Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Jedním z tahounů týmu Zug Selection je stálice v jeho řadách Martin Koutný. Hráč, který v letošním roce odehrál sezónu v Chodově a který již potřetí se švýcarským týmem navštívil Hummel Open Game.

 

Martine, vítám tě znovu po roce na Hummel Open Game. Byl to pro tebe dlouhý rok?
V první řadě díky za přivítání, my se sem vždycky rádi vracíme, je krásný, že už třetí rok po sobě tuhle tradici držíme a že to tak půjde dál. Dlouhý rok to byl, především bez kluků, protože jsem strávil sezónu v Česku v Chodově. Mezi námi jsou různý přátelský vazby, proto je opravdu těžký spojit nějaký společný čas s florbalem dokud nám to ještě zdraví dovoluje. Takže z tohoto pohledu, že jsme se neviděli, to byl dlouhý rok.

Jak jste se sem na turnaj těšili?
Já myslím, že hodně. Tak jak to pojímáme a tak, jak je ten turnaj organizovaný, se nám strašně líbí a myslím, že se sem lidi těší vyloženě dlouho dopředu. Připravují se na to i z hlediska toho, že je to dlouhý turnaj a musí si na to nějaký čas dopředu ušetřit. Všeobecně ve florbale padne volna na sezónní zápasy dost, takže je krásný, že ty lidi i s ohledem na tento čas přijedou zase po roce i vzhledem k tomu, že se nám loňský rok zase tak vyloženě nepovedl, takže je vidět, že to není zas tolik o tom výsledku.

Koho jste sem letos s Zugem přivezli?
Jsou tady jediní dva noví hráči. Billy Nilsson, kterého asi nemusím představovat, je to vítěz kanadského bodování švédské nejvyšší soutěže a také dvojnásobný mistr Švédska, a pak Aki Hietanen, který je velice kvalitní a ofenzivní obránce, navíc pravák, který nám strašně pomáhá hlavně tím, že chodí do koncovky.

Ve vašem prvním zápase tady na turnaji jste se poněkud natrápili s týmem Jatka Matějka, nyní jste doslova zničili Snakes Brno. Jak hodnotíš váš vstup do turnaje?
No, první zápas jsme dobře začali, těšili jsme se a byli jsme i docela unavení po včerejším večerním zahájení našeho pobytu tady v Brně večer, takže chvilku trvalo, než jsme se probudili. Ale pak jsme velice dobře, vedli jsme 2:0. Pak jsme ale polevili, což nás stálo vyrovnání. Nakonec jsme ale zápas dokázali zvrátit na naši stranu, což je moc důležitý, protože loni se nám nevyplatilo, když jsme šli do play-off ze třetího místa, protože pak narazíme na silné týmy strašně brzo. My chceme hrát do neděle, což je nás cíl. Teď nás čeká zásadní skupiny proti Richmondu a uvidíme, jak to dopadne.

Je váš tým silnější než v loňském roce?
Já si myslím, že jednoznačně. Už jenom proto, že jsme loni turnaj odehráli prakticky v sedmi lidech. Letos je nás jedenáct do pole, což sebou nese spíše luxusní problémy, že vždycky někdo musí sedět, ale už je nás o jednoho méně, kdy přišlo s prvním zápasem i první zranění, takže teď je nás deset a doufám, že už se nikdo nezraní, protože v menším počtu, jak je devět hráčů, se to moc hrát nedá.

Turnaj bude dlouhý, na co se tady na turnaji nejvíc těšíte?
My si užíváme každou chvíli, každý zápas, i mimo hřiště. Myslím, že tady máme docela komplexní program a těšíme se, že postoupíme nejlépe do nedělního programu. To by bylo skvělý, to je náš sportovní cíl, a buď se to podaří, nebo ne.

A poslední otázka, jaký je tvůj osobní cíl?
Jak říkám, postoupit do nedělního programu, tak abychom se museli při sobotním večerním programu soustředit i na nedělní sport a zohlednili to osobně? Bavit se, to je jednoduchý.

 

Martine díky moc a ať se daří!

Tento článek si četlo již: 1717 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic