Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Polky dokonaly obrat a znovu po roce slaví titul
Ve finále 10. ročníku Hummel Open Game v kategorii starších žákyň se střetly hráčky polského MMKS Podhale a TEMPISH FBS Olomouc. Mohutný nástup měly české hráčky, které během první minuty využily dvě chyby Podhale a vedly 2:0. Po té se šance střídaly na obou stranách, ale útočící hráčky vždy ztroskotaly na dobře chytajících gólmankách. V čase 12:30 proto celou halu překvapila střela Karolíny Sigmundové z poloviny hřiště, která znamenala navýšení stavu na 3:0.

Poločasový výsledek však byl 3:2, Podhale přidalo na obrátkách a dokázalo snížit. A v nastoleném trendu pokračovalo i po poločase a třemi rychlými góly dokonalo obrat, střelkyněmi týmu byly Dominika Buczek a třígólová Gabriela Pysz.  Drama ale pokračovalo, Olomouc ihned snížila na 4:5. Následný faul na aktivní Pysz znamenal trestné střílení pro polský celek. Kanonýrka týmu si bez problémů poradila a svým čtvrtým gólem zvýšila na 6:4. Jenže hráčky Olomouce se nevzdaly a během minuty dokázaly zase srovnat z hokejek Evy Řehákové a Karolíny Sigmundové. Ve 35. minutě Olomouc špatně střídala a tak se Podhale naskytla možnost zvrátit zápas. Polky si dlouhou dobu pouze přihrávaly na půlce hřiště, ovšem z první střely v přesilové hře udeřila Anna Osmala, která rozhodla o tom, že znovu po roce putuje pohár za vítězství v turnaji do polského Podhale, na olomoucké hráčky zbyly stříbrné medaile.

Black Angels rozhodly o svém triumfu během prvního poločasu
Další mezinárodní finále nabídlo finále elévů, ve kterém nastoupili pražští Black Angels a slovenský tým SNIPERS Black. Po 32 vteřinách otevřel svým důrazem před brankou skóre finále Matěj Lubas z týmu Angels. Šance slovenského týmu končily na připraveném brankáři Máslovi. A tak znovu udeřili hráči Black Angels, a to dokonce hned třikrát. Nejdříve se prosadil Štefan Kefurt, posléze pak Jakub Bartušek a svůj druhý gól přidal Matěj Lubas.

Druhý poločas už byl zcela v jasné režii Angels, kteří slovenského soupeře k ničemu nepustili, naopak další branky vstřelili Kefurt i Lubas, kteří dokonali hattrick.

Účet finále elévů se nakonec zastavil na skóre 11:1, po té, co se alespoň čestný úspěch Snipers povedl zaznamenat Mateji Sedliakovi a tak si titul odvezli hráči Black Angels. Stříbro putuje na Slovensko.

Ústecká jízda skončila až ve finále
Do juniorského finále Hummel Open Game Ústí – Plantážníci vlétl výběrový celek s velkou vervou a zavřel soupeře na jeho polovině hřiště. Ze silného tlaku si IBK vytvořilo sérii ideálních střeleckých příležitostí, z nichž dvě gólově proměnil. Ústecké družstvo mělo problém s rozehrávkou a kombinací v ofenzivní fázi. Plantážníci mohli mít po úvodním dějství mnohem komfortnější náskok, gólmanovi Ústí však dvakrát pomohla branková konstrukce.

Ve druhém poločase obrana Plantážníků několikrát pustila Ústí do slibného zakončení, zaváhání obránců ovšem s klidem napravil brankář Petr Blakala. Dominantním týmem zůstávalo i nadále IBK, které si připsalo další dva góly. Jedinou kaňkou na skvělém výkonu Plantážníků bylo neproměněné trestné střílení v podání Filipa Čonky-Skyby.

Nepříznivý vývoj duelu chtělo Ústí zvrátit hrou bez gólmana, ztráta Severočechů však ještě vzrostla. Plantážníci zbývající minuty strávili hlavně na obranné části hřiště, kde se protivník prosadil pouze jednou. Ústí už s výraznou ztrátou nic neudělalo. Svoji radost z vítězství Plantážníci ještě umocnili 13 sekund před koncem, kdy si za stavu 6:1 vybrali oddechový čas. Hráči IBK tak převzali zlaté medaile z juniorské kategorie Hummel Open Game.

Ústí uspělo poosmé v řadě
Semifinále juniorů Ústí – Bulldogs otevřeli tlakem Brňané, gól ale vstřelil z nenápadné akce soupeř. Po necelých čtyřech minutách hry Ústí z další nadějné pozice trefilo tyč. Severočeské družstvo využívalo úderných kombinací a Bulldogs se nezvládali prosadit. Převaha ústeckých hráčů byla zřejmá a projevila se i na jejich poločasovém vedení 3:0.

Brno utkání zdramatizovalo na začátku druhé části. Snížení na rozdíl dvou gólů provedl Matěj Hronek. Inkasovaná branka však Ústí přiměla k ještě silnější ofenzivě a opět odskočilo ve skóre. Poslední pětiminutovku odehráli Bulldogs se šesti florbalisty v poli, vyrovnat ale nestihli. Ústí zásluhou tří dvoubrankových střelců Josefa Nováka, Jakuba Kolstrunka a Mikuláše Krbce vyhrálo 6:3 a postoupilo do finále Hummel Open Game.

Juniorské semifinále viděla také hala VUT. IBK Plantážnici splnili papírové předpoklady a v zápase s TJ Znojmo dominovali. Celkové skóre utkání 5:2 znamenalo postup Plantážníků a bronz pro znojemské.

Black Angels překvapili papírového favorita
Semifinálový duel dorostenců Tatranu Střešovice a Black Angels byl velmi vyrovnaný. Oba celky prokázaly dobrou defenzivní připravenost a i po jedenácti minutách prvního dějství zůstával poměr gólů nulový. Přesto se Tatran nevyvaroval nedovoleného zákroku a Jakub Hromada trestné střílení proměnil. Střešovice i přes minimální snahu o zakončení uplatnily vysokou střeleckou efektivitu a upravily na 1:1.

Střešovicím se podařilo ve druhé půli zvýšit důraz před brankou soupeře. Black Angels byli mírně pasivnějším týmem a tatranští dorostenci toho využili k obratu skóre. Čakovičtí hráči se však nevzdávali a následně potrestali protivníkovu sníženou aktivitu dvěma trefami. Trenéři Tatranu neustále udíleli hlasité pokyny a dávali najevo nespokojenost s herním projevem družstva. Black Angels dramatický konec ustáli a urvali vítězství 3:2.

Do druhého semifinále dorostenců nalosoval pavouk turnaje 4sport-florbal.cz a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V zápase dvakrát vedli ostravští, 4sport-florbalu se ale podařilo v rozmezí tří minut vstřelit tři branky, otočit tak vývoj utkání a podívají se tak do finále. Na Ostravu zbyly bronzové medaile a pohár za 3. místo.

Sparta obrátila v závěru utkání
O jednom z finalistů turnaje starších žáků rozhodoval zápas mezi Spartou Red a Plzní. Hru tvořili Pražané, zatímco Plzeň čekala v obranném rozestavení na brejkové příležitosti. O to bylo překvapivější, když Sparta v 15. minutě prohrávala už 0:2. Kontaktní branku mohl pražský tým vstřelit v přesilovce, jenže místo toho se sparťané nechali sami vyloučit.

Styl hry z první půle si oba výběry přenesly také do druhé periody. Sparta měla obrovské množství šancí, snížení ale přišlo až v polovině dějství díky Ondřeji Hurtovi. Pražané se stále mezi sebou povzbuzovali a stupňovali nápor na plzeňského gólmana. Odměnou jim byly dvě slepené branky v posledních třech minutách základní hrací doby. Starší žáci Sparty pokračují po těsném triumfu 3:2 do finále Hummel Open Game.

V druhém semifinále hraném na VUT podlehli Hradečtí lvi Sion FBC Uničovu 1:3 a odvezli si bronz, zatímco Uničov vyzve ve finále Spartu.

Semifinále přípravek rozhodly nájezdy
Zápas mezi BLACK ANGELS 2007  a Hummel Hattrick Brno XXL začal velmi opatrně. Na začátku 5. minuty se však do samostatného úniku dostal hráč Hattricku Ondřej Skoupý a otevřel účet zápasu. Zápas plynul a šance se střídaly na obou stranách. V polovině druhé minuty druhé třetiny vyšel pražskému týmu protiútok. Po levé straně hřiště zatáhla míček Nikola Fryčová, předložila ho Vojtěchu Budínskému, který srovnal. Druhá třetina skočila ovšem 2:1 ve prospěch Brňanů. Čtyři a půl minuty před koncem duelu se prosadil znovu Budínský, kterého následoval o třicet vteřin na to Filip Tichý a Angels vedli. O osudu duelu ale musely rozhodnout samostatné nájezdy, které 21 vteřin před koncem vynutil Lukáš Lank. Po nich zůstali šťastnější hráči domácího Hattricku, na Black Angels zůstaly bronzové medaile.

Druhé semifinále viděla hala v Bohunicích. Tam se střetli hráči Vítkovic Oxdog a brněnských Bulldogs. Vítkovice šly z přesilovky do vedení, prosadil se Dominik Poloch. Těsně před koncem druhé třetiny však vyrovnal Matěj Hél. Remízový stav odmítl vítkovický David Adámek a bylo to 2:1 a o postupu do finále definitivně rozhodl druhým gólem Dominik Poloch.

Strhující zápas starších žákyň rozhodla Anna Řeháková
Zajímavou podívanou hned od prvních minut nabídl zápas Herbadent FK JM proti TEMPISH Olomouc. Od počátku se šance střídaly na obou stranách hřiště, ale vše končilo na připravených brankářkách. Ve 12. minutě byla za sekání vyloučena hráčka Herbadentu Barbora Valentová, a Hanačky svoji příležitost využily, když po pár chvilkách proměnila početní výhodu ve vedoucí gól Eva Řeháková. Z vedení se ovšem neradovaly dlouho, když po pár sekundách srovnala Anna Bartošková. A střetnutí dále nabíralo na obrátkách. Na konci prvního poločasu opět fantastickými zákroky podržely své týmy nejprve Adéla Malkusová (Herbadent), na druhé straně úřadovala Sabina Dobrovolná, která ovšem 30 vteřin před poločasovou sirénou propustila přízemní střelu Barbora Valentová. Minuta a půl po začátku druhé půle udělala obrana Herbadentu chybu, když nepokryla prostor před svojí brankou a bylo opět vyrovnáno, zásluhou Alexandra Glasová. A v utkání se začalo přiostřovat.  Ve 28. minutě šly do vedení opět hráčky Olomouc, 30 vteřin na to ale Herbadent znovu odpověděl a dokonce v přesilovce opět strhl vedení na svoji stranu a olomoucký trenér požádal o time-out. A jeho rady prospěly. Po obrovské chybě v rozehrávce Herbadentu skórovala Anna Řeháková, která ihned po rozehrávce přidala další gól a vedly Hanačky. Jejich vedení se ještě rozrostlo o dvě branky, kterými tak stvrdily postup do finále výhrou 7:4.

Mezinárodní semifinále se sehrálo v Bohunicích, kde proti sobě šlo MMKS Podhale a Black Angels. Pražanky se ve 12. minutě ujaly zásluhou Evy Rektoříkové vedení, během minuty ale byl duel otočen po té, co se trefily Gabriela Pysz a Dominika Busczek. Poločas ovšem skončil remízou díky srovnání Elišky Chudé. Nástup do 2. půle vyšel lépe českým sousedkám a Dominika Busczek dalšími svými dvěma trefami vedení na stranu Podhale, které tak dokráčelo do finále, kde může obhájit titul z loňského roku.

Black Angels vyřadili 1. SC Vítkovice Oxdog
Mohutný nástup měl v semifinále elévů tým Angels proti vítkovickým Oxdog. Hned po 20 vteřinách nastřelili břevno a o pár vteřin později si připsal povedený zákrok Jakub Maxera. Ovšem úvodní tlak neustával, což vyvrcholilo gólem Viléma Doležala, který se posléze prosadil i podruhé. Vítkovičtí se ale nevzdávali a postupně získali územní i herní převahu a jejich tlak vyvrcholil na konci 15. minuta, se nadvakrát prosadila Adéla Feiková. I přes pokračující tlak Vítkovic šlo do dvoubrankového vedení Black Angels. Rychlý brejk zakončil střelou po zemi Štěpán Kefurt, kterého následoval Tomáš Horák – 4:1. Ve 22. minutě završil svůj hattrick Vilém Doležal. Vítkovice se zmohly na odpor. Hattrick dovršila také Adéla Feiková, na 6:4 snížil její kolega Ondřej Jankovský. Pražský tým ale již překvapení nedopustil, zvítězil celkem 8:4 a postoupil, Vítkovice obdržely medaile za třetí místo.

Elévové Snipers Black nastoupili proti Hattricku Brno 007 a po necelých třech minutách vedli, skóre otevřel Martin Lauko, ovšem brněnskému celku se podařilo otočit. Dvěma rychlými góly strhl vedení na svou stranu. Utkání ovšem vyvrcholilo v nájezdech, do kterého ho poslal vyrovnávací brankou Tobias Pauhof. Šťastnějším týmem v nich byli nakonec slovenští borci, kteří tak postoupili do finále, Hattricku zůstal bronz.

Drama mladších žáků nakonec pro Liberec
Hned úvodní minuty duelu mladších žáků FBC Liberec Blue proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava přinesly změnu skóre, po minutě hry vedla Ostrava již 2:0, ovšem okamžitě Liberec snížil. A v 9. minutě bylo vyrovnáno po uvolnění Šimona Stránského. Remízový stav nevydržel ani 30 vteřin a Ostrava znovu vedla zásluhou Richarda Puma. Severočechům se podařilo otočit během 7 vteřin! Nejprve se prosadil Vojtěch Wiener, po té Daniel Sedláček. Těsně před poločasem měl obrovskou šanci kapitán Ostravy, jenže proti výbornému zákroku Mikuláše Futschlíka. Na začátku druhé poloviny se povedl krásný kontr ostravských. Po nádherném uvolnění Šimona Bartoše se podruhé prosadil Richard Pum – 4:4. Ve dvacáté minutě fauloval Filip Kočí. Protesty trenéra Ostravy se nelíbily hlavnímu rozhodčímu, který ho vykázal na tribunu a Liberec tak měl výhodu hry 5 na 3 a Liberec nabídnutou možností nepohrdl a dostal se do vedení 5:4. A utkání dostávalo i za mohutného povzbuzování fanoušků grády. Obrovskou šanci neproměnil Daniel Chatrný, jehož střela minula růžek branky o centimetry. Během power-play pak do prázdné brány završil výhru Liberce svými dalšími dvěmi góly Šimon Stránský 7:4.

Druhé semifinále této kategorie nabídlo střetnutí Vítkovic Oxdog a Panthers Otrokovice. Rychlého vedení se ujali vítkovičtí, které si udržovali po celý zápas. Velkou zásluhu na celkovém vítězství 8:5 měl Adam Zubek, který vstřelil tři góly.

O zlatu dorostenek rozhodl jediný gól
Semifinále
kategorie dorostenek nabídla vcelku jasné výsledky. Maďarský Phoenix Fireball SE přehrál plzeňskou Slavii v poměru 6:0, Olomouc si pak pohrála s hráčkami z Uherského Brodu a zvítězila 4:0. Na oba poražené celky čekaly medaile za třetí místo na turnaji.

A co přineslo finále? V úvodních minutách sebevědoměji působil Phoenix, který ale z několika nadějných střeleckých pozic nezakončil přesně. Češky si tvořily příležitosti zejména díky rychlým průnikům kolem mantinelů, zahraniční soupeřky však spoustu střel zablokovaly.

V polovině prvního dějství byl průběžný stav stále nulový. Vyrovnaný úsek hry utnula až na začátku 17. minuty nejproduktivnější florbalistka Olomouce Eliška Planková. Phoenix se ještě v závěru první půlky pokusil srovnat, jenže moravská defenziva s brankářkou Pavlínou Kollárovou nápor ztlumily.

Nedlouho po startu druhého poločasu slavila Olomouc druhou trefu, sudí však kvůli napadající hráčce v malém brankovišti nemohl gól uznat. Družstvo z Hané bylo i nadále mnohem agresivnější a Phoenix se téměř nedostal do vyložené šance. Změnu situace přineslo vyloučení Marie Zavřelové, během kterého Maďarky vyvinuly velký tlak na protivníkovu obranu.

Žádnou z útočných akcí ale Phoenix nevyužil. Olomoucké florbalistky přečkaly také sérii maďarských střel po oddechovém čase a bylo rozhodnuto. Finále kategorie dorostenek skončilo 1:0 a titul patří FBS Olomouc.

Herbadent předvedl výtečný obrat
Ani semifinálové zápasy juniorek nepřinesly žádná velká dramata. Florbalistky Vsetínu prošly do finále výhrou 4:1 přes Teiwaz Hranice, hráčky Herbadentu FK JM pak zdolaly Tatran Střešovice 5:1. Stejně jako v předchozím případě si hráčky za třetí místo odnesly turnajové medaile.

V zápase o zlato byly první minuty v podání obou celků velmi ofenzivní, z čehož vsetínské hráčky vytěžily první gól utkání. Herbadent chtěl odpovědět v přesilovce, ale míček dostal za brankovou čáru až po přerušení. V 17. minutě mohl Vsetín pojistit svůj náskok, střelkyně ovšem poslala míček na tyč. Stav 1:0 tak vydržel až do poločasové přestávky.

Druhou půli finále zahájil aktivněji Herbadent, jenž sílící tlak proměnil ve vyrovnání. Úspěšnou situací se Pražanky rozehrály a zatlačily Vsetín do hluboké obrany. Herbadent zásluhou Petry Budské a Venduly Beránkové vstřelil dvě branky v rozmezí 66 sekund, a naděje Vsetína na vítězství se výrazně zmenšily.

Poslední možnost ke zvratu měly Moravanky čtyři minuty před koncem při hře v početní převaze, místo zvýšené střelby ovšem faulovaly a pražské hráčky z trestného střílení pojistily zisk juniorského titulu na Hummel Open Game. Herbadent vyhrál 5:1 a z Hummel Open Game si odváží zlaté medaile.

Tuřany viděly dvanáct sérií nájezdů
Až dvanáctá série nájezdů rozhodla v juniorské kategorii duel mezi Valašskými Klobouky a Hornets Brno. Zápas skončil po normální hrací době 3:3 a tak přišla na řadu dovednostní soutěž, ve které se ovšem spíše než střelci vyznamenali brankáři. Tím šťastnějším byl nakonec ten z Hornets, jelikož jeho spoluhráč Georgios Tzimas proměnil ve 12. sérii teprve třetí nájezd celého zápasu.

Na nedělní vyvrcholení turnaje se můžou těšit hráči Florbal ÚstíIBK Plantážníci, TJ Znojmo a itelligence Bulldogs Brno.

V soutěži dorostenců měl nejsnažší postup do čtvrtfinálových bojů 4sport-florbal.cz, který rozdrtil brněnské Hornets 10:0. To Bulldogs Brno měli cestu mezi osmičku nejlepších značně složitější. V brněnském derby s Hummel Hattrick Brno zvítězili těsně 4:3.

Ve čtvrtfinále si pak jednoznačně počínali, podobně jako prozatím v celém turnaji, hráči Tatranu Střešovice, když rozstříleli kopřivnické Vikings 12:1. Dále se finálového dnu zúčastní 4sport-florbal.cz, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, Black Angels.

Dařilo se mládežnickým celkům Black Angels
U starších žáků se na nedělní boje můžou těšit Black Angels, FBC Uničov, Hradečtí lvi Sion a FBŠ Plzeň.

Turnaj starších žákyň nabízí zatím celkem jednoznačné výsledky. Bez větších problémů prošly do nedělních bojů o medaile polské MMKS Podhale i Herbadent FK JM, pozadu nezůstaly ani celky pražských Black Angels a Tempish FBS Olomouc.

V mladších žácích se do finálového dne podívají FBC Liberec Blue. Ti v hale na Campusu zdolali Technology florbal MB v poměru 8:4.

Velký obrat se povedl také Vítkovicím Oxdog. Ti sice prohrávali s Hattrickem už 3:1, druhá půle už jim ovšem patřila a třemi góly v řadě nepříznivý vývoj otočili a postoupili do nedělních bojů. To se také podařilo týmům Panthers Otrokovice a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, jejichž výhru nad Torpedo Havířov zařídil pěti brankami Daniel Chatrný.

V elévech stojí za zmínku především dvě osmifinále. Snipers Black nastoupili proti Bulldogs, i přes rychlé vedení 3:0 se ale o výsledek museli strachovat, jelikož Bulldogs dokázali v průběhu druhé půle srovnat. V čas 38:40 se Snipers přiblížili postupu, ovšem ten jim zatrhl Richard Kalousek osm vteřin před koncem a šlo se do nájezdů, po kterých však zklamaní odcházeli brněnští hráči.

Snipers si v následném čtvrtfinále poradili také s Gullivers Black a zítra je uvidíme v akci, tam také uvidíme vítkovické Oxdog, Black Angels nebo Hattrick Brno 2007.

Kategorii přípravek čeká v neděli ráno ještě čtvrtfinále. Proti sobě nastoupí následující dvojice: Black Angels 2007 a ACEMA Sparta Praha, 1. SC Vítkovice Oxdog a Florbal Židenice, FK TROOPERS Moravany a itelligence Bulldogs Brno a také Hummel Hattrick Brno XXL Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.

Se sedmnácti kanadskými body z pěti utkání je nejproduktivnějším florbalistou starších žáků Hradeckých lvů Sion. Matyáš Velc v prvním zápase play-off proti Falcon zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Jak by si představoval další vývoj vyřazovací fáze Hummel Open Game?

.... pokračování

Ostrava vyřadila v dramatickém souboji Přerov
Plná hala Hattrick hostila vynikající střetnutí kategorie elévů mezi Ostravou a Přerovem. Začátek se vydařil FBC, které dalo dva rychlé góly. Přerovští hráči ovšem zabojovali a ztrátu zanedlouho smazali. Fantastický kotel Přerova neúnavně podporoval mladé naděje svého družstva, ty ale neustály infarktový závěr utkání a kvůli ostravské trefě z poslední půlminuty prohrály 5:6.

Neuvěřitelně vyhrocený zápas play-off se hrál také na Tesle. Domácí elévové Hattrick Brno A vyzvali dosud suverénní celek Black Angels 2005. Že šlo o skutečně prestižní duel, dokládá i incident, kdy rozhodčí uklidňoval diváky, kteří měli nevybíravé poznámky na adresu soupeřova týmu. Black Angels trestali sebemenší brněnské chyby a opět potvrdili svoji výbornou formu na Hummel Open Game. Finální skóre 16:2 odpovídalo obrazu hry.

Následovalo utkání Sparta Blue – Herbadent. Sparťanští elévové navzdory výškovému deficitu dívčího protivníka výrazně přehrávali a zaslouženě vstřelili první gól. Ve druhém poločase Herbadent zvýšil důraz v ofenzivní fázi, nabídnuté příležitosti však neproměnil. Těsně před koncem již Pražanky neměly dostatek sil k obratu. Po triumfu 7:1 tak postoupila Sparta Blue.

V play-off starších žáků proti sobě nastoupily celky JeMoBu a Slavkova. Síla obou družstev byla srovnatelná, čemuž odpovídal i průběžný stav po dvaceti minutách. JeMoBu vedlo 1:0. V další části zápasu se hráči objevovali ve střeleckých pozicích spíše sporadicky a skóre zůstávalo beze změny. Zlom nastal až na konci základní hrací doby, když si JeMoBu připsalo další dvě branky a získalo dostatečný náskok.

Kolaps Falconu přinesl postup IBK Södra Böhmen
I na VUT se děly věci. Falcon tam vedl ve 30. minutě již 4:1 a směřoval k vítězství nad IBK Södra Böhmen. Jenže náhlý kolaps přinesl srovnání a tři minuty před koncem také otočení vývoje zápasu na 5:4.

V hale v Bohunicích došlo na souboj Uničova s Orkou. Zápas byl od začátku v jasné režii uničovských, kteří svého soupeře jasně přehrávali a svoji dominanci korunovali i vstřelenými góly. Nakonec se účet zápasu zastavil na stavu 5:0.

Wizards dokonali obrat v nájezdech
Další drama viděla Vodova v zápase dorostenců Bučis Teamu a pražských Wizards. Zápas byl vyrovnaný a poločas skončil 1:1. Dva góly v rozmezí dvou minut ale přineslo náskok pro Bučis. Po té si Wizards vzali timeout a rady trenéra evidentně pomohly. Během chvíle snížili na rozdíl jediné branky a 5,5 vteřiny před koncem při hře bez brankáře vyrovnali a vynutili si nájezdy, ve kterých dvěma trefami stvrdili svůj postup.

Fantastická atmosféra byla k vidění u elévu na Morendě při zápase Snipers Bratislava a Sparta Praha Black. Štěpán Indra zařídil pražskému týmu vedení, soupeř ale brzy srovnal. Tentýž borec Sparty po té opět skóroval, ale tento stav vydržel pouze 40 sekund a Bratislava srovnala znovu krok díky Šimonu Chomovi. Pražané si ovšem znovu vzali vedení na svoji stranu, ale Snipers bojovali a opět byl stav vyrovnaný. Mezi 34. a 35. minutou však hráči z českého hlavního města vstřelili dva góly a vypracovali si rozhodující náskok. Zápas nakonec skončil v jejich prospěch 6:4.