Opengame
Amaterská
florbalová liga

27.06.2016 17:02:08

Na amatérský turnaj Hummel Open Game zavítalo 49 týmů, které byly následně rozděleny do devíti skupin. Pouze dva týmy si dokázaly udržet 100% bilanci ve skupině – Pacovští Honzíci a Asper Holba team.

Hned první kolo vyřazovacích bojů přineslo zajímavé výsledky a napínavé zápasy. Hned ve třech případech rozhodovaly o postupujících nájezdy a i další duely byly více či méně vyrovnané. Naopak kolo druhé přineslo celkem jednoznačné výsledky, mimo postupu Pacientů Luka nad Jihlavou a Klobásníků na nájezdy, a také těsného vítězství Hattricku nad Flamingos.

Osmifinále zažilo vyřazení jednoho z favoritů, obhájce prvenství Fialové Kobry Globo Gym. Konečnou jim až ve dvanácté sérii nájezdů vystavil slovenský tým Žltý Sneh Košice. V dalších duelech Asper Holba Team vyřadili hráče z týmu MOPRA, Tornados Hradec Králové si poradili s Lososonožci, Pacovští Honzíci nedali šanci Chodovu, IBK PořádMálo zdolali Pološílené Veverky, Pacienti Luka nad Jihlavou přehráli nemamprachy.com, Hradec nad Moravicí vyřadil Hattrick a krnovský Saigon přestřílel Klobásníky.

Sobotní večer patřil čtvrtfinalistům. Asper Holba Team nedal vůbec šanci borcům z Tornados, které porazili 10:2, Saigon přestřílel i díky osmigólovému příspěvku Jaromíra Filipa Žltý Sneh a Hradec nad Moravicí poněkud jednoznačně zdolal Pacienty Luka nad Jihlavou v poměru 6:1. V posledním zápase TOP 8 měl namále celek IBK PořádMálo, který s Pacovskými Honzíky prohrával už 1:3, ale nakonec zvítězil 4:3.

Semifinále nabídlo vyrovnané zápasy. Asper Holba Team odvrátila vyřazení z turnaje před branami finále po otočení nepříznivého stavu, kdy saigonští vedli již v 10. minutě 3:1. Do poločasu bylo ale srovnáno a dvěma rychlými góly na začátku druhé půle byl stav rázem otočený. Saigon si tak odvezl z Brna bronz. Ve druhém semifinále se hráči Hradce nad Moravicí a IBK PořádMálo předháněli ve vedení, až utkání dospělo k samostatným nájezdům. Čtvrtá série přinesla zásah Jana Charváta, který tak rozhodl o postupu PořádMálo do finále.

Závěrečný finálový duel nabídl divákům v bohunické hale třináct branek a drama až do konce. Divoká úvodní polovina, ve které se oba týmy střídaly ve vedení, skončila 3:3. Střeleckou chuť si do druhé části však přinesli hlavně hráči IBK PořádMálo a záhy vedli o čtyři branky. Asper Holba Team se ale nechtěl vzdát tak snadno do konce devatenácté minuty snížil na rozdíl jediné branky. Závěrečný nápor byl obrovský, IBK PořádMálo ale výsledek uhájilo a mohlo slavit titul za prvenství na turnaji

Tento článek si četlo již: 2517 čtenářů