Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Jen málokdo toho zažil tolik na Hummel Open Game, jak současný trenér Bulldogs Brno Jan Kadlec. Stal se úplně prvním vítězem Open Game v roce 2007 s týmem Vesmírní lidé, po té dělal několik let rozhodčího a v loňském roce si došel pro zlato už jako trenér „Buldoků“. Jak na těch deset let vzpomíná?


Vy jste se účastnil úplně prvního ročníku Open Game ještě jako hráč prvního vítěze týmu Vesmírní lidé. Po té jste působil jako rozhodčí a nyní i jako trenér. Nenabízí se tedy jiná otázka než, jak se turnaj po deseti letech změnil?
Jednoznačně kvalita, která je tu obrovská. Myslím si, že ten progres toho turnaje nejlépe dokumentuje ten zájem, který tady byl minulý víkend na dětském turnaji, kdy Brno v podstatě žilo florbalem a byly tady v podstatě všechny týmy, které v České republice nebo na Slovensku něco znamenají. Já tímhle gratuluji pořadatelům a všem, kteří tento turnaj pořádají a připravují a zasloužili se o to, že Brno má turnaj, na který může být pyšný.

Jak se změnilo celkově florbalové prostředí za deset let?
Tak to je otázka skoro na knížku (směje se). Florbal se mění, ale zároveň si myslím, že to nejdůležitější zůstává. Ten duch a ti lidé, kteří florbal mají rádi a starají se o něj a vedou ho způsobem, kdy je to, alespoň si to myslím, neustále relativně příjemná volnočasová aktivita, která se samozřejmě postupně profesionalizuje, ale jak říkám, ta atmosféra se zas tak zásadně nezměnila a to je podle mě to nejdůležitější.

Na co nejvíce na těch deset let na Open Game nejvíce vzpomínáte a co bylo nejtěžší?
Tak těch vzpomínek je hodně, ale myslím si, že aktuálně není moc prostor pro vzpomínky. Aktuálně je pro mě nejdůležitější ten letošní turnaj a to, abychom s rukama, co tu máme, sehráli co nejvíce zápasů a ten čas, co během turnaje máme, abychom využili co možná nejsmysluplněji. A co bylo nejtěžší? Já si myslím, že jednoznačně to teplo (směje se).

První ročník jste hrál za tým Vesmírní lidé a stal jste se prvním vítězem Open Game. Jak jste tenkrát dávali dohromady tým?
No, my tenkrát byli hodně silní a pravidelní účastníci tady těchto letních turnajů. To znamená, že jsme se na to vyloženě těšili, měli jsme stálou sestavu, řekl bych, že spousta kluků, která tím týmem prošla, si ve florbalu udělala docela dobré jméno a pro mě to už jsou jen bohužel vzpomínky, ale vzpomínám na to hrozně rád.

Letos s Bulldogs obhajujete loňské prvenství. Je to i letos Vaším cílem?
My máme takto více cílů. Bylo by sice krásný titul obhájit, ale je tu velká konkurence, takže uvidíme jak se to vyvine.

Tento článek si četlo již: 2315 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic