Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Martin Tokoš, jeden z nejlepších českých hráčů působící ve švédském týmu IBF Falun, hraje na turnaji za celek Richmondu.

Martine, i tebe vítám u nás na turnaji. Jak se hráč tvého kalibru dostane na Hummel Open Game?
Děkuju za přivítání. Jelikož je léto a tu hokejku si rád podržím přes ty prázdniny a moc mě nebaví běhat venku, takže si radši zahraju s klukama v hale. Znám samozřejmě kluky tady z Brna a hlavně můj dobrý kamarád Jirka Juhaňák, který se mnou hrál ve Vítkovicích, mi napsal, jestli si nechci zahrát. A bylo to rozhodně lepší volba, než sedět doma.

Ty jsi hráčem švédského Falunu, zeptám se obecně, jaký je největší rozdíl mezi švédskou a českou ligou?
Já si myslím, že úplně ve všem. Jak v důrazu, rychlosti, technické dovednosti, v tom jak tréninky probíhají a všechno okolo. Ti hráči mají na všechno strašně moc času, což je vidět i tady na turnaji. I ti kluci z extraligy jsou zvyklí podržet balon, tak to prostě ve Švédsku nefunguje. Tam podržíš balon a máš dva tři frajery na zádech, takže je to prostě rychlejší a ti hráči jsou na tom technicky úplně jinde a to vše dělá ze švédské ligy tu nejlepší na světě.

Tady na Hummel Open Game jsi poprvé? Co všechno o turnaji víš?
Tak nejsem tu poprvé, byl jsem tady asi před sedmi lety. Turnaj se hodně změnil, ale je to pořád o tom zahrát si florbal, podržet si hokejku, zaběhat si, pobavit se a trošku se rozehrát, protože se za měsíc vracím zpátky. Doufám, že s klukama dojdeme co nejdále a při nejlepším si odvést tu zlatou medaili. Hlavní je si to ale užít, všechny čtyři dny.

Jak jsi zatím spokojený s působením na turnaji?
Turnaj je to v pohodě, jsem rád. Měli jsme zatím hodně těžké soupeře, což umocňuje i to vedro, takže je to i náročné fyzicky, ale užívám si to. Je to určitě super příprava do sezóny. Ale jak se říká, turnaj nebo sezóna vždycky začíná v únoru, kdy startuje play-off, což je vlastně zítra, a tam se bude rozhodovat, takže snad to zvládneme a budeme hrát i v neděli.

Tento článek si četlo již: 2412 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic