Opengame
Amaterská
florbalová liga

RedBlack ztratili vyhraný zápas
V SH Maloměřice se utkaly celky Vášprostor florball teamu a White Flying Rabbits. Florbalisté Rabbits vstoupili do zápasu výtečně a vypracovali si třígólový náskok. Vašprostor ale bojoval a byl herně vyrovnaným protivníkem. V samém závěru duelu Rabbits vzdorovali velkému náporu soupeře, vedení 4:3 však udrželi. Utkání sledovala jediná fanynka, které vítězní hráči za podporu připravili zdařilou děkovačku.

Úvod střetnutí mezi RedBlack a Neslovicemi byl hodně divoký. V čase 1:20 vedly brankou Ondřeje Hoška Neslovice, ale florbalisté RedBlack během 33 sekund skóre otočili. Mírně efektivnějším stylem hry se prezentoval tým RedBlack, který trestal zaváhání rozehrávajících obránců. V poslední desetiminutovce ovšem Sokol předvedl neuvěřitelný zvrat a pěti góly za sebou upravil na 8:6. RedBlack se proto museli smířit s nepříznivým finálním výsledkem 7:8.

Program maloměřické haly pokračoval měřením sil Banana jokers – For Fun Mix. Až na několik ojedinělých chyb byli silnější jokers, jež se chytrými kombinacemi dostávali do vyložených šancí. Po první periodě tak měli k dobru šest branek. Před druhou polovinou si hráči vyměnili střídačky, což týmy na Hummel Open Game obvykle nedělají. Ani změna stran však For Fun Mixu nepomohla a prohrál 10:2. Bodově nejproduktivnějším florbalistou se stal Jiří Kroutil (2+2).

Žltý sneh Košice bez problémů zdolal Syrovice
Zápas mezi košický Žltým snehem a Syrovicemi začal lépe druhý jmenovaný tým, ovšem to bylo z jeho strany prakticky všechno. Žltému snehu se během deseti vteřin podařilo otočit stav zápasu a na hřišti již prakticky byl jen tým ze Slovenska. Po pětigólovém příspěvku Martina Sameka nakonec zvítězily Košice 9:1.

Zápas BushBard-Lososonožci ovlivnily emoce. V úvodní půli sudí vyloučili Tomáše Mladenku z BushBandu na dvě minuty za nesportovní chování. Stejného prohřešku se dopustil ten samý florbalista i ve druhém dějství, tentokrát byl ale vykázán ze hřiště do konce utkání. I přes jeho absenci začali Lososonožci ztrácet jistotu ve hře, což vyústilo dvěma trefami BushBardu během posledních tří minut. Souboj skončil remízou 2:2.

Židenické hráčky mají po prvním dnu čtyři body
V dalším zápase žen na sebe narazily výběry DT Samo a Elite Praha Team. Počáteční vyloučení Zuzany Šuranyiová z DT Samo gól nepřineslo, po té se zápas odehrával spíše uprostřed hřiště bez vážnější šance na jedné či druhé straně. V deváté minutě platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Do šance se řítila Monika Zamazalová z DT Samo, ale neproměnila, brejk na druhé straně zakončila Ivana Miklíková, kterou ihned po rozehrání doplnila Karla Kalecká – 2:0 pro Pražanky. Do poločasu už se skóre nezměnilo. V polovině čtvrté minuty druhé půle již byl náskok tříbrankový díky druhému příspěvku Kalecké. Po individuální akci Nely Havlíkové, která zvýšila na 4:0, se osmělily konečně i hráčky DT Samo, ale do konce zápasu se již skóre neměnilo.

Židenické florbalistky nastoupily do svého prvního zápasu proti výběru FA Mladá Boleslav a o svém vítězství rozhodly již v první polovině. Gólový účet načala Malvina Brošová, kterou následovala Tereza Šotkovská. Těsně před poločasem se ještě prosadily Kristýna Pospíšilová a Monika Dundelová. Ani v druhém poločase se trend zápasu nezměnil. Na 5:0 upravovala Eva Mayerová, zápas uzavřela Ludmila Sejáková.

Druhý jejich zápas byl již podstatně vyrovnanější. V duelu s ELITE Bohemians brněnské hráčky vedly od deváté minuty, kdy se prosadila Andrea Dernerová. Utkání pokračovalo v solidním tempu a šancí přibývalo jako na jedné, tak na druhé straně, ovšem obě brankářky držely své týmy. Skóre se měnilo až v druhém poločase. Ve 26. minutě srovnala stav Lenka Klvaňová a tento výsledek vydržel až do konce.

Prestižní zápas pro Zug Selection
Vrchol prvního dne dospělé části Hummel Open Game byl k vidění na hale VUT. Proti sobě zde vyběhli hráči Richmondu v čele s Martinem Tokošem, hráčem švédského týmu IBF Falun či Jiřími Koutným a Juhaňákem, a hráči Zug Selection - došlo tak na souboj bratrů mezi Jiřím a Martinem.
Střetnutí bylo od počátku vyčkávací z obou stran. První dvě vážnější šance zaznamenal Richmond, ale Filip Kejík odolával. Na konci 8. minuty zahrozil Zug. Matthias Felix Hirzel Müller se řítil na Chrásta, ale skóre se neměnilo. A vyrovnaný duel pokračoval. Těsně před koncem první půle udělala obrana švýcarského celku chybu, míčku se zmocnil Jiří Koutný, který míček naservíroval Tokošovi a bylo to 1:0.
Druhá půle začala svižněji, po šanci Billyho Nilssona hájící barvy Zugu mohl pro změnu na druhé straně skórovat znovu Tokoš, ale stav se neměnil. Důležitost zápasu, ve kterém si chtěly týmy udržet co nejlepší pozici před play-off dokládala celá řada ostrých soubojů. V čase 7:18 přihrával z půlky hřiště Tassio Suter a jeho prudká přihrávka skončila v brance - 1:1. V polovině 26. minuty měl šanci znovu Jiří Koutný, jenže ztroskotal na výborném Kejíkovi a tak se stav měnil na druhé straně. Aaron Brasetchi Huba Stutzer navedl míček z vlastní půle do středu hřiště a propálil brankáře Chrásta. Konec zápasu přinesl ještě přesilovku Zugu, ale ta nic na výsledku nezměnila a tak se v prestižním duelu mohli radovat hráči švýcarského týmu.

Na Vodové vykročili za obhajobou titulu itelligence Bulldogs Brno. V zápase s IBK Prešovským Betonem se nejdříve prosadil Marek Fuchs, jenž ještě do poločasu přidal druhý gól. Ve 24. minutě to již bylo 3:0. Po asistenci Josefa Kazatela se prosadil Petr Koláčný. Že Beton ještě není úplně připraven dokázal završením hattricku znovu Fuchs a Bulldogs tak rázně vykročili za obhajobou loňského prvenství.

Tento článek si četlo již: 2001 čtenářů