semifinále proti sobě svedlo hráčky pražského klubu ELITE. Stav utkání byl dlouho vyrovnaný, ale více ze hry měly hráčky ELITE Praha Teamu, zatímco Bohemians se spíše bránily a čekaly na protiútoky. Utkání rozhodla přesilovka Bohemians, během kterého vstřelila vítězný gól Marcela Urbanová a výsledek dokonala Lenka Cupráková.

Finálový zápas neměl favoritky, obzvláště proto, že vzájemný zápas Židenic a Bohemians ve skupině skončil remízou 1:1. První polovinu utkání opanovaly hráčky brněnského týmu a zásluhou Martiny Indrové vedly. Ke konci druhého poločasu navíc přišlo navýšení skóre z hole Moniky Dundelové. Korigování stavu Lenky Cuprákové už ale nezměnilo nic na tom, že titul z ženského turnaje Hummel Open Game získal celek Florbal Židenice.

Ženský titul zůstává v Brně, zásluhou Židenic
Do finále ženského turnaje proti sobě nastoupily hráčky ELITE Bohemians a Florbalu Židenice. V polovině třetí minuty měly obrovskou šanci Židenice, ale na brankové čáře zachránila Jitka Omelková a jejich aktivita směrem dopředu se stupňovala ale obrana Pražanek i nadále odolávala. Tlak zúročily až na konci 10. minuty. V levém rohu hřiště získala míček Aneta Federselová, přihrála doprostřed Martině Indrové, která bombou pod víko otevřela stav ženského finále. A Židenice nepolevovaly, ale fantastická Omastová držela Pražanky nad vodou. Na konci poločasu měly ještě Židenice přesilovou hru, ta ale zůstala také nevyužita a tak byl po první polovině rozdíl pouze jedné branky.

Druhá polovina střetnutí začala opatrněji z obou dvou stran a byly to spíše hráčky ELITE, které byly častěji u míčku. Hra byla dlouho vyrovnaná bez větší šance na jedné či druhé straně. V čase 17:16 zvýšila vedení Židenic Monika Dundelová. Konec to ovšem nebyl, Lenka Cupráková snížila dvě minuty před koncem na rozdíl jedné branky. Nic víc se na hřišti už nestalo a tak brněnské hráčky převzaly pohár a zlaté medaile pro vítězky 10. ročníku Hummel Open Game.

Dramatické finále amatérů pro IBK PořádMálo
Amatérské finále přineslo souboj Asper Holba Teamu a celku IBK PořádMálo. Zápas začal opatrně, ale z první větší šance padla branka. Diváci v bohunické hale se dočkali na konci čtvrté minuty z hole Ondřeje Mrázka a Asper Holba Tema. Dlouho ale jejich vedení netrvalo. IBK PořádMálo vyrovnalo ranou Jana Kšicy. A utkání se vyrovnalo a byly k vidění závary před oběma brankami. Takticky vedené finále nepřinášelo dlouhou dobu žádnou větší šanci. Až v polovině 16. minuty využil Jiří Trávníček chybu při útočné akci PořádMálo a Holba znovu vedla, ovšem Jaroslav Řeháček z IBK po chvilce znovu srovnal skóre. A utkání nabralo na obrátkách, což doložily další dvě trefy, obě na jedné straně a tak poločas utkání skončil 3:3.

A střelecký apetit pokračoval i ve druhém poločasu. Po dvou minutách se Jaroslav Řeháček otočil kolem branky a uklidil míč pod víko branky, o minutu později ho doplnil Jan Kšica a IBK PořádMálo vedlo 5:3. Navíc na začátku 11. minuty to již bylo o čtyři branky zásluhou Jana Charváta a Jana Kšicy, který zkompletoval hattrick. Borci z Asper Holba Teamu se ale nevzdali a v čase 16:29 dvěma góly Jiřího Trávníčka snížili na rozdíl dvou branek. A drama pokračovalo, Holba díky trefě Jindřicha Kamlera korigovala na 6:7, ale na vítězi už se nic neměnilo ani při závěrečném tlaku Holby. Vítězi Hummel Open Game v kategorii amatéři se tak stalo IBK PořádMálo.

Nilsson rozhodl o titulu pro Zug Selection
Švýcarsko – české finále mezi Zug Selection a itelligence Bulldogs Brno začali lépe zástupci Česka, kteří z loňského roku obhajují titul. Již po 51 vteřinách tečoval Matěj Hronek střelu Petra Koláčného a bylo to 1:0 pro Bulldogs a byli to právě hráči brněnského celku, kteří diktovali dále hru. Na konci 8. minuty udělal chybu v rozehrávce Aaron Stutzer, ale Kejík svůj tým podržel. A Zug začal taky hrozit. V polovině 11. minuty ukázal svoji kvalitu Billy Nilsson. Na půlce vzal míček, prošel středem přes čtyři bránící hráče a pod brankářem Kuhnem procedil míček. A po dvaceti vteřinách byl stav otočený zásluhou Matthias Müllera. Hra se zase vyrovnala a oba týmy čekaly na svoji větší příležitost. Velkou příležitost Nilssona zastavil Kuhn, z protiútoku se tak radovali opět Bulldogs po trefě Marka Fuchse. V další šanci zabránil Brňanům ve skórování obránce Yannick Schelbert, který na poslední chvíli vložil hůl do střely.

Druhá část finále mužů začal důraznými souboji na obou stranách. V čase 22:26 našel Hietanen kolmou skákavou nahrávkou Nilssona, který kličkou nedal brankáři šanci – 3:2. A znovu se na hřišti přiostřilo, znovu se šance střídaly na obou stranách.Velkou příležitost měl Michal Stráský, ale mířil jenom do boční sítě. Švýcaři se postupně stáhli a čekali, s čím přijdou Bulldogs. Konec 38. minuty přinesl radost do řad Bulldogs - Kladivo střílel a Milan Tichý tečoval mimo dosah Kejíka. To by ale Zug nesměl mít ve svých řadách Billyho Nilssona, který završil hattrick a 43 vteřin před koncem přidal i svůj čtvrtý gól a rozhodl tak o triumfu výběru Zug Selection na turnaji Hummel Open Game.

Do ženského finále se podívají Židenice a ELITE Bohemians
V prvním ženském semifinále na 10. ročníku Hummel Open Game proti sobě nastoupily hráčky týmů DT Samo a Židenic. A utkání začalo pěkně v tempu. Nejdříve zahrozily hráčky brněnského týmu, po té na druhé straně střelu z půlky tečovala útočící hráčka mimo. Po rázném nástupu se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště bez výraznější šance na jedné či druhé straně. Na začátku 10. minuty vypichla rozehrávku Alena Sklenářová a řítila se na branku Židenic, ale skóre se neměnilo. Stav se měnil až o tři minuty. Alena Sklenářová nahrála před branku, kde Jitka Oháňková míček nejdříve netrefila, ale nakonec se jí ho podařilo usměrnit do brány a DT Samo vedlo. Přelom 16. a 17. minuty přinesl několik závarů před brankou DT Samo, ale Židenice a ani DT Samo se gólu do poločasu nedočkaly. A také druhý poločas začal v solidním tempu, ze hry více měly Židenice, ovšem postupně přidávaly i soupeřky. Oba týmy, vědomy si důležitosti zápasu, přidávaly také na důrazu zejména u mantinelů. V 15. minutě druhého poločasu přišlo toužené vyrovnaný Židenic. Chybu v rozehrávce potrestala Aneta Federselová. Závěrečná přesilovka DT Samo ani tlak Židenic gól nepřinesly a tak se šlo na nájezdy. V nich rozhodla o postupu Florbalu Židenice Kristýna Pospíšilová. Hráčky DT Samo převzaly bronzové medaile.

Druhé semifinále proti sobě svedlo hráčky pražského klubu ELITE. ELITE Praha Team nastoupilo proti ELITE Bohemians. Úvodní minuty přinesly závar především před brankou Bohemians, ovšem její hráčky odolaly a naopak samy vstřelily gól, prosadila se Nikola Maružánová. Hra postupně nabírala na obrátkách a byly to právě hráčky v černém, které tlačily a snažily se o vyrovnání. Dlouho nebyl schopný ani jeden tým ze svých příležitostí překonat brankářku soupeře. Až v čase 18:23 využila důrazu před brankou Michaela Neubergerová a bylo vyrovnáno. Druhá část začala pěkně zostra, více šancí měly Elite Praha Team, zatímco Bohemians spoléhaly spíše na protiútoky. Šance se tak střídaly na obou stranách, ale tlak Teamu nepřestával, díky čemuž si hráčky v černých dresech vynutily přesilovou hru za faul Lenky Cuprákové, ale ani několikanásobné ostřelování branky nepomohlo. Také Bohemians mělo možnost přesilovky a naložilo s ní nejlépe, jak umělo. Po pár vteřinách hry v početní výhodě zavěsila Marcela Urbanová. Čtyřicet vteřin před koncem dokonala postup trefou do prázdné brány Lenka Cupráková.

Asper Holba Team a IBK PořádMálo se střetnou o zlato
Amatérské semifinále nabídlo v prvním utkání souboj Asper Holba Teamu. Bleskový nástup do zápasu měli hráči Saigonu. Jaromír Filip byl ještě stále po chuti po svém včerejším čtvrtfinálovém představení a otevřel skóre. Na jeho gól ovšem dokázal zareagovat Filip Jáně a bylo vyrovnáno. Zápas byl vyrovnaný, ale další dva góly vstřelil Saigon, v obou případech Daniel Hrbolka, který nejprve vstřelil gól ze hry, po té si poradil při trestném střílení. Hráči Asperu se ale vrhli na svého soupeře a do poločasu stihli po zásluze vyrovnat. Ihned po začátku druhé půle navíc strhli vedení na svoji stranu po té, co skóroval Ondřej Mrázek, kterého chvilku po něm doplnil Daniel Chladil – 5:3 pro Asper Holba Team. Saigon se ale nevzdal, dvojice Hrbolka – Filip se postarala o srovnání, první jmenovaný nahrával, druhý snížil. To bylo ale vše. Závěrečné power-play už gól nepřineslo a tak si tým z Krnova odnesl bronz, Asper Holba Team postoupil do finále.

Druhé semifinále této kategorie přineslo duel týmů IBK PořádMálo a FBC Hradec nad Moravicí. Hradec po čtyřech minutách vedl zásluhou Martina Müllera. Na jeho gól ale záhy odpověděl Jaroslav Řeháček.  A PořádMálo se také dostalo do vedení, Čestmír Sekanina otočil stav. Do druhého poločasu však lépe vstoupili zase Hradečtí a Jiří a Jan Štandl vrátili vedení na jejich stranu. Vyrovnaný duel pokračoval i nadále a vyrovnáno bylo znovu v polovině 29. minuty po střele Jana Kšicy.  Zápas nakonec dospěl až do dovedností soutěže. Šťastnějším týmem se nakonec stalo IBK PořádMálo, zatímco Hradec nad Moravicí si z turnaje odvezl bronzové medaile.

Bulldogs budou obhajovat proti švýcarskému Zugu
Mužské semifinále mezi Zug Selection a Gullivers Brno začalo v ostrém tempu a první vážnější šanci si vypracovali brněnští hráči. Ve 3. minutě však Zug využil chybu, kdy při standardní situaci zůstal zcela volný Johan von der Pahlen a po přihrávce Billyho Nilssona poprvé skóroval.  A hra měla i nadále hodně rychlý spád a šance byly k vidění na obou stranách. Na konci desáté minuty vychytal pohotovým zákrokem Martin Zapletálek šanci Stevena Fiechtera. A tak udeřili Gullivers, z levé strany našel ve zcela volném prostoru Alexander Svoboda Adama Konečného a vyrovnal. Na konci patnácté minuty nastřelil Ondřej Havlíček Tassio Sutera, který v úniku bez větších problémů zakončil na 2:1. Hra se po té zklidnila a oba týmy spíše vyčkávaly. Začátek druhé poloviny utkání přinesl obrovskou chybu v podání bránících hráčů Gullivers a za hru v malém brankovišti byl nařízen samostatný nájezd, kterým Martin Koutný navýšil vedení svého týmu. A zápas pokračoval ve vysokém tempu i nadále. Hráči Zugu se zatáhli a podnikali rychlé výpady, zatímco Gullivers museli jít do plných. Po střele Rostislava Rigera v 8. minutě byl rozdíl už jen jednogólový. Komplikace odmítl Martin Koutný a v rozmezí jedné minuty dovršil hattrick. Gulliveři sice bojovali, ale brankostroj Zugu pokračoval i nadále, Koutný zatáhl míček, předložil ho Nilssonovi a bylo to 6:2. I přes sympatickou snahu alespoň o vstřelení branky ze strany Brňanů skóroval ještě jednou Zug a postoupil tak do finále.

Poslední semifinále turnaje mezi itelligence Bulldogs Brno a FbC Panthers B začal o poznání opatrněji než předešlé zápasy. Panthers začali vysokým presingem, ale Bulldogs odolali a udeřili. Míčku se na polovině hřiště ujal Milan Tichý, navedl si ho na střelu a otevřel účet tohoto semifinále. Na počátku páté minuty ale bylo vyrovnáno. Už se zdálo, že Štěpán Hanzl zbrzdil celou akci svým kličkováním, udělal však obrátku a nekompromisně zavěsil. Vyrovnaný stav vydržel pouze několik vteřin. Po přihrávce Josefa Žižky pálil z půlky znovu Tichý a Bulldogs zase vedli. A tlak brněnského celku pokračoval i nadále, z čehož pramenila třetí trefa Milana Tichého. Začátek druhé části přinesl krásné uvolnění Marka Fuchse, který navýšil na 4:1. A Bulldogs měli i nadále tlak. Po chybě bránícího hráče, který se sice vymanil ze sevření tří hráčů, ale ztroskotal na čtvrtém, vstřelil svůj další gól Milan Tichý. V čase 11:49 se podařila individuální akce také na druhé straně. Martin Vacenovský se vyronil ze sevření a zpoza obránce snížil. Ale Panthers se neradovali dlouho, na rozdíl čtyř branek navýšil Jan Křiva. O bezproblémovém postupu Bulldogs definitivně rozhodl Křiva.

Ženy znají své semifinalistky
V jednom ze ženských čtvrtfinále že bylo k vidění malé pražské derby. Florbalistky ELITE Praha Team se střetly s Athletics Praha. Hráčky Athletics sice ustály úvodní nápor, ovšem ELITE se trpělivou hrou dostaly do vedení, kdy skórovala Esteraa Vehar. Do poločasu ji ještě doplnily Jana Rosmusová a Iva Benešová – 3:0. Zápas postupně plynul, větších závarů v něm však bylo minimálně. Na konečný stav 4:0 a vítězství ELITE Praha Team ztvrdila Hai Ly Nguyenová.

V souběžně hraném utkání na VUT se opět zadařilo hráčkám Židenic. ELITE PRAHA v utkání po minutě hry vedlo po gólu Lucie Šindelářové a tento nadějný stav vydržel až do poločasu. Hned po začátku toho druhého ovšem srovnala Kamila Pravcová. A pro Brňanky bylo ještě lépe, když se v 36. minutě utkání trefila Andrea Dernerová, která ještě v čase 39:49 dokonala výhru Židenice 3:1

V dalších duelech zdolalo DT Samo celek J-E.l.i.t.a poměrem 2:0, a ELITE Bohemians vyřadily výsledkem 4:1 maďarský tým Hungary. V semifinále se můžeme těšit na souboj Židenic s DT Samo a pražské derby ELITE Praha Team a ELITE Bohemians.

V mužském turnaji se do posledního dne probojovali Bulldogs, Gullivers, Zug a Panthers B
Rychlý nástup do utkání s IBK Pocemkamdeš měli brněnští Bulldogs a i díky přesilovce vedli v 6. minutě již 3:0. Ve 12. minutě zvyšoval Petr Voltner, na jehož trefu stihl odpovědět Tomáš Kucharič. Ovšem Bulldogs i nadále kontrolovali s přehledem hru, což doložil svým gólem Petr Koláčný – 5:1. Šestá minuta druhé půle přinesla šestou trefu Bulldogs. Tu sedmou si pak nechal Petr Koláčný na polovinu druhé části. Minutu před koncem uzavřeli skóre zápasu na stavu 9:2 Jan Novotný a Filip Daberger.

To souběžně hrané čtvrtfinále na hale Vodova bylo poznání vyrovnanější. Dorostenci z IBK Peaches narazili na přemožitele BSP Liberta brněnské Gullivers. Do vedení dostal mladý tým Lukáš Netrefa, ovšem půl minuty před polovinou srovnal Adam Konečný. V páté minutě druhé poloviny využili Gullivers standardní situaci, po které se prosadil Ondřej Kredatus. A dramatický vyrovnaný zápas pokračoval i nadále. Šance se střídaly na obou stranách, ale střelcům se nedařilo skórovat. V čase 34:32 vystřelil z půlky znovu Konečný a navýšil vedení svého týmu. Utkání gradovalo, ale gólu už se diváci nedočkali a tak do semifinále postupují Gullivers, mladíci končí ve čtvrtfinále.

Hráči švýcarského Zug vstanuli ve čtvrtfinále proti Polámanýmu mixéru. A v průběhu třetí minuty šli zásluhou Tassio Sutera a Stevena Fiechtera do vedení 2:0. A obraz hry byl podobný jako v předešlých zápasech. Hráči Zugu drželi míček na svých hokejkách a útočili do připravené obrany soupeře. Hráči Mixéru se poprvé osmělili na konci páté minuty, ale Kejík zasahovat nemusel. Začátek sedmé minuty přinesl nádhernou bombu z polovinu hřiště v podání Aarrona Stutzera a bylo to 3:0. V čase 13:42 navýšil vedení Johan von der Pahlen. Do konce poločasu se již stav nezměnil. Druhý poločas přinesl hned zkraje druhou trefu Sutera. A Mixéru se povedl čestný úspěch, z jejich ojedinělé akce se prosadil Michal Bernát – 5:1. Ve 33. minutě našel Billy Nilsson kolmou přihrávkou mezi třemi bránícími hráči znovu Fiechtera. Do konce utkání stihl ještě dvě trefy přidat Steven Fiechter, Mixér se zmohl na dvě korekční trefy, ale tím nic nezměnil na postupu Zugu do semifinále turnaje.

V posledním čtvrtfinále mužského turnaje nalosoval pavouk turnaje proti sobě Jatku Matějku a FbC Panthers B. A že se bylo na co dívat! Utkání začalo nezvykle v ostrém tempu. Na to, že se hrálo čtvrtfinále, se týmy nebály zaútočit ve větším počtu hráčů. V čase 9:37 otevřel účet utkání Zbyněk Tomiška, ale Panthers se dlouho neradovali. Jakub Andrel, David Mati a Martin Houšť otočili stav ve prospěch Jatky Matějky. Do hvizdu rozhodčího signalizující poločas ale stihli ještě Panthers snížit díky trefě Tomáše Marhefky. Hned na začátku zápasu měli Panthers možnost srovnat. K samostatnému nájezdu se postavil znovu Zbyněk Tomiška a bezpečně proměnil na 3:3. A na straně Panthers bylo veselo, když se v polovině druhé části prosadil Dominik Hudec. Už se zdálo, že je o posledním semifinalistovi rozhodnuto, ovšem Zdeněk Habr vyrovnal čtyři vteřiny před koncem z přesilovky a o osudu utkání tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byli nakonec šťastnější hráči Panthers B a v semifinále se tak můžou těšit na Bulldogs Brno. Druhou dvojici utvoří Zug Selection a EMKOCase Gullivers.

Jak je důležité míti Filipa ví Saigonští
K prvnímu čtvrtfinále turnaje amatérů nastoupily týmy Pacovských Honzíků a IBK PořádMálo. Zatímco Honzíci postoupili mezi nejlepší osmičku vcelku s přehledem, IBK v osmifinále proti Pološíleným Veverkám obracelo nepříznivé skóre. Tentokrát PořádMálo šlo do vedení, ale již za 45 vteřin protivník reagoval vyrovnáním. Hra určovaná tvrdě hrajícími Honzíky družstvu PořádMálo zpočátku příliš nesedla, hráči IBK přesto opět prokázali velkou psychickou sílu a třemi góly v řadě upravili na 4:3. Pacovští Honzíci už neodpověděli, i když dvě sekundy před koncem měli obrovskou šanci.

V maloměřickém duelu se utkal Asper Holba team s FBC Tornados Hradec Králové. Východočeši zvládli osmifinále s Lososonožci bez inkasované branky 5:0, na což navázali v páté minutě čtvrtfinále gólem Pavla Hellmanna. Holba team však ztrátu smazal, když proměnil trestné střílení a o 23 sekund později už dokonce vedl. Tornados úplně vypadli z tempa a Asper neustále zvýrazňoval gólový rozdíl. Konečné skóre bylo 2:10 a nejvíce bodů získal Ondřej Kováč (2+2).

Třetí čtvrtfinále absolvovali Pacienti Luka nad Jihlavou a FBC Hradec nad Moravicí, které v minulém kole play-off překvapilo Hattrick a zvítězilo 9:6. Hradec začal velmi sebevědomě a v čase 0:46 zásluhou Jana Štindla vstřelil první gól střetnutí. Pacienti byli v úvodním poločase mírně horší, a proto druhé dějství zahajovali za stavu 1:2. Místo vyrovnání ale Luka dostala tři branky za dvě minuty. Hradec nad Moravicí si povedenou herní pasáží pojistil semifinále, kam postupuje díky výhře 6:1.

Saigon zdolal v osmifinále Klobásníky 9:4. Postoupil tak do čtvrtfinále turnaje, kde narazil na Žltý Sneh Košice. Ten se do TOP 8 dostal přes nájezdy proti Fialovým Kobrám. Utkání bylo od úvodu hodně ofenzivní. Ještě v první periodě zaznamenal košický Martin Samek hattrick, na což Jaromír Filip ze Saigonu odpověděl pěti trefami. Po dvaceti minutách vedl Saigon 7:4. Rozjetý Filip pokračoval v impozantním střeleckém výkonu i během druhé půle a přidal další tři zásahy. Saigon košický celek porazil 10:6 a pomstil se za vyřazení v předcházejících dvou ročnících Hummel Open Game.