Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Ženy znají své semifinalistky
V jednom ze ženských čtvrtfinále že bylo k vidění malé pražské derby. Florbalistky ELITE Praha Team se střetly s Athletics Praha. Hráčky Athletics sice ustály úvodní nápor, ovšem ELITE se trpělivou hrou dostaly do vedení, kdy skórovala Esteraa Vehar. Do poločasu ji ještě doplnily Jana Rosmusová a Iva Benešová – 3:0. Zápas postupně plynul, větších závarů v něm však bylo minimálně. Na konečný stav 4:0 a vítězství ELITE Praha Team ztvrdila Hai Ly Nguyenová.

V souběžně hraném utkání na VUT se opět zadařilo hráčkám Židenic. ELITE PRAHA v utkání po minutě hry vedlo po gólu Lucie Šindelářové a tento nadějný stav vydržel až do poločasu. Hned po začátku toho druhého ovšem srovnala Kamila Pravcová. A pro Brňanky bylo ještě lépe, když se v 36. minutě utkání trefila Andrea Dernerová, která ještě v čase 39:49 dokonala výhru Židenice 3:1

V dalších duelech zdolalo DT Samo celek J-E.l.i.t.a poměrem 2:0, a ELITE Bohemians vyřadily výsledkem 4:1 maďarský tým Hungary. V semifinále se můžeme těšit na souboj Židenic s DT Samo a pražské derby ELITE Praha Team a ELITE Bohemians.

V mužském turnaji se do posledního dne probojovali Bulldogs, Gullivers, Zug a Panthers B
Rychlý nástup do utkání s IBK Pocemkamdeš měli brněnští Bulldogs a i díky přesilovce vedli v 6. minutě již 3:0. Ve 12. minutě zvyšoval Petr Voltner, na jehož trefu stihl odpovědět Tomáš Kucharič. Ovšem Bulldogs i nadále kontrolovali s přehledem hru, což doložil svým gólem Petr Koláčný – 5:1. Šestá minuta druhé půle přinesla šestou trefu Bulldogs. Tu sedmou si pak nechal Petr Koláčný na polovinu druhé části. Minutu před koncem uzavřeli skóre zápasu na stavu 9:2 Jan Novotný a Filip Daberger.

To souběžně hrané čtvrtfinále na hale Vodova bylo poznání vyrovnanější. Dorostenci z IBK Peaches narazili na přemožitele BSP Liberta brněnské Gullivers. Do vedení dostal mladý tým Lukáš Netrefa, ovšem půl minuty před polovinou srovnal Adam Konečný. V páté minutě druhé poloviny využili Gullivers standardní situaci, po které se prosadil Ondřej Kredatus. A dramatický vyrovnaný zápas pokračoval i nadále. Šance se střídaly na obou stranách, ale střelcům se nedařilo skórovat. V čase 34:32 vystřelil z půlky znovu Konečný a navýšil vedení svého týmu. Utkání gradovalo, ale gólu už se diváci nedočkali a tak do semifinále postupují Gullivers, mladíci končí ve čtvrtfinále.

Hráči švýcarského Zug vstanuli ve čtvrtfinále proti Polámanýmu mixéru. A v průběhu třetí minuty šli zásluhou Tassio Sutera a Stevena Fiechtera do vedení 2:0. A obraz hry byl podobný jako v předešlých zápasech. Hráči Zugu drželi míček na svých hokejkách a útočili do připravené obrany soupeře. Hráči Mixéru se poprvé osmělili na konci páté minuty, ale Kejík zasahovat nemusel. Začátek sedmé minuty přinesl nádhernou bombu z polovinu hřiště v podání Aarrona Stutzera a bylo to 3:0. V čase 13:42 navýšil vedení Johan von der Pahlen. Do konce poločasu se již stav nezměnil. Druhý poločas přinesl hned zkraje druhou trefu Sutera. A Mixéru se povedl čestný úspěch, z jejich ojedinělé akce se prosadil Michal Bernát – 5:1. Ve 33. minutě našel Billy Nilsson kolmou přihrávkou mezi třemi bránícími hráči znovu Fiechtera. Do konce utkání stihl ještě dvě trefy přidat Steven Fiechter, Mixér se zmohl na dvě korekční trefy, ale tím nic nezměnil na postupu Zugu do semifinále turnaje.

V posledním čtvrtfinále mužského turnaje nalosoval pavouk turnaje proti sobě Jatku Matějku a FbC Panthers B. A že se bylo na co dívat! Utkání začalo nezvykle v ostrém tempu. Na to, že se hrálo čtvrtfinále, se týmy nebály zaútočit ve větším počtu hráčů. V čase 9:37 otevřel účet utkání Zbyněk Tomiška, ale Panthers se dlouho neradovali. Jakub Andrel, David Mati a Martin Houšť otočili stav ve prospěch Jatky Matějky. Do hvizdu rozhodčího signalizující poločas ale stihli ještě Panthers snížit díky trefě Tomáše Marhefky. Hned na začátku zápasu měli Panthers možnost srovnat. K samostatnému nájezdu se postavil znovu Zbyněk Tomiška a bezpečně proměnil na 3:3. A na straně Panthers bylo veselo, když se v polovině druhé části prosadil Dominik Hudec. Už se zdálo, že je o posledním semifinalistovi rozhodnuto, ovšem Zdeněk Habr vyrovnal čtyři vteřiny před koncem z přesilovky a o osudu utkání tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byli nakonec šťastnější hráči Panthers B a v semifinále se tak můžou těšit na Bulldogs Brno. Druhou dvojici utvoří Zug Selection a EMKOCase Gullivers. 


Jak je důležité míti Filipa ví Saigonští
K prvnímu čtvrtfinále turnaje amatérů nastoupily týmy Pacovských Honzíků a IBK PořádMálo. Zatímco Honzíci postoupili mezi nejlepší osmičku vcelku s přehledem, IBK v osmifinále proti Pološíleným Veverkám obracelo nepříznivé skóre. Tentokrát PořádMálo šlo do vedení, ale již za 45 vteřin protivník reagoval vyrovnáním. Hra určovaná tvrdě hrajícími Honzíky družstvu PořádMálo zpočátku příliš nesedla, hráči IBK přesto opět prokázali velkou psychickou sílu a třemi góly v řadě upravili na 4:3. Pacovští Honzíci už neodpověděli, i když dvě sekundy před koncem měli obrovskou šanci.

V maloměřickém duelu se utkal Asper Holba team s FBC Tornados Hradec Králové. Východočeši zvládli osmifinále s Lososonožci bez inkasované branky 5:0, na což navázali v páté minutě čtvrtfinále gólem Pavla Hellmanna. Holba team však ztrátu smazal, když proměnil trestné střílení a o 23 sekund později už dokonce vedl. Tornados úplně vypadli z tempa a Asper neustále zvýrazňoval gólový rozdíl. Konečné skóre bylo 2:10 a nejvíce bodů získal Ondřej Kováč (2+2).

Třetí čtvrtfinále absolvovali Pacienti Luka nad Jihlavou a FBC Hradec nad Moravicí, které v minulém kole play-off překvapilo Hattrick a zvítězilo 9:6. Hradec začal velmi sebevědomě a v čase 0:46 zásluhou Jana Štindla vstřelil první gól střetnutí. Pacienti byli v úvodním poločase mírně horší, a proto druhé dějství zahajovali za stavu 1:2. Místo vyrovnání ale Luka dostala tři branky za dvě minuty. Hradec nad Moravicí si povedenou herní pasáží pojistil semifinále, kam postupuje díky výhře 6:1.

Saigon zdolal v osmifinále Klobásníky 9:4. Postoupil tak do čtvrtfinále turnaje, kde narazil na Žltý Sneh Košice. Ten se do TOP 8 dostal přes nájezdy proti Fialovým Kobrám. Utkání bylo od úvodu hodně ofenzivní. Ještě v první periodě zaznamenal košický Martin Samek hattrick, na což Jaromír Filip ze Saigonu odpověděl pěti trefami. Po dvaceti minutách vedl Saigon 7:4. Rozjetý Filip pokračoval v impozantním střeleckém výkonu i během druhé půle a přidal další tři zásahy. Saigon košický celek porazil 10:6 a pomstil se za vyřazení v předcházejících dvou ročnících Hummel Open Game.

Tento článek si četlo již: 2424 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic