Opengame
Amaterská
florbalová liga

Strhující finále přípravek pro 1. SC Vítkovice Oxdox
Hned po devíti vteřinách posledního finále dětské části Hummel Open Game v kategorii přípravek, ve kterém se Hummel Hattrick Brno XXL potkal s 1. SC Vítkovice Oxdog, udeřili vítkovičtí, konkrétně Josef Gazda. Po necelých třech minutách ale bylo srovnáno, prosadil se Ondřej Vopička. Hattrick gól evidentně probral a přidal na obrátkách ale branka Oxdog odolávala, první třetina již ale branku neviděla.

Nástup do druhé půle patřil Vítkovicím Oxdog, Hattrick se nemohl vymanit z jejich obležení a především díky úspěšným zákrokům Jana Valíčka neobdrželi gól, kterému v jednom momentu pomohla i branková konstrukce. Samostatnému úniku Filipa Peterky už ale nezabránil – 1:2, což byl taky konečný stav po druhé třetině.

Přestávka jednoznačně Hattricku prospěla. Od začátku třetí části se vrhli do útočení, což korunoval střelou z dálky Lukáš Lank a utkání bylo srovnáno. A utkání gradovalo. Fanouškovské tábory obou celků se předháněly v pokřikech, hráči nacházeli poslední zbytky sil po čtyřdenním působení. Dvě a půl minuty před koncem udělal Hattrick chybu v obraně, míček si našel zcela osamocený Jakub Rohel a strhl vedení zpátky na stranu Vítkovic. I přes závěrečný nápor Hattricku se stav nezměnil a 1. SC Vítkovice Oxdog tak obhájily loňský titul.

Kategorii mladších žáků opanoval Liberec
Vstup do finále mladších žáků mezi FBC Liberec a 1. SC Vítkovice Oxdog patřil libereckým, když se na začátku čtvrté minuty prosadil Vojtěch Wiener. V další části zápasu byla hra spíše vyrovnaná, bez výraznější šance. Až ve 14. minutě prolomil napětí v hale druhým gólem Liberce Lukáš Macháč. Ještě před polovinou se ale Vítkovicím podařilo snížit, po závaru před brankou skóroval v přesilové hře Vojtěch Sznapka.

Začátek druhého poločasu přinesl pro změnu závar před brankou Oxdog a i tam padl gól, prosadil se Šimon Stránský – 3:1. Přesně v polovině druhého poločasu došlo ke snížení, Jakub Seibert vykřesal pro Vítkovice naději, tu ovšem záhy uhasil po rychlém kontru svým druhým gólem v zápase Vojtěch Wiener, kterého prakticky ihned následoval Vojtěch Janeček – 5:2. Liberec ještě přidal dva góly a po zásluze si z Brna odváží prvenství ve své kategorii. Stříbrné medaile směrující do Vítkovic.

Black Angels v závěru selhali
Ve finálovém souboji dorostenců Black Angels – 4sport-florbal.cz žádný z celků nijak nevyčníval. Přestože 4sport více střílel, scházela mu v zakončení přesnost. Skóre otevřel v 11. minutě Radek Šomodi, další nebezpečné situace ale Black Angels dobře ubránili. Pražané zásluhou bojovného výkonu zvládli zbytek prvního poločasu bez inkasované branky a udrželi se v gólovém kontaktu.

Druhá půle probíhala pod kontrolou 4sportu. Výběrový tým jen kvůli vlastním chybám ve střelbě dlouho nedokázal využít kvalitní tlak. Úspěch se paradoxně dostavil až během oslabení, kdy mířil do volného místa Daniel Pastrňák.

Black Angels s přibývajícím časem ztráceli koncentraci. Družstvo 4sport-florbal.cz přesvědčivě ovládalo hru a donutilo svého rivala riskovat v power-play. Do několika zajímavějších šancí se Black Angels dostali teprve v závěrečných třech minutách, což už nestačilo. 4sport-florbal.cz nastřílel Pražanům za 140 sekund pět gólů a po vzoru Plantážníků v průběhu time-outu oslavil jistou finálovou výhru 7:0.

Uničov bere senzační stříbro
Sparťané
odehráli finále kategorie starších žáků s Uničovem. FBC šlo po necelých třech minutách do vedení, když dalo gól hned z první střely utkání. Spartu brzká inkasovaná branka neskutečně nabudila a hra se přesunula téměř nastálo k brankovišti Uničova.  Pražský tým soupeře ještě více zatlačil v přesilové hře, kterou i trochu smolně neproměnil. Moravanům se hrubě nepovedl přelom 18. a 19. minuty, kdy si Sparta trefami Ondřeje Hurta a Daniela Dvořáčka vybudovala dvougólový náskok.

Na začátku druhé části duelu skóroval Uničov při početní převaze. Florbalisté Sparty ale pokračovali ve svém herním projevu a hlídali si dostatečný brankový rozdíl. Fantastickou příležitost ke zvýšení měl Jakub Ucháč, i přes vynikající řešení situace v předbrankovém prostoru ovšem minul.

Pět minut před koncem byli aktivnější útočníci Uničova, sparťanský gólman však nepřipustil drama a rozhodl o pražském titulu. Sparta finále Hummel Open Game opanovala výsledkem 4:2. Pro Uničov je přesto druhé místo obrovským úspěchem.

Tento článek si četlo již: 3122 čtenářů
autor: Michal Jilka