Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

Juniorky Herbadentu FK JM vítězkami Open Game
Do kategorie juniorek se na 10. ročník Hummel Open Game přihlásilo sedm týmů. Základní skupinou prošly bez zaváhání hráčky Vsetínu, za kterým se seřadily týmy Herbadentu, Střešovic, Šitbořic, Hranic, Bulldogs a Židenic.

Čtvrtfinále vidělo vyrovnané duely. Hranice díky čtyřem brankám Terezy Burianové vyřadily Šitbořice, florbalistkám Herbadentu zařídila těsnou výhru nad Židenicemi až deset vteřin před koncem Petra Šebestová a Tatran Střešovice rozhodl o postupu přes Bulldogs až v druhé polovině zápasu.

V prvním semifinále pak vsetínské hráčky zdolaly bojující Hranice. Od druhého zápasu se čekal, že bude, alespoň dle prvního souboje mezi Herbadentem a Střešovicemi vyrovnanější. Předpoklady se nenaplnily a Herbadent zdolal Tatran poněkud jednoznačně 5:1.

Zápas ve skupině mezi hráčkami Herbadentu a Vsetína opanoval druhý jmenovaný tým. I finálový zápas se od začátku lépe vyvíjel pro Moravanky. V poločasové přestávce jakoby ale herbadentské hráčky byly pokropeny živou vodou, na Vsetín vlétly, k tomu přidaly góly a výsledkem 5:1 rozhodly o svém triumfu na turnaji.


Dorostencům kralovali 4sport-florbal.cz
Dorostenecký turnaj navštívilo 28 celků, které byly rozděleny do pěti skupin. Čtyři týmy neztratily ani bod – FbC Hradec Králové, 4sport-florbal.cz, ACEMA Sparta Praha a Tatran Střešovice. Ostré lokty však hráči nepoužívali pouze v bojích o míček. Drobnou boxerskou vložku vložili do svého duelu borci z Falconu a Hattricku Brno a také rozhodčí se měli co ohánět, naštěstí žádný souboj neskončil výsledkem KO.

První kolo play-off přineslo dvě rozhodnutí v nájezdech. Nejprve IBK Södra Böhmen vyřadil Falcon, po té Bučis Team padl s Wizards Praha.

V osmifinále měl nečekaně těžkou úlohu střešovický Tatran, který až na nájezdy zdolal Södra Böhmen. V brněnském derby mezi Bulldogs a Hattrickem byli šťastnější hráči v oranžovém.

Čtvrtfinálové boje přinesly postup Black Angels (4:2 Hradec Králové), Bystroň Group Ostrava (6:3 Tatran Střešovice Black), 4sport-florbal.cz (4:2 Bulldogs Brno) a Tatran Střešovice (12:1 Kopřivnice).

Semifinálový zápas mezi Střešovicemi a Black Angels nenabídl pouze pražské derby, ale také úchvatnou podívanou. Angels favorita zápasu překvapili svoji hrou a zodpovědným výkonem a nakonec slavili postup díky výhře 3:2. V druhém střetnutí pak Ostrava dvakrát vedla nad 4sport-florbal.cz, ale vedení neudržela, soupeři umožnila třikrát skórovat a z turnaje si odvezla bronz.

V posledním zápase této kategorie se čekala bitva, obzvláště po té, co Angels vyřadili Střešovice. Nebylo tomu tak. 4sport-florbal.cz byl od začátku zápasu lepším týmem, Black Angels však ale dlouho vzdorovali. Výsledek 7:0 nicméně jednoznačně korunoval 4sport-florbal.cz na vítěze 10. ročníku Hummel Open Game.

 

Plantážníci bez porážky pro titul
Juniorských týmů přijelo do Brna celkem 27 a taktéž byly rozděleny do pěti skupin. Jenom výhry si ve svých skupinách připsali hráči Black Angels, Florbal Ústí a IBK Plantážníci.

Vyřazovací fáze začala jednoznačnými výhrami favoritů kromě dvou zápasů. Peaksport Litomyšl, stejně jako Hornets Brno, musely o svém postupu mezi šestnáct nejlepších rozhodnout až na nájezdy.

Také osmifinále nenabídlo žádná velká překvapení, nejvyšší výhru si v něm připsali Bulldogs Brno vítězství 11:3 nad Mohelnicí.

Nastolený trend jednoznačných zápasů pokračoval nadále. Čtvrtfinále přineslo výhru 9:4 Ústí nad Střešovicemi, Plantážníků nad Litomyšlí 9:2, sedmigólový nářez Znojma na úkor ORKY a vítězství 9:3 Bulldogs na pražskou Spartou.

Ani semifinále nebylo nějak zvláště dramatické. Ústí v něm přestřílelo brněnské Bulldogs 6:3, IBK Plantážníci si pak poradili 5:2 s TJ Znojmem.

Ve finále dosud neporažených celků ukázali svoji sílu Plantážníci. V zápase si svým dominantním výkonem vybudovali náskok 6:0, až po té Ústí zkorigovalo, ale celkový výsledek 7:1 rozhodl o tom, že Plantážníci zůstali neporaženi a odvezli si zlato, na Ústí zbylo stříbro.

 

 

Tento článek si četlo již: 2659 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic