Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Richmond padl i IBK Pocemkadeš
V osmifinálovém zápase brněnských Gullivers proti BSP Liberta začali lépe Gulliveři. Ve druhé minutě vedli již 2:0, prosadili se Jiří Bořecký a Adam Konečný. V páté minutě se probudili také hráči Liberty. Odražený míček od zadního mantinelu si našel Jan Vinš a snížil. Od tohoto gólu měla navíc ze hry Liberta. Hráči Gullivers se postavili na vlastní polovinu a úspěšně blokovali střely soupeře. V 11. minutě se dostal míček na půlce k Jiřímu Bauerovi a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Tak také skončil poločas. Druhý poločas začal opatrně z obou dvou stran a oba celky se spíše spoléhaly na protiútoky. Hráči Liberty postupně více kontrolovali hru a Gullivers, stejně jako v prvním poločase, vystavili před svým brankářem obrannou hradbu. Tlak Liberty neustále sílil a s blížícím se koncem utkání se zvyšovala i nervozita hráčů. V čase 18:37 přišla úžasná individuální akce Michala Házy z Gullivers. Vysoký míček si na půlce šikovně zpracoval a samostatný únik nadvakrát proměnil ve vedení brněnského celku. Ani závěrečné power-play nepřineslo toužený gól Liberty a tak se Gullivers radovali z postupu do čtvrtfinále Hummel Open Game.

V dalšímu střetnutí vyřazovacích bojů proti sobě nastoupili IBK Pocemkamdeš a Richmond. Hráči Richmondu se zásluhou Davida Coufala ujali vedení a měli dalších několik šancí, kterými mohli náskok navýšit, ale nestalo se, buď zásluhou nepřesné střelby, nebo dobře postavené brankové konstrukce, která zazněla hned třikrát. A tak Filip Horák do poločasu stihl vyrovnat. Martin Tokoš na začátku poločasu znovu naklonil misky vah na stranu Richmondu, ovšem to bylo z jejich strany vše. Pocemkamdeš spoléhali na rychlé protiútoky, ze kterých udeřili. Ve 33. minutě se prosadil Martin Pánek, kterého následoval dvěma trefami Martin Šindelář a jeden z favoritů turnaje skončil již před branami čtvrtfinále.

V duelu Vidláků a Jatky Matějky byly úvodní minuty značně opatrné. I tak se ale hráči obou celků dostávali do alespoň nějakých šancí. V jedné z nich se prosadil Prokop Ferdna, který se znovu prosadil v desáté minutě, a bylo to 2:0 pro Vidláky. Hráči Matějky, kteří v předešlém kole vyřadili švédský Köping, snížili o chvíli později, trefil se Houšť. Poločasový výsledek byl však 2:2. Po pravé straně hřiště zatáhl míček Jakub Andrle a nadvakrát překonal brankáře Vacušju. Druhá část začala náporem Matějky, ale Vidláci odolali, ale do hry se postupně dostávali také Vidláci. Před koncem zápasu udělali Vidláci obrovskou chybu v rozehrávce, na půlce hřiště vypichl míček Martin Houšť a naservíroval ho volnému Zdeňku Habrovi, který nekompromisně zavěsil – 3:2 pro Matějku. Závěrečná hra bez brankáře gól nepřinesla a tak se radovali hráči Jatky Matějky.

Osmifinále mezi Zug Selection a pražskými Wizards začalo dle očekávání tlakem Švýcarů, což vyvrcholilo gólem v polovině šesté minuty. Martin Koutný našel před brankou Tassio Suttera a Zug vedl. A i nadále to byl tým v modrém, který diktoval tempo hry. O to více překvapilo vyrovnání. Ojedinělý útok Wizards skončil v brance po střele Jiřího Šrámka. Gól sice přinesl do jejich řad oživení, ovšem obraz hry se výrazně nezměnil. Na konci 15. minuty přišla chyba Pražanů, při jejich rozehrávce se k míči dostal Steven Fiechter, posunul ho na Billyho Nilssona a ten zvrátil stav na stranu Zugu. A Nilsson byl při chuti, dva jeho pokusy brankou neskončily a tak se potřetí rozhodl nahrávat. Po rychle kombinaci v útočném pásmu našel zcela volného von der Pahlena a bylo to o dvě branky. Po třiceti vteřinách druhého poločasu se prosadili Wizards, konkrétně Jakub Slavíček. Zug ale nepřipustil komplikace a třemi slepenými góly navýšil stav na 6:2. V čase 10:27 si hráči Zugu vzali oddechový čas, aby si mohli vychutnat gól své reprezentace na fotbalovém EURO, který sledovali živě na své střídačce. A o góly nebylo i nadále nouze ani na hřišti na hale VUT, kde se skóre utkání zastavilo na výsledku 9:2.

Další osmifinále přinesly postupy týmů FbC Panthers B, kteří vyřadili hráče LastMinute, Bulldogs Brno, kteří nedali šanci POCEM KAMDEŠ, či mladíci z Peaches, jež vyřadili „áčko“ Panthers a ve vyhroceném zápase zdolal Polámanej mixér EKOZEM Selection.

Chodov nestačil na sehrané Pacovské Honzíky
Velmi vyrovnané střetnutí sehráli Klobásníci s Banana jokers. Nedlouho po startu utkání bylo nařízeno trestné střílení pro jokers, Martin Hatala ovšem neproměnil. Banana jokers zaváhání napravili v sedmé minutě, kdy dali dva slepené góly. Stav 0:2 ale Klobásníky nabudil a snížili. Během druhé půle Klobásníci pokračovali v nátlakové hře a z náporu vytěžili srovnání. Napínavý zápas dospěl až do nájezdů, které rozhodl Martin Tomek a dokonal obrat svého týmu.

Utkání Chodov – Pacovští Honzíci se muselo po necelé minutě pozastavit. Jeden z hráčů nechtěně praskl míček a chvíli trvalo, než se opět začalo hrát. Už s novým míčkem předvedli výborný nástup Honzíci, jimž taktika zaměřená na okamžitou střelbu vynesla rychlé vedení 2:0. Chodov nestíhal bránit vynikající útočné akce soupeře a postup se mu hodně vzdálil. Pražané již manko nedohnali, a tak Pacovští Honzíci vyhráli 8:2.

Miloš Macháček sedmi body posunul Torpedos do dalšího kola
Na VUT začal v pravé poledne zápas mezi týmy Apollo a Zug Selection. Švýcarský tým měl ohromný nástup a po šesti minutách vedl už 5:0. Apollo stihlo během 20 vteřin snížit na rozdíl tří branek a hra se rázem srovnala. Dva slepené góly Koutného a Nilssona znamenali vedení 7:2, ovšem hráči v zeleném soupeře zatlačili a třemi góly v rozmezí dvou minut snížili do poločasu na 7:5. V druhém poločasu už švýcarský tým značně kontroloval hru, k tomu přidal další góly a nakonec v zápase jasně zvítězil 12:6.

V zápase amatérů mezi Tornados Hradec Králové a Třebíčským panoptikem se zaskvěl Miloš Macháček z prvně jmenovaného týmu, který svými sedmi zásahy a jednou asistencí pomohl k výhře svého týmu 9:8. Rozhodující gól vstřelil z přesilové hry půl minuty před koncem a posunul tak Hradec Králové do dalšího kola play-off turnaje.

Ženské play-off odstartovalo hodinu po obědě. Hráčky FA Mladé Boleslavi se střetly s Athletics Praha a hned po 45 vteřinách šly do vedení. Po pěti minutách bylo srovnáno. Po individuální akci se prosadila Nikola Červená a krátce po ní také Eliška Kaiserová a Athletics vedlo 2:1. Do poločasu se stav měnil ještě dvakrát. Nejdřív navýšila opět Červená, po tlaku na konci půle snížila také svým druhým Michaela Hřebíčková. Představení Červené pokračovalo, na její třetí gól ještě zareagovala Umáčená, ovšem hráčka Athletics kontrovala svojí čtvrtou brankou – 5:3 pro Athletics. Dvě minuty před koncem se podařilo poněkud šťastně dostat míček do branky Umáčené. I přes závěrečný tlak hráček a města automobilů ale vyrovnání nepřinesl.

V druhém duelu si brněnské Židenice poradily s Ženami ve výprodeji a to i přes to, že v zápase prohrávaly. Svojí trpělivou hrou postupně zvrátily skóre a nakonec si připsaly postup za výhru 5:2.

Kadlecové stáli za úspěchem Sportanalytiku
Sportanalytik si zahrál proti Sokolu Syrovice. Obě družstva měla dostatek šancí, brankáři ale chytali ve skvělé formě. Druhý poločas byl od úvodní části hry úplně odlišný, protože defenziva Syrovic zničehonic ztratila svoji sebejistotu a dostala osm gólů. Utkání tak vyhrál Sportanalytik přesvědčivě 9:1. Na všech brankách postupujícího mužstva se podílel aspoň jeden z dua Kadleců, Michal (4+1) nebo Jan (3+2).

Hummel Open Game skončil pro hráče Lysic prohrou s Asper Holba teamem. Šumperský tým od prvních momentů působil velmi koncentrovaně a postupně zvyšoval důraz před brankou. V poslední desetiminutovce už byla snaha Lysic marná. Holba team i přes jasné vedení stále střílel další góly a triumfoval 10:2. Jiří Trávníček zaznamenal hattrick.

V zápase Pološílených Veverek s For Fun Mixem útočil pouze jediný tým. For Fun Mix většinu hrací doby strávil ve svém brankovišti, kde stínoval nabíhající soupeře. Veverky však největší příležitosti využily a dvěma zásahy v průběhu 109 vteřin se přiblížily postupu. Hráči For Fun Mixu ve druhé půli doplatili na neproměňování ojedinělých šancí z brejků, a proto se s turnajem po prohře 1:5 museli rozloučit.

Florbalisté Hattricku nastoupili proti Flamingos Brno, které přehrávali kombinační hrou. Konec prvního dějství se ale Hattricku vůbec nepovedl a soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Flamingos navíc dostali míček do sítě ještě jednou, jenže stalo se tak těsně po zaznění klaksonu. Hattrick se z rozpačitého závěru předchozí poloviny poučil a obětavě bránil svůj náskok. Flamingos přesto opět během posledních minut poločasu zabrali a vstřelili kontaktní trefu. Dramatickou koncovku ale Hattrick ustál a skóre 4:3 již udržel.

Kanonáda Technických služeb a Richmondu přinesla dvacet branek
K prvnímu zápasu play-off na hale v Bohunicích proti sobě nastoupily týmy POCEM KAMDEŠ a FbC Frýdek-Místek. Dlouhou dobu se nic nedělo. Týmy se střídaly v náznacích šancí, ale závažnější situace k vidění nebyly.  Až na konci 9. minuty prolomil skóre Vojtěch Gřundel a Frýdek vedl. A osmělil se i soupeř. Ve vyložené příležitosti jeden z útočníků netrefil míček přímo před odkrytou brankou, o chvíli později již ale bylo vyrovnáno zásluhou Marcela Filipčíka. A na hřišti se přiostřovalo. V polovině sedmnácté minuty se za brankou uvolnil Aleš Fafílek a Filip Janoštík již měl lehkou úlohu – 2:1 pro POCEM KAMDEŠ. Za minutu bylo ale již zase srovnáno. Rychlou akci zakončil mezi nohama obránce Tomáš Vežranovský a míček skončil v brance.

Druhý poločas začaly oba celky opatrně, ze hry ovšem měli více Frýdecko-mýstečtí. V polovině druhé části zápasu se hra vyrovnala a z jednoho rychlého brejku udeřil  Michal Šmíd z týmu POCEM KAMDEŠ. Začátek 16. minuty přinesl opět srovnání. POCEM KAMDEŠ neuspěli ve velké šanci a tak je znovu potrestal Vežranovský. Remízu a nájezdy ale diváci v bohunické hale neviděli. Filip Závodný po brejku rozhodl o postupu POCEM KAMDEŠ.

Doslova raketový nástup nástup do utkání měli hráči týmů Technické službyRichmondu. Ve 43. vteřině se zásluhou Petra Kadlece dostali do vedení. Po 15 sekundách ale bylo vyrovnáno, ihned po rozehrávce se prosadil Aleš Stavjaňa. Richmond ale přidal na tempu a zavřel svého soupeře na jeho obranné polovině a tlak přinesl ovoce. Po přihrávce Martina Tokoše skóroval Petr Kadlec. Stav znovu dlouho nevydržel a hráči Technických služeb, kteří se hrou vyloženě bavili a doprovázeli každou úspěšnou nahrávku a kličku potleskem, se radovali z vyrovnání Martinem Dosedlou. Kanonáda pokračovala, ovšem jen na straně Richmodnu. V rozmezí pár minut se postupně prosadili Sypač, Coufal a dvakrát Hušek – 6:2. Více než dva snižující góly potěšily výstavní jesličky Marka Krpouna, který je nasadil svému soupeři, čímž si vysloužil mohutné ovace od svých spoluhráčů. Polovina zápasu skončil divokým skóre 7:4 pro Richmond. V druhém poločase zápas pokračoval v nastoleném tempu a góly přibývaly na obou stranách. S celkovým výsledkem 14:6 byli spokojenější hráči Richmondu, ale hrou a nadšením nezklamaly ani Technické služby.

Zajímavý zápas viděla hala Vodova. Švédský Köping nastoupil proti týmu Jatka Matějka. Martin Houšť svými dvěma zásahy dal nadějný dvougólový náskok pro Matějku. Hra měla své tempo, což potvrdil snižující gól Joakima Barcka. Poločasový výsledek však byl příznivý pro Jatku Matějku ještě více, kdy hattrick dokonal Houšť. V druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem oba brankáři drželi své týmy. Zápas nakonec dospěl do nájezdů, jelikož dvě trefy přidal Alexander Jaska. Nájezdy po prvních třech skončily remízou a tak se šlo na náhlou smrt. Šťastnější v nich byli hráči českého týmu, v páté sérii rozhodl o postupu Jatky Matějky Roman Houbal.

V dalších zápasech prvního kola si hráči Peaches poradili s Valašskými Klobouky 13:5, FbC Panthers vyřadili švýcarské Fisters 8:2 a Gullivers Brno zdolali VSK MZLU Brno 7:2.

Týmy Kefírer a RedBlack absolvovaly nájezdy
První zápas play-off v hale Hattrick svedl proti sobě týmy hájící černou barvu. Hráči HS Juniors 2006 tak proti MOPRA nastoupili kvůli lepší orientaci s dresy obrácenými naruby. MOPRA předváděla přímočaré přechody do útoků, zásluhou kterých si brzy vytvořila gólovou převahu. Na začátku druhého poločasu inkasovali HS Juniors už podesáté a MOPRA sebevědomě mířila za postupem. Utkání skončilo výsledkem 18:1, na němž se nejvýrazněji podílela dvojice Mrázik (4+10) – Tarhaj (9+4).

Střetnutí v TJ Start mezi Herr Kefírerem a RedBlack mělo neobvyklého návštěvníka. Duel totiž sledoval kromě několika lidských diváků i psí fanoušek. RedBlack se dostávali do nadějných střeleckých pozic, zakončení jim ale dlouho nevycházelo. Vedení se tak ujal Kefírer. Lukáš Novák s Jiřím Zámečníkem ovšem nepříznivý vývoj zápasu zvrátili a vzájemnou spoluprací upravili na 2:1. Náskok RedBlack přesto nevydržel a došlo na samostatné nájezdy. Předlouhý rozstřel vyhráli RedBlack, čímž si zajistili postup do dalšího kola vyřazovací fáze.

Hráči nemamprachy.com vstoupili do play-off se Spiders Valmez. Spiders sice skórovali jako první, trefami Simony Němcové a Marka Nevřely však získal dvougólový náskok soupeř. Florbalisté Valmezu byli i přes ztrátu aktivnější a do druhé periody se šlo za vyrovnaného stavu. Ani jeden z celků neměl navrch, jako rozhodující se tak ukázala situace z 38. minuty, díky které David Narovec z nemamprachy.com vstřelil branku na 4:3.

Jen málokdo toho zažil tolik na Hummel Open Game, jak současný trenér Bulldogs Brno Jan Kadlec. Stal se úplně prvním vítězem Open Game v roce 2007 s týmem Vesmírní lidé, po té dělal několik let rozhodčího a v loňském roce si došel pro zlato už jako trenér „Buldoků“. Jak na těch deset let vzpomíná?

.... pokračování

Notorics dělilo osm vteřin od remízy
Hala TJ Start hostila souboj MHPC Červená Voda – White Flying Rabbits. Družstvo Červené Vody bylo pasivnější a Rabbits toho využili, když vstřelili čtyři branky během pěti minut. Ve druhé polovině si Rabbits sice pojistili svůj náskok, MHPC jej však ještě stihlo v závěru duelu částečně stáhnout. Utkání tak skončilo i přes sympatický výkon Červené Vody 6:2 pro Rabbits.

Lysice se postavily Třebíčskému panoptiku. Florbalisté Třebíče si nevypracovali žádnou větší příležitost a Lysice stoprocentně trestaly sebemenší defenzivní chybu soupeře. Po patnácti minutách vedli hráči Lysic už 5:0. Ve druhé periodě si dominující celek už jen udržoval dostatečný gólový odstup. Panoptikum protivníkovi podlehlo 1:8 a jednalo se o jeho první prohru na Hummel Open Game.

Hodně rychlý start mělo střetnutí mezi IBK-Notorics a Lososonožci. Petru Kadlčíkovi stačilo k otevření skóre pouhých deset vteřin a IBK bylo hned od úvodu pod tlakem. Vstup do další části duelu se opět gólově povedl mikulovskému celku, jenž šel podruhé do vedení. Notorics se snažili odpovědět, ale několikrát je zastavila tyč. Nervydrásající utkání urvali Lososonožci, kteří dali osm sekund před koncem branku na 3:2.

Zápas Klobásníci – Texas Massacre byl ve znamení nepřesných střel. Mnoho kombinací končilo úplně mimo brankovou konstrukci, a tak rozhodovaly hlavně individuální dovednosti hráčů. V nich měli výhodu Klobásníci, jež následně Texas naprosto herně zastínili. Tým Klobásníků vyhrál 8:1 a uzavřel základní skupinu s pozitivní bilancí tři vítězství – jedna porážka.

V ženském turnaji jediné 100% ELITE Praha
Také v ženském turnaji zbývaly odehrát poslední zápasy. 100% bilanci si ve skupině A udržely hráčky ELITE Praha, které dnes nejdříve zdolaly Ženy ve výprodeji 7:0, po té si poradily s týmy J-e.l.i.t.a 4:0. Ženám ve výprodeji se nepovedlo ani jejich poslední střetnutí. S maďarským Hungary prohrály 3:1.

Skupina B byla podstatně vyrovnanější. DT Samo položilo základ druhému místu ve skupině ranní výhrou nad ELITE Bohemians, jehož hráčky se posledního duelu ve skupině nedočkaly. Tým FA Mladá Boleslav se k utkání nedostavil.

Köping se potkal s Zug Selection i Richmondem
Švédsko-švýcarský zápas byl k vidění na hale VUT – Team Köping nastoupil proti Zug Selection. V páté minutě vyvezl z obranné poloviny Alexander Jaska a Joakim Barck skóroval. O třicet vteřin později to již bylo 2:0, rychlou kombinaci zakončil Johannes Fager Sallanto. Tlak Švédů sice pokračoval, ovšem radovali se na druhé straně. Po přihrávce Billyho Nilssona se trefil Steven Fiechter. V desáté minutě se zaskvěl Filip Kejík v brance Zugu. Jeho branka byla více než z poloviny odkrytá, ovšem jeho reflexivní zákrok zabránil brance. O chvilku později již byl ale krátký na dorážku Alexandera Jasky a Köping vedl o dvě branky. A brankostroj pokračoval – Mikael Nirhinen navyšoval na 4:1, minutu před poločasem se k němu přidal znovu Johannes Fager Sallanto.

A přestávka Zug evidentně probrala. Po 23 sekundách druhé půle otřel svoji prudkou ránu o tyčku Martin Koutný a snížil. A tlak švýcarského celku pokračoval ovšem Köping odolával. Až v 9. minutě se po křižné přihrávce z levé strany znovu prosadil Koutný – 5:3, hned po něm na rozdíl jediné branky korigoval stav Matthias Felix Hirzel Müller. Třináctá minuta druhé půle nabídla přesilovku Zugu. Billy Nilsson se vytočil z rohu doprostřed hřiště a nechytatelnou bombou vyrovnal – 5:5. Dvě vteřiny před koncem mohl rozhodnout Johann von der Pahlen ale odkrytou branku netrefil a tak se soupeři rozešli smírně.

Na Köping pak čekal v posledním zápase skupiny další těžký soupeř, celek Richmondu. Hned na úvod zahrozil Richmond, ale trefili pouze tyčku a tak z protiakce udeřili Švédi.  Alexander Jaska naservíroval před prázdnou branku Stefanu Anderssonovi a ten měl již lehkou úlohu. V osmé minutě se do šance řítil Martin Tokoš, který ani na třikrát brankáře Nilssona nepřekonal. O chvíli později již na něj ale vyzrál a střelou po zemi srovnal stav. V polovině jedenácté minuty Richmond otočil stav. Tokošovu střelu ještě zastavila pozorná obrana, ale David Coufal si z dorážky věděl rady. Při vyloučení Lukasze Jaloviczky zaúřodoval znovu Jaska, který svojí asistencí vyzval Stefana Anderssona ke skórování. O třicet sekund si tato dvojice spolupráci zopakovala a zkompletovali tak svůj společný hattrick, kterým Köping v poločase vedl 3:2.

Druhá polovina začala náporem Richmondu a Švédi vyráželi do rychlých kontrů. V 6. minutě střílel Martin Tokoš a Jiří Koutný jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře. A Richmond tlačil i nadále, lehká střela Davida Coufala skončila v brance, po úchvatné kombinaci, na jejímž konci byl znovu Jiří Koutný, to již bylo 5:3. Švédové se vrhli do útoku, ovšem ve dvě minuty před koncem nechali úplně volného Koutného, který kličkou završil také hattrick. Největší parádu utkání si nechal na konec 14. minuty Martin Tokoš. Navedl si míček po pravé straně a beckhandovou střelou vymetl pavouky v růžku švédské branky.

Vidláci vyhráli ve skupině B i ve speciálním oblečení vyrobeném na míru
Před každým zápasem nastupují a u toho si popěvují, na zápasy jsou navíc vybaveni sadou nových dresů vyrobená ze speciálních vláken, které jim dodává nejmenovaná firma. Dle slov jejich hráčů si v těchto vedrech stejně člověk moc nevybere, i když je to "krapet náročný". Výběr materiálu by doporučili i ostatním týmům, i když to "trošku kouše a svědí". A i přes to tým vyhrál všechny čtyři své zápasy a jde z prvního místa do play-off.

Martin Tokoš, jeden z nejlepších českých hráčů působící ve švédském týmu IBF Falun, hraje na turnaji za celek Richmondu.

Martine, i tebe vítám u nás na turnaji. Jak se hráč tvého kalibru dostane na Hummel Open Game?
Děkuju za přivítání. Jelikož je léto a tu hokejku si rád podržím přes ty prázdniny a moc mě nebaví běhat venku, takže si radši zahraju s klukama v hale. Znám samozřejmě kluky tady z Brna a hlavně můj dobrý kamarád Jirka Juhaňák, který se mnou hrál ve Vítkovicích, mi napsal, jestli si nechci zahrát. A bylo to rozhodně lepší volba, než sedět doma.

Ty jsi hráčem švédského Falunu, zeptám se obecně, jaký je největší rozdíl mezi švédskou a českou ligou?
Já si myslím, že úplně ve všem. Jak v důrazu, rychlosti, technické dovednosti, v tom jak tréninky probíhají a všechno okolo. Ti hráči mají na všechno strašně moc času, což je vidět i tady na turnaji. I ti kluci z extraligy jsou zvyklí podržet balon, tak to prostě ve Švédsku nefunguje. Tam podržíš balon a máš dva tři frajery na zádech, takže je to prostě rychlejší a ti hráči jsou na tom technicky úplně jinde a to vše dělá ze švédské ligy tu nejlepší na světě.

Tady na Hummel Open Game jsi poprvé? Co všechno o turnaji víš?
Tak nejsem tu poprvé, byl jsem tady asi před sedmi lety. Turnaj se hodně změnil, ale je to pořád o tom zahrát si florbal, podržet si hokejku, zaběhat si, pobavit se a trošku se rozehrát, protože se za měsíc vracím zpátky. Doufám, že s klukama dojdeme co nejdále a při nejlepším si odvést tu zlatou medaili. Hlavní je si to ale užít, všechny čtyři dny.

Jak jsi zatím spokojený s působením na turnaji?
Turnaj je to v pohodě, jsem rád. Měli jsme zatím hodně těžké soupeře, což umocňuje i to vedro, takže je to i náročné fyzicky, ale užívám si to. Je to určitě super příprava do sezóny. Ale jak se říká, turnaj nebo sezóna vždycky začíná v únoru, kdy startuje play-off, což je vlastně zítra, a tam se bude rozhodovat, takže snad to zvládneme a budeme hrát i v neděli.

Marek Bednařík, kapitán FBC Snakes Brno, týmu, který je na Hummel Open Game tak trochu raritou. Snakes hrají jihomoravskou ligu neslyšících a do turnaje se dostali na úkor odhlášení Morgan Brothers na přímou pozvánku ředitele turnaje Dana Koubka.