Hummel
Opengame
Amaterská
florbalová liga
 

V přípravkách obhájily Vítkovice
Na 10. ročník Hummel Open Game v kategorii nejmenších florbalových nadějí a hvězd z přípravek se přihlásilo šestnáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin vždy po osmi celcích.

Ve skupině A prošel bez zaváhání s výrazně pozitivním skóre 37:4 pražský tým Black Angels 2007 s náskokem pěti bodů na TROOPERS Moravany. Druhá skupina byla již podstatně vyrovnanější, Vítkovice Oxdog v ní nakonec s 19 body skončily první následované brněnským Hattrickem XXL a dalším brněnským týmem Bulldogs.

Sobotní osmifinálové zápasy nabídly především jednoznačné postupy, ale také dvě bitvy. Tsunami Záhorská Bystrica těsně nestačila na Sokol Brno Gullivers 2:3, až samostatné nájezdy musely rozhodnout o postupu Moravan nad FBŠ Plzní. Čtvrtfinálem prošly suverénně hráči Vítkovic, kteří vyřadili Židenice, a i Hattrick XXL neměl příliš komplikací v miniderby s Gullivers. To pražské derby mezi Angels 2007 a Spartou Praha bylo napínavé až do konce, šťastnější odcházeli právě Angels. O svůj postup mezi čtyřku nejlepších museli tvrdě bojovat i hráči itelligence Bulldogs Brno, kteří poměrem 4:2 vyřadili Moravany.

A šlo se na semifinále. O postupu Vítkovic přes brněnské Buldoky rozhodl jejich nejproduktivnější hráč Dominik Poloch. Strhující závěr pak byl vidět v semifinále druhém. Black Angels 2007 se stejně jako ve skupině potkali s Hattrickem 2007. Dvojí vedení Hattricku vždy Pražané dokázali stáhnout, posléze šli i do vedení, ale jejich soupeř dokázal srovnat a šlo se na nájezdy, ve kterých o postupu černo-modrých rozhodl Ondřej Skoupý.

Finálové klání tedy proti sobě nasměrovalo obhájce titulu 1. SC Vítkovice a Hattrick Brno 2007. A že se bylo na co dívat. Hráči obou týmů hnaní zaplněnou halou v bohunickém Campusu se předháněli v nebezpečných útočných akcích a za stavu 2:2 už se schylovalo k nájezdům. Ty ale odmítl vítkovický Jakub Rohel a rozhodl o prvenství a titulu pro Vítkovice.


Zlato z elévů pro Black Angels
Elévských týmů
za námi do Brna přijelo rovných 42. Tyto týmy byly rozděleny do osmi skupin. Bez zaváhání své skupiny vyhrály celky TJ Znojmo, Black Angels 2005, Vítkovice Oxdog, Sokol Brno Gullivers Black a Snipers Black.

První kola play-off nabídla především divoké výsledky s vysokými rozdíly ve skóre, kdy diváci často viděli přes deset gólů v utkání. Osmifinále patřilo papírovým favoritům, jediné komplikace s postupem dále měli bratislavští Snipers Black, kteří o postupu mezi osmičku nejlepších museli rozhodnout až na nájezdy proti Bulldogs Brno. Spokojenost musela zavládnout u Gulliverů, kterým do čtvrtfinále postoupily hned dva týmy – Orange a Black.

Pro oba zástupce to ale byla konečná. Prvně jmenované vyřadili vítkovičtí Oxdog, „černé“ pak Snipers. V dalších čtvrtfinále nedali Angels 2005 šanci Znojmu, a Hummel Hattrick Brno 007 přestřílel střešovický Tatran Black.

Zatímco bratislavský tým Snipers Black musel o svém postupu proti Hattricku rozhodnout až na nájezdy, pražští Angels 2005 jakoby získávali s každým vítězstvím více a více energie a v semifinále vyprovodili poměrem 8:4 soupeře z Vítkovic.

Mezinárodní finále potvrdilo stoupající kvalitu Black Angels. Výsledek 11:1 ve finále Hummel Open Game byl až příliš krutý po tak dlouhé cestě pro hráče Snipers, nicméně ti si z Brna odvezli stříbro, zlato putovalo do hlavního města České republiky.


Kategorii mladších žáků ovládl Liberec Blue
Kategorie mladších žáků měla na jubilejním ročníku Hummel Open Game zastoupení v podobě 50 celků, které byly rozděleny do deseti skupin, ve kterých hned osm týmů nepoznalo porážku.

Stejně jako v předchozí kategorii, nebyla první část vyřazovacích bojů nikterak překvapením a týmy, které dominovaly ve skupinách, si bez větších problémů zajišťovaly postup dál a dál. Jednu z rekordních výher turnaje zařídil Hattrick XXL, který do sítě Falconu nasázel 24 branek. O postup do osmifinále duelu mezi Chodovem a Náchodem pak rozhodovaly nájezdy, po kterých byl šťastnější druhý jmenovaný tým.

Osmifinálová střetnutí pak také nenabídla žádná větší překvapení. Nejvíce starostí s postupem měli hráči Bučis Teamu, kteří po výhře 3:2 vyřadili Bulldogs, a ani Havířov neměl lehkou úlohu proti Střešovicím.

Ve čtvrtfinále nejprve vyřadil Liberec Blue tým z Mladé Boleslavi, po té se radovali Vítkovice Oxdog po triumfu nad Hattrickem, šťastnější také odcházeli Otrokovice Panthers i Bystroň Group Ostrava.

Do finále pak měla proti týmu Liberce nakročena Ostrava, po velkém obratu se však radovali Severočeši. Druhé semifinále pak bylo představením bratrů Ležatkových z Otrokovic, ani jejich podíl na všech gólech svého týmu ale nestačil, a dále šli hráči Vítkovic.

Ve finále nenechali nikoho na pochybách borci z Liberce Blue. Jejich vysoká výhra 7:2 nad Oxdog je vypovídající a po zásluze převzali zlaté medaile.

 

Tento článek si četlo již: 2350 čtenářů
autor: Michal Jilka

 

 

 


Sportujeme s podporou města Brna

 

Copyright © 2015 - 2016 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic