Opengame
Amaterská
florbalová liga

Ženský titul zůstává v Brně, zásluhou Židenic
Do finále ženského turnaje proti sobě nastoupily hráčky ELITE Bohemians a Florbalu Židenice. V polovině třetí minuty měly obrovskou šanci Židenice, ale na brankové čáře zachránila Jitka Omelková a jejich aktivita směrem dopředu se stupňovala ale obrana Pražanek i nadále odolávala. Tlak zúročily až na konci 10. minuty. V levém rohu hřiště získala míček Aneta Federselová, přihrála doprostřed Martině Indrové, která bombou pod víko otevřela stav ženského finále. A Židenice nepolevovaly, ale fantastická Omastová držela Pražanky nad vodou. Na konci poločasu měly ještě Židenice přesilovou hru, ta ale zůstala také nevyužita a tak byl po první polovině rozdíl pouze jedné branky.

Druhá polovina střetnutí začala opatrněji z obou dvou stran a byly to spíše hráčky ELITE, které byly častěji u míčku. Hra byla dlouho vyrovnaná bez větší šance na jedné či druhé straně. V čase 17:16 zvýšila vedení Židenic Monika Dundelová. Konec to ovšem nebyl, Lenka Cupráková snížila dvě minuty před koncem na rozdíl jedné branky. Nic víc se na hřišti už nestalo a tak brněnské hráčky převzaly pohár a zlaté medaile pro vítězky 10. ročníku Hummel Open Game.

Dramatické finále amatérů pro IBK PořádMálo
Amatérské finále přineslo souboj Asper Holba Teamu a celku IBK PořádMálo. Zápas začal opatrně, ale z první větší šance padla branka. Diváci v bohunické hale se dočkali na konci čtvrté minuty z hole Ondřeje Mrázka a Asper Holba Tema. Dlouho ale jejich vedení netrvalo. IBK PořádMálo vyrovnalo ranou Jana Kšicy. A utkání se vyrovnalo a byly k vidění závary před oběma brankami. Takticky vedené finále nepřinášelo dlouhou dobu žádnou větší šanci. Až v polovině 16. minuty využil Jiří Trávníček chybu při útočné akci PořádMálo a Holba znovu vedla, ovšem Jaroslav Řeháček z IBK po chvilce znovu srovnal skóre. A utkání nabralo na obrátkách, což doložily další dvě trefy, obě na jedné straně a tak poločas utkání skončil 3:3.

A střelecký apetit pokračoval i ve druhém poločasu. Po dvou minutách se Jaroslav Řeháček otočil kolem branky a uklidil míč pod víko branky, o minutu později ho doplnil Jan Kšica a IBK PořádMálo vedlo 5:3. Navíc na začátku 11. minuty to již bylo o čtyři branky zásluhou Jana Charváta a Jana Kšicy, který zkompletoval hattrick. Borci z Asper Holba Teamu se ale nevzdali a v čase 16:29 dvěma góly Jiřího Trávníčka snížili na rozdíl dvou branek. A drama pokračovalo, Holba díky trefě Jindřicha Kamlera korigovala na 6:7, ale na vítězi už se nic neměnilo ani při závěrečném tlaku Holby. Vítězi Hummel Open Game v kategorii amatéři se tak stalo IBK PořádMálo.

Nilsson rozhodl o titulu pro Zug Selection
Švýcarsko – české finále mezi Zug Selection a itelligence Bulldogs Brno začali lépe zástupci Česka, kteří z loňského roku obhajují titul. Již po 51 vteřinách tečoval Matěj Hronek střelu Petra Koláčného a bylo to 1:0 pro Bulldogs a byli to právě hráči brněnského celku, kteří diktovali dále hru. Na konci 8. minuty udělal chybu v rozehrávce Aaron Stutzer, ale Kejík svůj tým podržel. A Zug začal taky hrozit. V polovině 11. minuty ukázal svoji kvalitu Billy Nilsson. Na půlce vzal míček, prošel středem přes čtyři bránící hráče a pod brankářem Kuhnem procedil míček. A po dvaceti vteřinách byl stav otočený zásluhou Matthias Müllera. Hra se zase vyrovnala a oba týmy čekaly na svoji větší příležitost. Velkou příležitost Nilssona zastavil Kuhn, z protiútoku se tak radovali opět Bulldogs po trefě Marka Fuchse. V další šanci zabránil Brňanům ve skórování obránce Yannick Schelbert, který na poslední chvíli vložil hůl do střely.

Druhá část finále mužů začal důraznými souboji na obou stranách. V čase 22:26 našel Hietanen kolmou skákavou nahrávkou Nilssona, který kličkou nedal brankáři šanci – 3:2. A znovu se na hřišti přiostřilo, znovu se šance střídaly na obou stranách.Velkou příležitost měl Michal Stráský, ale mířil jenom do boční sítě. Švýcaři se postupně stáhli a čekali, s čím přijdou Bulldogs. Konec 38. minuty přinesl radost do řad Bulldogs - Kladivo střílel a Milan Tichý tečoval mimo dosah Kejíka. To by ale Zug nesměl mít ve svých řadách Billyho Nilssona, který završil hattrick a 43 vteřin před koncem přidal i svůj čtvrtý gól a rozhodl tak o triumfu výběru Zug Selection na turnaji Hummel Open Game.

Tento článek si četlo již: 2567 čtenářů