Opengame
Amaterská
florbalová liga

Richmond padl i IBK Pocemkadeš
V osmifinálovém zápase brněnských Gullivers proti BSP Liberta začali lépe Gulliveři. Ve druhé minutě vedli již 2:0, prosadili se Jiří Bořecký a Adam Konečný. V páté minutě se probudili také hráči Liberty. Odražený míček od zadního mantinelu si našel Jan Vinš a snížil. Od tohoto gólu měla navíc ze hry Liberta. Hráči Gullivers se postavili na vlastní polovinu a úspěšně blokovali střely soupeře. V 11. minutě se dostal míček na půlce k Jiřímu Bauerovi a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Tak také skončil poločas. Druhý poločas začal opatrně z obou dvou stran a oba celky se spíše spoléhaly na protiútoky. Hráči Liberty postupně více kontrolovali hru a Gullivers, stejně jako v prvním poločase, vystavili před svým brankářem obrannou hradbu. Tlak Liberty neustále sílil a s blížícím se koncem utkání se zvyšovala i nervozita hráčů. V čase 18:37 přišla úžasná individuální akce Michala Házy z Gullivers. Vysoký míček si na půlce šikovně zpracoval a samostatný únik nadvakrát proměnil ve vedení brněnského celku. Ani závěrečné power-play nepřineslo toužený gól Liberty a tak se Gullivers radovali z postupu do čtvrtfinále Hummel Open Game.

V dalšímu střetnutí vyřazovacích bojů proti sobě nastoupili IBK Pocemkamdeš a Richmond. Hráči Richmondu se zásluhou Davida Coufala ujali vedení a měli dalších několik šancí, kterými mohli náskok navýšit, ale nestalo se, buď zásluhou nepřesné střelby, nebo dobře postavené brankové konstrukce, která zazněla hned třikrát. A tak Filip Horák do poločasu stihl vyrovnat. Martin Tokoš na začátku poločasu znovu naklonil misky vah na stranu Richmondu, ovšem to bylo z jejich strany vše. Pocemkamdeš spoléhali na rychlé protiútoky, ze kterých udeřili. Ve 33. minutě se prosadil Martin Pánek, kterého následoval dvěma trefami Martin Šindelář a jeden z favoritů turnaje skončil již před branami čtvrtfinále.

V duelu Vidláků a Jatky Matějky byly úvodní minuty značně opatrné. I tak se ale hráči obou celků dostávali do alespoň nějakých šancí. V jedné z nich se prosadil Prokop Ferdna, který se znovu prosadil v desáté minutě, a bylo to 2:0 pro Vidláky. Hráči Matějky, kteří v předešlém kole vyřadili švédský Köping, snížili o chvíli později, trefil se Houšť. Poločasový výsledek byl však 2:2. Po pravé straně hřiště zatáhl míček Jakub Andrle a nadvakrát překonal brankáře Vacušju. Druhá část začala náporem Matějky, ale Vidláci odolali, ale do hry se postupně dostávali také Vidláci. Před koncem zápasu udělali Vidláci obrovskou chybu v rozehrávce, na půlce hřiště vypichl míček Martin Houšť a naservíroval ho volnému Zdeňku Habrovi, který nekompromisně zavěsil – 3:2 pro Matějku. Závěrečná hra bez brankáře gól nepřinesla a tak se radovali hráči Jatky Matějky.

Osmifinále mezi Zug Selection a pražskými Wizards začalo dle očekávání tlakem Švýcarů, což vyvrcholilo gólem v polovině šesté minuty. Martin Koutný našel před brankou Tassio Suttera a Zug vedl. A i nadále to byl tým v modrém, který diktoval tempo hry. O to více překvapilo vyrovnání. Ojedinělý útok Wizards skončil v brance po střele Jiřího Šrámka. Gól sice přinesl do jejich řad oživení, ovšem obraz hry se výrazně nezměnil. Na konci 15. minuty přišla chyba Pražanů, při jejich rozehrávce se k míči dostal Steven Fiechter, posunul ho na Billyho Nilssona a ten zvrátil stav na stranu Zugu. A Nilsson byl při chuti, dva jeho pokusy brankou neskončily a tak se potřetí rozhodl nahrávat. Po rychle kombinaci v útočném pásmu našel zcela volného von der Pahlena a bylo to o dvě branky. Po třiceti vteřinách druhého poločasu se prosadili Wizards, konkrétně Jakub Slavíček. Zug ale nepřipustil komplikace a třemi slepenými góly navýšil stav na 6:2. V čase 10:27 si hráči Zugu vzali oddechový čas, aby si mohli vychutnat gól své reprezentace na fotbalovém EURO, který sledovali živě na své střídačce. A o góly nebylo i nadále nouze ani na hřišti na hale VUT, kde se skóre utkání zastavilo na výsledku 9:2.

Další osmifinále přinesly postupy týmů FbC Panthers B, kteří vyřadili hráče LastMinute, Bulldogs Brno, kteří nedali šanci POCEM KAMDEŠ, či mladíci z Peaches, jež vyřadili „áčko“ Panthers a ve vyhroceném zápase zdolal Polámanej mixér EKOZEM Selection.

Chodov nestačil na sehrané Pacovské Honzíky
Velmi vyrovnané střetnutí sehráli Klobásníci s Banana jokers. Nedlouho po startu utkání bylo nařízeno trestné střílení pro jokers, Martin Hatala ovšem neproměnil. Banana jokers zaváhání napravili v sedmé minutě, kdy dali dva slepené góly. Stav 0:2 ale Klobásníky nabudil a snížili. Během druhé půle Klobásníci pokračovali v nátlakové hře a z náporu vytěžili srovnání. Napínavý zápas dospěl až do nájezdů, které rozhodl Martin Tomek a dokonal obrat svého týmu.

Utkání Chodov – Pacovští Honzíci se muselo po necelé minutě pozastavit. Jeden z hráčů nechtěně praskl míček a chvíli trvalo, než se opět začalo hrát. Už s novým míčkem předvedli výborný nástup Honzíci, jimž taktika zaměřená na okamžitou střelbu vynesla rychlé vedení 2:0. Chodov nestíhal bránit vynikající útočné akce soupeře a postup se mu hodně vzdálil. Pražané již manko nedohnali, a tak Pacovští Honzíci vyhráli 8:2.

Tento článek si četlo již: 2466 čtenářů
autor: Michal Jilka