Opengame
Amaterská
florbalová liga

Do ženského finále se podívají Židenice a ELITE Bohemians
V prvním ženském semifinále na 10. ročníku Hummel Open Game proti sobě nastoupily hráčky týmů DT Samo a Židenic. A utkání začalo pěkně v tempu. Nejdříve zahrozily hráčky brněnského týmu, po té na druhé straně střelu z půlky tečovala útočící hráčka mimo. Po rázném nástupu se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště bez výraznější šance na jedné či druhé straně. Na začátku 10. minuty vypichla rozehrávku Alena Sklenářová a řítila se na branku Židenic, ale skóre se neměnilo. Stav se měnil až o tři minuty. Alena Sklenářová nahrála před branku, kde Jitka Oháňková míček nejdříve netrefila, ale nakonec se jí ho podařilo usměrnit do brány a DT Samo vedlo. Přelom 16. a 17. minuty přinesl několik závarů před brankou DT Samo, ale Židenice a ani DT Samo se gólu do poločasu nedočkaly. A také druhý poločas začal v solidním tempu, ze hry více měly Židenice, ovšem postupně přidávaly i soupeřky. Oba týmy, vědomy si důležitosti zápasu, přidávaly také na důrazu zejména u mantinelů. V 15. minutě druhého poločasu přišlo toužené vyrovnaný Židenic. Chybu v rozehrávce potrestala Aneta Federselová. Závěrečná přesilovka DT Samo ani tlak Židenic gól nepřinesly a tak se šlo na nájezdy. V nich rozhodla o postupu Florbalu Židenice Kristýna Pospíšilová. Hráčky DT Samo převzaly bronzové medaile.

Druhé semifinále proti sobě svedlo hráčky pražského klubu ELITE. ELITE Praha Team nastoupilo proti ELITE Bohemians. Úvodní minuty přinesly závar především před brankou Bohemians, ovšem její hráčky odolaly a naopak samy vstřelily gól, prosadila se Nikola Maružánová. Hra postupně nabírala na obrátkách a byly to právě hráčky v černém, které tlačily a snažily se o vyrovnání. Dlouho nebyl schopný ani jeden tým ze svých příležitostí překonat brankářku soupeře. Až v čase 18:23 využila důrazu před brankou Michaela Neubergerová a bylo vyrovnáno. Druhá část začala pěkně zostra, více šancí měly Elite Praha Team, zatímco Bohemians spoléhaly spíše na protiútoky. Šance se tak střídaly na obou stranách, ale tlak Teamu nepřestával, díky čemuž si hráčky v černých dresech vynutily přesilovou hru za faul Lenky Cuprákové, ale ani několikanásobné ostřelování branky nepomohlo. Také Bohemians mělo možnost přesilovky a naložilo s ní nejlépe, jak umělo. Po pár vteřinách hry v početní výhodě zavěsila Marcela Urbanová. Čtyřicet vteřin před koncem dokonala postup trefou do prázdné brány Lenka Cupráková.

Asper Holba Team a IBK PořádMálo se střetnou o zlato
Amatérské semifinále nabídlo v prvním utkání souboj Asper Holba Teamu. Bleskový nástup do zápasu měli hráči Saigonu. Jaromír Filip byl ještě stále po chuti po svém včerejším čtvrtfinálovém představení a otevřel skóre. Na jeho gól ovšem dokázal zareagovat Filip Jáně a bylo vyrovnáno. Zápas byl vyrovnaný, ale další dva góly vstřelil Saigon, v obou případech Daniel Hrbolka, který nejprve vstřelil gól ze hry, po té si poradil při trestném střílení. Hráči Asperu se ale vrhli na svého soupeře a do poločasu stihli po zásluze vyrovnat. Ihned po začátku druhé půle navíc strhli vedení na svoji stranu po té, co skóroval Ondřej Mrázek, kterého chvilku po něm doplnil Daniel Chladil – 5:3 pro Asper Holba Team. Saigon se ale nevzdal, dvojice Hrbolka – Filip se postarala o srovnání, první jmenovaný nahrával, druhý snížil. To bylo ale vše. Závěrečné power-play už gól nepřineslo a tak si tým z Krnova odnesl bronz, Asper Holba Team postoupil do finále.

Druhé semifinále této kategorie přineslo duel týmů IBK PořádMálo a FBC Hradec nad Moravicí. Hradec po čtyřech minutách vedl zásluhou Martina Müllera. Na jeho gól ale záhy odpověděl Jaroslav Řeháček.  A PořádMálo se také dostalo do vedení, Čestmír Sekanina otočil stav. Do druhého poločasu však lépe vstoupili zase Hradečtí a Jiří a Jan Štandl vrátili vedení na jejich stranu. Vyrovnaný duel pokračoval i nadále a vyrovnáno bylo znovu v polovině 29. minuty po střele Jana Kšicy.  Zápas nakonec dospěl až do dovedností soutěže. Šťastnějším týmem se nakonec stalo IBK PořádMálo, zatímco Hradec nad Moravicí si z turnaje odvezl bronzové medaile.

Bulldogs budou obhajovat proti švýcarskému Zugu
Mužské semifinále mezi Zug Selection a Gullivers Brno začalo v ostrém tempu a první vážnější šanci si vypracovali brněnští hráči. Ve 3. minutě však Zug využil chybu, kdy při standardní situaci zůstal zcela volný Johan von der Pahlen a po přihrávce Billyho Nilssona poprvé skóroval.  A hra měla i nadále hodně rychlý spád a šance byly k vidění na obou stranách. Na konci desáté minuty vychytal pohotovým zákrokem Martin Zapletálek šanci Stevena Fiechtera. A tak udeřili Gullivers, z levé strany našel ve zcela volném prostoru Alexander Svoboda Adama Konečného a vyrovnal. Na konci patnácté minuty nastřelil Ondřej Havlíček Tassio Sutera, který v úniku bez větších problémů zakončil na 2:1. Hra se po té zklidnila a oba týmy spíše vyčkávaly. Začátek druhé poloviny utkání přinesl obrovskou chybu v podání bránících hráčů Gullivers a za hru v malém brankovišti byl nařízen samostatný nájezd, kterým Martin Koutný navýšil vedení svého týmu. A zápas pokračoval ve vysokém tempu i nadále. Hráči Zugu se zatáhli a podnikali rychlé výpady, zatímco Gullivers museli jít do plných. Po střele Rostislava Rigera v 8. minutě byl rozdíl už jen jednogólový. Komplikace odmítl Martin Koutný a v rozmezí jedné minuty dovršil hattrick. Gulliveři sice bojovali, ale brankostroj Zugu pokračoval i nadále, Koutný zatáhl míček, předložil ho Nilssonovi a bylo to 6:2. I přes sympatickou snahu alespoň o vstřelení branky ze strany Brňanů skóroval ještě jednou Zug a postoupil tak do finále.

Poslední semifinále turnaje mezi itelligence Bulldogs Brno a FbC Panthers B začal o poznání opatrněji než předešlé zápasy. Panthers začali vysokým presingem, ale Bulldogs odolali a udeřili. Míčku se na polovině hřiště ujal Milan Tichý, navedl si ho na střelu a otevřel účet tohoto semifinále. Na počátku páté minuty ale bylo vyrovnáno. Už se zdálo, že Štěpán Hanzl zbrzdil celou akci svým kličkováním, udělal však obrátku a nekompromisně zavěsil. Vyrovnaný stav vydržel pouze několik vteřin. Po přihrávce Josefa Žižky pálil z půlky znovu Tichý a Bulldogs zase vedli. A tlak brněnského celku pokračoval i nadále, z čehož pramenila třetí trefa Milana Tichého. Začátek druhé části přinesl krásné uvolnění Marka Fuchse, který navýšil na 4:1. A Bulldogs měli i nadále tlak. Po chybě bránícího hráče, který se sice vymanil ze sevření tří hráčů, ale ztroskotal na čtvrtém, vstřelil svůj další gól Milan Tichý. V čase 11:49 se podařila individuální akce také na druhé straně. Martin Vacenovský se vyronil ze sevření a zpoza obránce snížil. Ale Panthers se neradovali dlouho, na rozdíl čtyř branek navýšil Jan Křiva. O bezproblémovém postupu Bulldogs definitivně rozhodl Křiva.

Tento článek si četlo již: 2763 čtenářů