Opengame
Amaterská
florbalová liga

Titul starších žáků patří hráčům ACEMA Sparta Praha Red
Kategorie starších žáků na 10. ročníku Hummel Open Game přivítala celkem 45 týmů, které byly rozděleny do devíti skupin. Už samotné výsledky ve skupinách naznačily, které celky budou bojovat o prvenství na turnaji.

První kolo vyřazovacích soubojů přineslo jedno překvapení. Tým Chřestýšů oplatil skupinou porážku pražským Athletics a postoupil dále. Druhé kolo již bylo podstatně zajímavější, ale i nadále pokračovali v turnaji alespoň papíroví favorité.

Osmifinále nabídlo čtrnácti a dvanácti gólovou přestřelku v zápase Sparty Praha Red s Mohelncií, respektive SK JeMoBu se slovenskými Košicemi. FBC Plzeň si pak připsala cenný skalp v podobě výhry nad Tatranem Střešovice.

A ve své jízdě pokračovala Plzeň i nadále ve čtvrtfinále, znovu na nájezdy tentokrát vyřadila ATU Košice. V dalších duelech padli Bulldogs s pražskou Spartou Red, Black Angels podlehli Uničovu a FBŠ Plzeň nestačila na Hradecké lvi Sion.

Semifinále proti sobě svedlo Spartu s Plzní. A že se bylo na co dívat. Plzeňští hráči vedli po třinácti minutách nad svým soupeřem 2:0. K velkému obratu zavelel v druhé půli Ondřej Hurt, který snížil a mohutný tlak Sparty vyvrcholil na začátku 38. minuty. Jiří Mutínský a po něm podruhé Ondřej Hurt zařídil postup Sparty. Také druhé semifinále nabídlo úžasně dramatický závěr. FBC Uničov vedl díky Janu Večerkovi, pět minut před koncem utkání však Filip Hron srovnal. Když už se zdálo, že o všem rozhodnou nájezdy, udeřili hráči Uničova a zásluhou Adam Kupky a Tomáše Hanáka posunuli Uničov do finále.

Také finále bylo zajímavou podívanou, po které díky výhře 4:2 nakonec slavili zlato hráči Sparta Praha Red, na Uničov zbyly stříbrné medaile.

Podhale obhájilo prvenství
Do kategorie starších žákyň se v letošním roce přihlásilo 12 celků, mezi kterými byl také obhájce titulu polské MMKS Podhale, které jako jediné prošlo základní skupinou bez zaváhání se značně pozitivním skóre 30:2.

Z prvního kola vyřazovacích bojů pak zdárně prošly hráčky týmů FbŠ Bohemians, Aligators Šitbořice Pozořice, Black Angels a SK Jihlava.

Čtvrtfinálové zápasy byl naprosto jednoznačnou záležitostí. Herbadent FK JM porazil Bohemians 6:1, Black Angels zdolal Liberec 5:0, Tempish Olomouc si poradil s Jihlavou 6:0 a Polky doslova zničily Šitbořice Pozořice 15:1.

Duely posledních čtyř již byly poněkud atraktivnější. Především zásluhou dua Eva Řeháková, Viktorie Martináková zdolala Olomouc soupeřky z Herbadentu FK JM. Pražský celek Black Angels pak i přes nadějný začátek nestačil na obhájkyně z Podhale.

Finálový zápas byl naprostým vyvrcholením celého turnaj starších žákyň. Olomoučanky vedly v zápase po dvanácti minutách 3:0. Podhale však zavelelo k protiútoku. Do poločasu stihlo ještě snížit, v druhém poločasu dokonalo obrat. Za remízového stavu přišla chyba Olomouc při střídání a z následné přesilovka rozhodla o obhajobě polského celku a tak si MMKS Podhale  odváží zlato i pohár za první místo.

První místo pro dorostenky Tempish Olomouc
Do turnaje dorostenek se přihlásilo šest týmů, mezi kterými byla i slovenská Rimavská Sobota či maďarský Phoenix Fireball SE, který jedinou skupinu vyhrál a spolu Tempish Olomouc šel rovnou do semifinále.

Čtvrtfinále proti sobě sehrály Dorostenky UB s Rimavskou Sobotou. Duel jasně ovládly české hráčky v poměru 11:1. Druhý zápas potkalo Znojmo Plzeň. I přes čtyřbrankové vedení Plzně dokázalo Znojmo zápas otočit a probojovat se do semifinále.

Semifinálové zápasy byly v jednoznačné dominanci vítězných týmů. Phoenix Fireball vyřadil poměrem 6:0 FBŠ Plzeň, hráčky Tempish Olomouc porazily Dorostenky UB 4:0.

Finálový duel byl od začátku vedený velmi takticky, čemuž odpovídal dlouho nerozhodný výsledek 0:0. Až v 17. minutě protrhla napětí Eliška Planková, což byl také jediný gól finále a tak titul putoval do Olomouce, do Maďarska pak medaile za 2. místo.

Tento článek si četlo již: 2801 čtenářů