Opengame
Amaterská
florbalová liga

Kanonáda Technických služeb a Richmondu přinesla dvacet branek
K prvnímu zápasu play-off na hale v Bohunicích proti sobě nastoupily týmy POCEM KAMDEŠ a FbC Frýdek-Místek. Dlouhou dobu se nic nedělo. Týmy se střídaly v náznacích šancí, ale závažnější situace k vidění nebyly.  Až na konci 9. minuty prolomil skóre Vojtěch Gřundel a Frýdek vedl. A osmělil se i soupeř. Ve vyložené příležitosti jeden z útočníků netrefil míček přímo před odkrytou brankou, o chvíli později již ale bylo vyrovnáno zásluhou Marcela Filipčíka. A na hřišti se přiostřovalo. V polovině sedmnácté minuty se za brankou uvolnil Aleš Fafílek a Filip Janoštík již měl lehkou úlohu – 2:1 pro POCEM KAMDEŠ. Za minutu bylo ale již zase srovnáno. Rychlou akci zakončil mezi nohama obránce Tomáš Vežranovský a míček skončil v brance.

Druhý poločas začaly oba celky opatrně, ze hry ovšem měli více Frýdecko-mýstečtí. V polovině druhé části zápasu se hra vyrovnala a z jednoho rychlého brejku udeřil  Michal Šmíd z týmu POCEM KAMDEŠ. Začátek 16. minuty přinesl opět srovnání. POCEM KAMDEŠ neuspěli ve velké šanci a tak je znovu potrestal Vežranovský. Remízu a nájezdy ale diváci v bohunické hale neviděli. Filip Závodný po brejku rozhodl o postupu POCEM KAMDEŠ.

Doslova raketový nástup nástup do utkání měli hráči týmů Technické službyRichmondu. Ve 43. vteřině se zásluhou Petra Kadlece dostali do vedení. Po 15 sekundách ale bylo vyrovnáno, ihned po rozehrávce se prosadil Aleš Stavjaňa. Richmond ale přidal na tempu a zavřel svého soupeře na jeho obranné polovině a tlak přinesl ovoce. Po přihrávce Martina Tokoše skóroval Petr Kadlec. Stav znovu dlouho nevydržel a hráči Technických služeb, kteří se hrou vyloženě bavili a doprovázeli každou úspěšnou nahrávku a kličku potleskem, se radovali z vyrovnání Martinem Dosedlou. Kanonáda pokračovala, ovšem jen na straně Richmodnu. V rozmezí pár minut se postupně prosadili Sypač, Coufal a dvakrát Hušek – 6:2. Více než dva snižující góly potěšily výstavní jesličky Marka Krpouna, který je nasadil svému soupeři, čímž si vysloužil mohutné ovace od svých spoluhráčů. Polovina zápasu skončil divokým skóre 7:4 pro Richmond. V druhém poločase zápas pokračoval v nastoleném tempu a góly přibývaly na obou stranách. S celkovým výsledkem 14:6 byli spokojenější hráči Richmondu, ale hrou a nadšením nezklamaly ani Technické služby.

Zajímavý zápas viděla hala Vodova. Švédský Köping nastoupil proti týmu Jatka Matějka. Martin Houšť svými dvěma zásahy dal nadějný dvougólový náskok pro Matějku. Hra měla své tempo, což potvrdil snižující gól Joakima Barcka. Poločasový výsledek však byl příznivý pro Jatku Matějku ještě více, kdy hattrick dokonal Houšť. V druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem oba brankáři drželi své týmy. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, jelikož dvě trefy přidal Alexander Jaska. Nájezdy po prvních třech skončily remízou a tak se šlo na náhlou smrt. Šťastnější v nich byli hráči českého týmu, v páté sérii rozhodl o postupu Jatky Matějky Roman Houbal.

V dalších zápasech prvního kola si hráči Peaches poradili s Valašskými Klobouky 13:5, FbC Panthers vyřadili švýcarské Fisters 8:2 a Gullivers Brno zdolali VSK MZLU Brno 7:2.

Týmy Kefírer a RedBlack absolvovaly nájezdy
První zápas play-off v hale Hattrick svedl proti sobě týmy hájící černou barvu. Hráči HS Juniors 2006 tak proti MOPRA nastoupili kvůli lepší orientaci s dresy obrácenými naruby. MOPRA předváděla přímočaré přechody do útoků, zásluhou kterých si brzy vytvořila gólovou převahu. Na začátku druhého poločasu inkasovali HS Juniors už podesáté a MOPRA sebevědomě mířila za postupem. Utkání skončilo výsledkem 18:1, na němž se nejvýrazněji podílela dvojice Mrázik (4+10) – Tarhaj (9+4).

Střetnutí v TJ Start mezi Herr Kefírerem a RedBlack mělo neobvyklého návštěvníka. Duel totiž sledoval kromě několika lidských diváků i psí fanoušek. RedBlack se dostávali do nadějných střeleckých pozic, zakončení jim ale dlouho nevycházelo. Vedení se tak ujal Kefírer. Lukáš Novák s Jiřím Zámečníkem ovšem nepříznivý vývoj zápasu zvrátili a vzájemnou spoluprací upravili na 2:1. Náskok RedBlack přesto nevydržel a došlo na samostatné nájezdy. Předlouhý rozstřel vyhráli RedBlack, čímž si zajistili postup do dalšího kola vyřazovací fáze.

Hráči nemamprachy.com vstoupili do play-off se Spiders Valmez. Spiders sice skórovali jako první, trefami Simony Němcové a Marka Nevřely však získal dvougólový náskok soupeř. Florbalisté Valmezu byli i přes ztrátu aktivnější a do druhé periody se šlo za vyrovnaného stavu. Ani jeden z celků neměl navrch, jako rozhodující se tak ukázala situace z 38. minuty, díky které David Narovec z nemamprachy.com vstřelil branku na 4:3.

Tento článek si četlo již: 1876 čtenářů