florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Na patnácti halách po celém Brně odstartoval 10. ročník Hummel Open Game.

Dorostenky a dorostenci bojují na Vodové

Na halách na Vodové odstartoval turnaj dorostenců a dorostenek. Hned od úvodních zápasů byly vidět dramatické momenty, krásné góly i tvrdé souboje.

V úvodních zápasech proti sobě nastoupily celky Dorostenky UB proti slovenskému týmu FBC Slovan Rimavská Sobota.  Duel začal tlakem českého týmu, který korunovaly hráčky poločasovým výsledkem 4:0. V druhém poločase se však vzchopil i tým z Rimavské Soboty, který krásnými góly snížil. Vítězství si ale nakonec připsal i díky hattricku Kateřiny Sedláčkové tým Dorostenek UB.

V souběžně hraném zápase proti sehrál celkem jednoznačný zápas maďarský celek Phoenix Fireball SE. Ten úvodní poločas proti FBŠ Slavia Plzeň vzal jako zahřívací, přičemž poločasový výsledek mohl být daleko výraznější než 2:0. V druhém poločase již převzaly otěže zápasu Maďarky a ve svém prvním zápase na turnaji zvítězily 6:0.

Zápas mezi Vsetínem a IBK Södra Böhmen začal lépe Vsetín a hned po půl minutě zápasu se ujal vedení. Soupeř ale dokázal v rozmezí dvou minut odpověď a výsledek zápasu nakonec narostl až na konečných 1:5.

Na začátku dalšího zápasu překvapila Kopřivnice pražskou Spartu, která jako by byla ještě na dálnici D1 v zácpě a už její brankář lovil míček ze sítě. I přes to, že se šance následně střídaly na obou stranách, tak se do poločasu skóre neměnilo. V druhém poločase již ale převzala iniciativu Sparta, otočila stav na 3:1, posléze až na 5:2, ovšem Kopřivnice se nevzdala a dokázala snížit na rozdíl jediné branky. V závěrečné minutě ale Kopřivnice nevyužila svoji šanci a z brejku obdržela šestý a poslední gól zápasu.

Turnaj elévů zahájila série debaklů

První zápasy v kategorii elévů nabídly vesměs jednoznačné výsledky. Bulldogs Brno využili domácího prostředí a výrazně přehráli hráče Židenic. Vysoké vítězství si připsalo i Znojmo, které zničilo nerozehrané Vinohrady.

Hned úvodní utkání Open Game v hale TJ Start přineslo drobné komplikace. Měření sil mezi elévy Královských Vinohrad a Znojma začalo kvůli pozdějšímu příjezdu pražských hráčů s desetiminutovým zpožděním. Nečekaná pauza přišla Moravanům vhod, protože brzy vedli a soupeře rozdrtili 15:0. Nejaktivnějšími střelci byli se třemi góly David Přibil a Jakub Čech.

Brněnské derby obstaraly celky Bulldogs a Židenic. Sokol předvedl šokující vstup do zápasu a už v desáté sekundě upravil na 1:0. Elévové Bulldogs se ale okamžitě vzpamatovali a během minuty skóre obrátili. Utkání skončilo za stavu 10:1 pro buldočí naděje, z nichž vynikal zejména pětibodový Richard Kalousek (4+1).

Také ve vedlejší hale Hattrick se muselo na jeden z týmů čekat. Elévové Black Angels měli hrát s družstvem FBC Ostrava, to si však spletlo halu se Startem. Střetnutí bylo poměrně vyrovnané, střelecky se ale dlouho prosazovali pouze Pražané. Black Angels si náskok z prvního poločasu pohlídali a nakonec triumfovali 6:1. Rozdíl mohl být ještě větší, brankář FBC ovšem chytil trestné střílení.

Hala Tesla hostila zápas elévů Juventus Odry – Snipers Black. Ryze dívčí družstvo Oder se i přes velkou snahu nedokázalo přizpůsobit protivníkově ofenzivní hře a kvůli nepřesnostem v defenzivě po prvním dějství prohrávalo 1:4. V průběhu druhé půlky se Juventus dopustil několika nedovolených zákroků u mantinelu, čímž na sebe negativně upoutal pozornost diváků. Výborným útočným výkonem se prezentoval Martin Lauko, jenž měl výraznou zásluhu na konečném výsledku 8:1.

autor: Michal Jilka

V průběhu prezentace týmů proběhlo zároveň i předání cen  pro týmy Dorostenky UB a SK Snipers Slavičín, které skončily na druhém, respektive třetím místě. Jejich hráčky jsme těsně před jejich prvními zápasy vyzpovídali.

.... pokračování

Návštěvníci dětského turnaje Hummel Open Game budou mít v pátek večer o zábavu postaráno!

V amfiteátru Čertovy rokle na Lesné proběhne promítání filmu Ledová sezóna, na které jsou všichni účastníci turnaje srdečně zváni. Začátek promítání je naplánován na 21:30.

Amfiteátr se nachází v blízkosti ZŠ Millénova (Millénova 808, 638 00 Brno-Lesná) a ZŠ Blažkova (Blažkova 21/9, 638 00 Brno-Lesná).

V případě využití MHD doporučujeme zastávku Čertova rokle (tramvaje 9 a 11) nebo zastávku Fillova (bus 57).

06.06.2016 09:26:08

Prezentace týmů k letošnímu ročníku Hummel Open Game se uskuteční v OC Letmo (Nádražní 681/2a, 602 00 Brno), které se nachází kousek od hlavního nádraží, ve 4. patře v kavárně TU Café http://www.ocletmo.cz/obchody-a-sluzby/restaurace-a-obcerstveni/tu-cafe.

Prezentace bude probíhat vždy ve středu od 12 do 20 hod a ve čtvrtek od 8 do 20 hodin.

Na prezentaci týmů dostanou všechny týmy turnajovou brožuru se všemi potřebnými informacemi včetně rozpisů zápasů apod. Také zde bude možné zaplatit turnajové ID náramky a ubytování.

Jak se k OC Letmo dostanete?

Hlavní nádraží (Nádražní 418/1, 602 00 Brno)
Pouze vyjdete z hlavní budovy nádraží a přímo před Vámi se nachází OC Letmo.

Zastávka autobusů Student Agency (Benešova 603/2, 602 00 Brno)
Po vystoupení z autobusu se ohlédnete za sebe směr hlavní nádraží, po 300 metrech chůze, během které minete i brněnský Grandhotel, přijdete přímo k OC Letmo.

Autobusové nádraží Zvonařka (Zvonařka 411, 617 00 Brno)
Doporučujeme přejít přes přechod, projít Galerií Vaňkovka, dostat se do podchodu pod hlavním nádražím (brněnská „myší díra“) a z podchodu vyjít až na jeho konci, kde vedou eskalátory přímo do OC Letmo.

Please, check your demands on accommodation and boarding - editating is going to close May 31.

Prosíme, zkontrolujte si Vaše požadavky na ubytování a stravu - možnost editace končí 31. května.