Opengame
Amaterská
florbalová liga

Brankářka Ham&Axe prohře nezabránila
První utkání druhého hracího dne amatérského turnaje absolvovali hráči Banana jokers a Pološílených Veverek. V hale Start byly nebezpečnější Veverky, po jejich chvilkové nepozornosti ale dali první gól jokers. Družstvo Veverek ani přes ztrátu ve skóre nepolevovalo a úvodní poločas skončil 2:2. Ve druhé půli hra vypadala mnohem jednoznačněji. Pološílené Veverky se dostaly do vedení 4:2, které jokers i kvůli neproměněné přesilovce už nedorovnali. Patnáct sekund před koncem museli rozhodčí řešit menší potyčku, jež však neměla na zbytek zápasu žádný vliv.

Měření sil mezi FbC Pohořelice a Ham&Axe vycházelo už od začátku lépe Pohořelicím, které předváděly efektivní útoky podél mantinelů. Po patnácti minutách hry bylo sice skóre jednoznačné 5:1, Jitka Kosinová v brance Ham&Axe však ještě několik velkých šancí vychytala. Pohořelice přesto utkání v klidu dohrály a oslavily druhé vítězství v základní skupině (8:3).

Hráči Chodova se v prvním poločase duelu proti IBK-Notorics prezentovali vynikajícím ofenzivním projevem, o výhru ale museli ještě bojovat. Notorics ve druhé fázi zápasu výrazně zlepšili zakončení a dotáhli se na rozdíl jedné branky. Chodov opět zabral v závěrečných minutách, kdy se dostal zpět do komfortního náskoku. Pražané triumfovali 6:3.

V zápase Amici Brno – Pacienti Luka nad Jihlavou si tvořili více střeleckých pozic Brňané a vypracovali si třígólové vedení. Pacienti se ovšem stále drželi nepříjemné hry na protiútoky a dvěma trefami utkání zdramatizovali. Amici přišlo o svoji sebejistotu a začalo se strachovat o těsný náskok. Florbalisté Luky nad Jihlavou závěrečný tlak nezužitkovali, a tak prohráli 4:7. K úspěchu Amici přispěl pěti góly Pavel Zbořil.

V mužském turnaji byly k vidění debakly
I mužská část nastoupila do druhého hracího dne. A hned od rána byly k vidění pořádné debakly. IBK Pocemkamdeš si poradili s FbC Engineers 10:0. Tomáš Kucharič a Martin Pánek zaznamenali hattrick, dva góly přidal Filip Horák a po jednom Jakub Gregor a Jiří Šincl.

Legie zkázy pak nastoupila proti Košér týmu. Poločasový výsledek byl již 7:0 a i v druhém duelu pokračovala kanonáda, která se nakonec zastavila na výsledku 12:0.

Naopak zápase mezi FbC Panthers s BSP Libertou byl vyrovnaný. Liberta otevřela účet zápasu v přesilovce zásluhou Marka Soukupa. Panthers ale odpověděli o devět sekund později z nájezdu, trefil se Jakub Rybka. Hned na začátku druhé půle se znovu prosadil Marek Soukup a Liberta vedla 2:1. O minutu později to již bylo o dva góly díky střele Jana Vinše. Panthers už stihli jenom snížit. Chvilku před koncem se prosadil Matěj Lubenský a tak zápas skončil celkovým výsledkem 3:2 z pohledu Liberty.

Tento článek si četlo již: 1907 čtenářů