Opengame
Amaterská
florbalová liga

Jatka Matějka statečně vzdorovala Zug Selection
V prvním zápase turnaje mužů na sebe narazil švýcarský celek Zug Selection v čele s Billy Nilssonem, Martinem Koutným či Johanem von der Pahlenem, proti výběru Jatky Matějky. Zápas byl od začátku opatrný a první příležitost měl český celek, ovšem Kejík v brance podržel. V páté minutě rychle rozehrál Zug standardní situaci, Koutný našel Tassio Sutera a bylo to 1:0. O minutu později to již bylo 2:0, opět po nahrávce hráče s číslem 32 se prosadil Matthias Felix Hirzel Müller. Jatka Matějka i nadále držela obranný blok, z kterého rychle vyrážela do protiútoků. Jeden z nich využil Zdeněk Habr a snížil. V polovině 8. minuty druhé půle vystřelil z půlky hřiště Roman Houbal, Kejík jen vyrazil před volného Habra, který srovnal  - 2:2. Zug Selection přidal na obrátkách, ale Pavel Kotula dlouho odolával. Až na konci 27. minuty ho prostřelil znovu Tassio Sutter a zápas tak skončil výhrou Zugu 3:2.

Do zápasu mezi dalším švýcarským týmem The Fisters a IBK Pocekamdeš vkročili lépe hráči IBK, když po necelých dvou minutách otevřel skóre Martin Pánek, po jehož krásné křižné nahrávce zvyšoval Filip Horák a prakticky ihned také Jiří Salava. V polovině desáté minuty udeřili i hráči švýcarského týmu, Marc Rufer snížil. Hra se rázem vyrovnala a hráči Pocemkadeš zastavovali Švýcary i za cenu zlomených hokejek.  V druhém poločase se šance střídaly na obou stranách, branky ale střílelo IBK – nejprve Jiří Salava, po něm Jan Suchý. Účet zápasu se nakonec zastavil na skóre 7:1 a IBK Pocemkamdeš úspěšně vstoupili do turnaje.

V dalším zápase kategorie mužů nastoupili dorostenci IBK Peaches proti Legii zkázy. Ještě před zápasem převzal Jonáš Kura dresy za vítězství Peaches v soutěži pořádané k 10. ročníku turnaje. A že se jednalo o opravdou zkázu, svědčí i výsledek zápasu. Hráči Peaches svému soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili 14:0.

Hattrick na úvod zdecimoval HS Juniors 2006
Start amatérského turnaje Hummel Open Game v hale Hattrick obstarali hráči Banana jokers a Herr Kefírer Čůčo B. Úderný nástup předvedli jokers, kteří otevřeli skóre po 62 vteřinách hry. Kefírer i nadále propadal v obraně a v páté minutě prohrával už 0:4. Rozhodčí si ze strany Kefírera vyslechli také několik stížností ke svým výrokům. Jokers však i přes vyhrocenější emoce a chvilkovou ztrátu koncentrace ve druhé půli náskok již nepustili a úvodní střetnutí vyhráli 8:2.

Přestože se v utkání BushBand-Notorics snažily oba celky útočit, průběžný stav dlouho zůstával nulový. Změna skóre nastala až těsně před koncem prvního poločasu, kdy gólmana BushBandu prostřelil Jan Fencl. Během druhého dějství drželi míček hlavně Notorics, BushBand ale hrozil z brejků a stále byl s protivníkem v gólovém kontaktu. O konečném výsledku duelu rozhodoval závěr periody, ve kterém IBK odskočilo do dvoubrankového vedení 4:2.

Družstvo Hattricku vstoupilo do turnaje s přehledem. V prvním zápase proti HS Juniors 2006 měli Brňané výraznou územní převahu, díky níž si vytvářeli obrovské množství střeleckých pozic. Defenzivě Juniors chyběl větší důraz, a tak Hattrick v poklidném tempu zvítězil 12:1. Vynikal zejména Marek Horáček, jenž zaznamenal šest asistencí. Góly stříleli Stanislav Šafr (3+1), Lukáš Koutník (3+1) či Aleš Haman (2+2).

Hráči Asper Holba teamu měli v prvním poločase utkání proti ALK FAJN navrch a zaslouženě šli do vedení 3:0. ALK FAJN musel otevřít hru, volného prostoru však opět využíval efektivněji protivník. Holba team odehrál zbytek duelu zodpovědně jak v útoku, tak obraně a získal premiérové body za přesvědčivý triumf 7:1.

Maďarky začaly vítězně
V jednom z prvních zápasů turnaje žen se střetly J-e.l.i.t.a s maďarským týmem Hungary. Od začátku zápasu byly závary před oběma brankami. První gól vstřelil celek Hungary. Zsuzsanna Tüdös se prosadila v čase 5:42. Po prvním gólu se zápas nesl spíše v poklidnějším duchu. Až na konci první půle navýšila vedení Nora Suszták. Klidné tempo pokračovalo i nadále. Tým J-e.l.i.t.a se postupně osměloval a výsledkem byla snižující branka Terezy Tomanové. I přes šance na obou stranách se však již skóre zápasu nezměnilo a Maďarky si připsaly první vítězství.

Tento článek si četlo již: 1830 čtenářů