Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 
24.06.2016 16:01:31

Peaches ukončili neporazitelnost EKOZEM Selection
Na hale v Bohunicích nastoupil Prešovský Beton proti Gymnáziu Chomutov. Účet zápasu otevřel po rychlé akci již ve 30 vteřině chomutovský Jakub Marek. Hráči Chomutova se gólem uklidnili a kontrolovali hru. A ve 12. minutě přišla druhá odměna.  Po spolupráci Janem Vojtíškem skóroval Richard Plhal. Nástup do druhé půle měl lepší Prešovský Beton. První velkou šanci ještě nezužitkoval, ovšem v polovině čtvrté minuty již míček do branky dostal Jorgos Greekovie. Chomutovští ale kontrolovali, ve střelené brance jim nejdříve zabránila tyčka, po té však v další příležitosti uspěl znovu Jakub Marek. Hra se za stavu 3:1 více zklidnila a hráči spíše vyčkávali na příležitost. V čase 11:21 se do připravené obrany vyřítil Jan Vojtíšek a střelou po zemi překonal brankáře a uzavřel tak skóre zápasu na 4:1.

V dalším utkání se střetli dosud neporažení EKOZEM Selection proti mladému výběru IBK Peaches. Peaches začali takticky, na svého soupeře vyčkávali a vyráželi do rychlých protiútoků. EKOZEM naopak kontrolovali míček a hrozili po kombinacích. V 5:07 vyloučení Matyáše Šindlera a hráči EKOZEMu nabídnutou příležitostí nepohrdli. Po přihrávce Dominika Klimschy skóroval do odkryté branky Jan Čížek. Situace se rázem změnila, Peaches byli ti, kteří šli do připravené obrany. Po jedné jejich akci se ke střele dostal Josef Juha a bylo srovnáno. O minutu později už vedli – Michal Sládek obral obránce u mantinelu a otočil stav. Ve 12. minutě to již bylo 3:1, po diagonální přihrávce se před brankářem šikovně prosadil Jan Novák. Do druhé půle vstoupili lépe borci z EKOCEM Selection a na konci dvacáté minuty snížil Peter Grich. Peaches ale nenechali nic na pochybách, po příspěvku Daniela Sekula znovu vedli o dva góly a ani snížení Gricha už jim vítězství nevzalo.

Zápas mezi Snakes Brno a Valašskými Klobouky začal tlakem druhého jmenovaného týmu, ale stav se dlouho neměnil. Až na začátku osmé minuty využil chyby rozehrávce Miroslav Tkadlec a střelou do šibenice nedal brankáři Tomáši Limbergovi šanci. A Klobouky pokračovaly v tlaku. Snakes, kteří střídali pouze jednoho hráče, postupně docházely síly. To se projevilo v 11. minutě a po střele Josefa Halíka to bylo 2:0. Poločasový výsledek zaznamenal skóre 5:0. Na začátku druhého poločasu udeřili také hráči Snakes, a hned dvakrát.  Po krásné asistenci Marka Bednaříka zaznamenal první úspěch Pavel Hořák, po něm také Tomáš Zbavitel.

V ženském turnaji proti sobě hned z rána nastoupily hráčky Hungary a ELITE Praha. Maďarské hráčky od 2. minuty vedly po individuální akci Anny Takács. Na dvě minuty ale bylo srovnáno. Po přihrávce Lucie Šindelářové srovnala krok Kristýna Jarešová. Poločas zápasu se již spíše dohrával a čekalo se, co přinese ten druhý. Zápas byl stále vyrovnaný. Hra se postupně přelévala, ovšem bez gólového příspěvku. V polovině 27. minuty vystřelila Veronika Radová a její pokus skončil v brance.

Derby čekalo na hráčky ELITE. ELITE PRAHA Team nastoupily proti ELITE Bohemians. Hned po třech minutách se radovalo Bohemians zásluhou Caroline Rooijakkers. A za čtyři minuty bylo veselo na stejné straně znovu, zvýšila Lenka Cupráková. Druhá polovina začalo přesilovou Bohemians, ta ale zůstala nevyužita. To ovšem její hráčky mrzet nemuselo, jelikož se na konci 21. minuty zapsala gólem Pavla Manová. Výhru svého týmu pak završila Nikola Maružánová a derby tak skončilo jasným vítězstvím Bohemians.

Jaromír Filip posbíral deset bodů
Žltý Sneh Košice v Maloměřicích narazil na For Fun Mix. Slovenský celek brzy vedl a přesnými kombinacemi se i nadále držel na útočné půlce. Na hrací ploše se dvakrát objevil míček navíc, když odskočil trénujícím hráčům, kteří si přihrávali vedle hřiště. Košice však neobvyklé herní momenty vůbec neovlivnily a soupeři uštědřily debakl 8:0. Jedním z nejdůležitějších florbalistů vítězného mužstva byl Matúš Maďar, jenž vyprodukoval čtyři asistence.

Družstvo Bushbandu chtělo v utkání proti Spiders Valmez po prohře a dvou remízách konečně naplno bodovat. Oba týmy se střídaly v tvorbě brejkových situací, které díky větší bojovnosti znamenaly vedení pro BushBand. Velký závěrečný tlak Spiders nebyl nic platný, protože hráči BushBandu vyhráli 4:2.

V hale Hattrick se odehrála exhibice Saigonu. Dosud neporažený tým skóroval už po půlminutě hry, čímž odstartoval fantastickou gólovou smršť. Florbalisté Saigonu se prosazovali krásnými útočnými akcemi a zanedlouho bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Za devítibrankového rozdílu museli sudí na obou stranách vylučovat, Saigon však přidal ještě další góly a zvítězil 15:4. Individuálním statistikám utkání vévodil desetibodový Jaromír Filip (9+1).

Duel mezi celky FBK Ježci Rožmitál a IBK Vagus byl dlouho bez střelce. Nulové skóre zrušil až v deváté minutě František Čejka z Rožmitálu. Vedení ale na Ježky zapůsobilo kontraproduktivně a IBK před přestávkou obrátilo vývoj střetnutí. Do ještě horší situace se Rožmitál dostal 14 sekund po začátku druhého dějství, kdy David Nejezchleba přidal čtvrtou branku Vagusu. Obrana Ježků se už nevzpamatovala a Vagus zápas dohrál bez problémů. Souboj skončil 8:1.

Tento článek si četlo již: 1801 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic