Opengame
Amaterská
florbalová liga

Miloš Macháček sedmi body posunul Torpedos do dalšího kola
Na VUT začal v pravé poledne zápas mezi týmy Apollo a Zug Selection. Švýcarský tým měl ohromný nástup a po šesti minutách vedl už 5:0. Apollo stihlo během 20 vteřin snížit na rozdíl tří branek a hra se rázem srovnala. Dva slepené góly Koutného a Nilssona znamenali vedení 7:2, ovšem hráči v zeleném soupeře zatlačili a třemi góly v rozmezí dvou minut snížili do poločasu na 7:5. V druhém poločasu už švýcarský tým značně kontroloval hru, k tomu přidal další góly a nakonec v zápase jasně zvítězil 12:6.

V zápase amatérů mezi Tornados Hradec Králové a Třebíčským panoptikem se zaskvěl Miloš Macháček z prvně jmenovaného týmu, který svými sedmi zásahy a jednou asistencí pomohl k výhře svého týmu 9:8. Rozhodující gól vstřelil z přesilové hry půl minuty před koncem a posunul tak Hradec Králové do dalšího kola play-off turnaje.

Ženské play-off odstartovalo hodinu po obědě. Hráčky FA Mladé Boleslavi se střetly s Athletics Praha a hned po 45 vteřinách šly do vedení. Po pěti minutách bylo srovnáno. Po individuální akci se prosadila Nikola Červená a krátce po ní také Eliška Kaiserová a Athletics vedlo 2:1. Do poločasu se stav měnil ještě dvakrát. Nejdřív navýšila opět Červená, po tlaku na konci půle snížila také svým druhým Michaela Hřebíčková. Představení Červené pokračovalo, na její třetí gól ještě zareagovala Umáčená, ovšem hráčka Athletics kontrovala svojí čtvrtou brankou – 5:3 pro Athletics. Dvě minuty před koncem se podařilo poněkud šťastně dostat míček do branky Umáčené. I přes závěrečný tlak hráček a města automobilů ale vyrovnání nepřinesl.

V druhém duelu si brněnské Židenice poradily s Ženami ve výprodeji a to i přes to, že v zápase prohrávaly. Svojí trpělivou hrou postupně zvrátily skóre a nakonec si připsaly postup za výhru 5:2.

Kadlecové stáli za úspěchem Sportanalytiku
Sportanalytik si zahrál proti Sokolu Syrovice. Obě družstva měla dostatek šancí, brankáři ale chytali ve skvělé formě. Druhý poločas byl od úvodní části hry úplně odlišný, protože defenziva Syrovic zničehonic ztratila svoji sebejistotu a dostala osm gólů. Utkání tak vyhrál Sportanalytik přesvědčivě 9:1. Na všech brankách postupujícího mužstva se podílel aspoň jeden z dua Kadleců, Michal (4+1) nebo Jan (3+2).

Hummel Open Game skončil pro hráče Lysic prohrou s Asper Holba teamem. Šumperský tým od prvních momentů působil velmi koncentrovaně a postupně zvyšoval důraz před brankou. V poslední desetiminutovce už byla snaha Lysic marná. Holba team i přes jasné vedení stále střílel další góly a triumfoval 10:2. Jiří Trávníček zaznamenal hattrick.

V zápase Pološílených Veverek s For Fun Mixem útočil pouze jediný tým. For Fun Mix většinu hrací doby strávil ve svém brankovišti, kde stínoval nabíhající soupeře. Veverky však největší příležitosti využily a dvěma zásahy v průběhu 109 vteřin se přiblížily postupu. Hráči For Fun Mixu ve druhé půli doplatili na neproměňování ojedinělých šancí z brejků, a proto se s turnajem po prohře 1:5 museli rozloučit.

Florbalisté Hattricku nastoupili proti Flamingos Brno, které přehrávali kombinační hrou. Konec prvního dějství se ale Hattricku vůbec nepovedl a soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Flamingos navíc dostali míček do sítě ještě jednou, jenže stalo se tak těsně po zaznění klaksonu. Hattrick se z rozpačitého závěru předchozí poloviny poučil a obětavě bránil svůj náskok. Flamingos přesto opět během posledních minut poločasu zabrali a vstřelili kontaktní trefu. Dramatickou koncovku ale Hattrick ustál a skóre 4:3 již udržel.

Tento článek si četlo již: 1669 čtenářů