Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Marek Bednařík, kapitán FBC Snakes Brno, týmu, který je na Hummel Open Game tak trochu raritou. Snakes hrají jihomoravskou ligu neslyšících a do turnaje se dostali na úkor odhlášení Morgan Brothers na přímou pozvánku ředitele turnaje Dana Koubka.


Vy jste byli osloveni ředitelem turnaje Danem Koubkem na poslední chvíli po odhlášení Morgan Brothers, jak dlouho jste váhali nad přihlášením?
Tak byla to asi tak hodina. Máme svoji skupinu na What’s up, takže to bylo docela rychlý. Uvažovali jsme i před tím, že se přihlásíme, ale nakonec z toho původně sešlo, ale když se ozval pan Koubek tak jsme vůbec neváhali. Spíš je to problematické s počtem hráčů – večer není problém, ale přes den mají někteří kluci práci, tak se těžko scházíme.

Byli jste nalosovaní do opravdu těžké skupiny spolu se švýcarským Zugem, švédským Köpingem či předloňským vítězem Richmondem. Jak zatím hodnotíte vaše působení na turnaji?
Tak počítali jsme s tím dopředu, že to bude hodně těžký, spíš šlo o tu zkušenost. Většina z nás nikdy nehrála proti takovým hráčům nebo týmům, takže si myslím, že i přes ty prohry si odneseme nějaký pozitiva.

Vy nastupujete s jistým handicapem, jak to vnímají vaši soupeři?
Ze začátku, když jsme například před pěti lety začínali a zakládali klub, tak to bylo různý. Ale vždycky po tom, co skončil zápas, tak říkali, že je to super a teď už berou daleko víc, je to víc samozřejmý. Když třeba vyjedeme někam pryč mimo Brno, tak si první říkají, kdo jsme, ale víceméně vše v pohodě.

Jak se vy na hřišti sami dorozumíváte?
No, ono se říká, že my na úkor toho sluchu, máme periferní vidění větší, takže na to celkem spoléháme, ale jsme pořád pozadu, ani to nestačí, ale snažíme daleko více ještě rozhlížet než získáme míček, nebo když jdeme do souboje, tak se nejdříve díváme, kdo kde je, ale někdy je to opravdu těžký.

Jaký je váš největší týmový úspěch?
Tak už jsme byli párkrát na mezinárodní scéně, v Maďarsku nebo Estonsku, pár pohárů jsme i vyhráli, ale já osobně beru za největší úspěch to, že se tým přihlásil do jihomoravské ligy, to je pro nás velké plus. Musím taky říct, že hrajeme jenom s těmi neslyšícími, nebereme ani půlku slyšících a druhou neslyšících, jenom neslyšící a to i když je nás třeba jen šest na ten zápas.

A poslední otázka, co očekáváte od vašeho působení na Hummel Open Game?
Tak jak jsem říkal, hlavně ty zkušenost. Turnaj se nám fakt líbí, je to tu super, a třeba se přihlásíme i příští rok.

Za mě máte obrovskou poklonu a respekt! Ať se vám daří!

Tento článek si četlo již: 1725 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic