Opengame
Amaterská
florbalová liga

Notorics dělilo osm vteřin od remízy
Hala TJ Start hostila souboj MHPC Červená Voda – White Flying Rabbits. Družstvo Červené Vody bylo pasivnější a Rabbits toho využili, když vstřelili čtyři branky během pěti minut. Ve druhé polovině si Rabbits sice pojistili svůj náskok, MHPC jej však ještě stihlo v závěru duelu částečně stáhnout. Utkání tak skončilo i přes sympatický výkon Červené Vody 6:2 pro Rabbits.

Lysice se postavily Třebíčskému panoptiku. Florbalisté Třebíče si nevypracovali žádnou větší příležitost a Lysice stoprocentně trestaly sebemenší defenzivní chybu soupeře. Po patnácti minutách vedli hráči Lysic už 5:0. Ve druhé periodě si dominující celek už jen udržoval dostatečný gólový odstup. Panoptikum protivníkovi podlehlo 1:8 a jednalo se o jeho první prohru na Hummel Open Game.

Hodně rychlý start mělo střetnutí mezi IBK-Notorics a Lososonožci. Petru Kadlčíkovi stačilo k otevření skóre pouhých deset vteřin a IBK bylo hned od úvodu pod tlakem. Vstup do další části duelu se opět gólově povedl mikulovskému celku, jenž šel podruhé do vedení. Notorics se snažili odpovědět, ale několikrát je zastavila tyč. Nervydrásající utkání urvali Lososonožci, kteří dali osm sekund před koncem branku na 3:2.

Zápas Klobásníci – Texas Massacre byl ve znamení nepřesných střel. Mnoho kombinací končilo úplně mimo brankovou konstrukci, a tak rozhodovaly hlavně individuální dovednosti hráčů. V nich měli výhodu Klobásníci, jež následně Texas naprosto herně zastínili. Tým Klobásníků vyhrál 8:1 a uzavřel základní skupinu s pozitivní bilancí tři vítězství – jedna porážka.

V ženském turnaji jediné 100% ELITE Praha
Také v ženském turnaji zbývaly odehrát poslední zápasy. 100% bilanci si ve skupině A udržely hráčky ELITE Praha, které dnes nejdříve zdolaly Ženy ve výprodeji 7:0, po té si poradily s týmy J-e.l.i.t.a 4:0. Ženám ve výprodeji se nepovedlo ani jejich poslední střetnutí. S maďarským Hungary prohrály 3:1.

Skupina B byla podstatně vyrovnanější. DT Samo položilo základ druhému místu ve skupině ranní výhrou nad ELITE Bohemians, jehož hráčky se posledního duelu ve skupině nedočkaly. Tým FA Mladá Boleslav se k utkání nedostavil.

Köping se potkal s Zug Selection i Richmondem
Švédsko-švýcarský zápas byl k vidění na hale VUT – Team Köping nastoupil proti Zug Selection. V páté minutě vyvezl z obranné poloviny Alexander Jaska a Joakim Barck skóroval. O třicet vteřin později to již bylo 2:0, rychlou kombinaci zakončil Johannes Fager Sallanto. Tlak Švédů sice pokračoval, ovšem radovali se na druhé straně. Po přihrávce Billyho Nilssona se trefil Steven Fiechter. V desáté minutě se zaskvěl Filip Kejík v brance Zugu. Jeho branka byla více než z poloviny odkrytá, ovšem jeho reflexivní zákrok zabránil brance. O chvilku později již byl ale krátký na dorážku Alexandera Jasky a Köping vedl o dvě branky. A brankostroj pokračoval – Mikael Nirhinen navyšoval na 4:1, minutu před poločasem se k němu přidal znovu Johannes Fager Sallanto.

A přestávka Zug evidentně probrala. Po 23 sekundách druhé půle otřel svoji prudkou ránu o tyčku Martin Koutný a snížil. A tlak švýcarského celku pokračoval ovšem Köping odolával. Až v 9. minutě se po křižné přihrávce z levé strany znovu prosadil Koutný – 5:3, hned po něm na rozdíl jediné branky korigoval stav Matthias Felix Hirzel Müller. Třináctá minuta druhé půle nabídla přesilovku Zugu. Billy Nilsson se vytočil z rohu doprostřed hřiště a nechytatelnou bombou vyrovnal – 5:5. Dvě vteřiny před koncem mohl rozhodnout Johann von der Pahlen ale odkrytou branku netrefil a tak se soupeři rozešli smírně.

Na Köping pak čekal v posledním zápase skupiny další těžký soupeř, celek Richmondu. Hned na úvod zahrozil Richmond, ale trefili pouze tyčku a tak z protiakce udeřili Švédi.  Alexander Jaska naservíroval před prázdnou branku Stefanu Anderssonovi a ten měl již lehkou úlohu. V osmé minutě se do šance řítil Martin Tokoš, který ani na třikrát brankáře Nilssona nepřekonal. O chvíli později již na něj ale vyzrál a střelou po zemi srovnal stav. V polovině jedenácté minuty Richmond otočil stav. Tokošovu střelu ještě zastavila pozorná obrana, ale David Coufal si z dorážky věděl rady. Při vyloučení Lukasze Jaloviczky zaúřodoval znovu Jaska, který svojí asistencí vyzval Stefana Anderssona ke skórování. O třicet sekund si tato dvojice spolupráci zopakovala a zkompletovali tak svůj společný hattrick, kterým Köping v poločase vedl 3:2.

Druhá polovina začala náporem Richmondu a Švédi vyráželi do rychlých kontrů. V 6. minutě střílel Martin Tokoš a Jiří Koutný jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře. A Richmond tlačil i nadále, lehká střela Davida Coufala skončila v brance, po úchvatné kombinaci, na jejímž konci byl znovu Jiří Koutný, to již bylo 5:3. Švédové se vrhli do útoku, ovšem ve dvě minuty před koncem nechali úplně volného Koutného, který kličkou završil také hattrick. Největší parádu utkání si nechal na konec 14. minuty Martin Tokoš. Navedl si míček po pravé straně a beckhandovou střelou vymetl pavouky v růžku švédské branky.

Vidláci vyhráli ve skupině B i ve speciálním oblečení vyrobeném na míru
Před každým zápasem nastupují a u toho si popěvují, na zápasy jsou navíc vybaveni sadou nových dresů vyrobená ze speciálních vláken, které jim dodává nejmenovaná firma. Dle slov jejich hráčů si v těchto vedrech stejně člověk moc nevybere, i když je to "krapet náročný". Výběr materiálu by doporučili i ostatním týmům, i když to "trošku kouše a svědí". A i přes to tým vyhrál všechny čtyři své zápasy a jde z prvního místa do play-off.

Tento článek si četlo již: 2038 čtenářů
autor: Michal Jilka