florbalová liga

Starší příspěvky:123456789
24.06.2016 16:01:31

Peaches ukončili neporazitelnost EKOZEM Selection
Na hale v Bohunicích nastoupil Prešovský Beton proti Gymnáziu Chomutov. Účet zápasu otevřel po rychlé akci již ve 30 vteřině chomutovský Jakub Marek. Hráči Chomutova se gólem uklidnili a kontrolovali hru. A ve 12. minutě přišla druhá odměna.  Po spolupráci Janem Vojtíškem skóroval Richard Plhal. Nástup do druhé půle měl lepší Prešovský Beton. První velkou šanci ještě nezužitkoval, ovšem v polovině čtvrté minuty již míček do branky dostal Jorgos Greekovie. Chomutovští ale kontrolovali, ve střelené brance jim nejdříve zabránila tyčka, po té však v další příležitosti uspěl znovu Jakub Marek. Hra se za stavu 3:1 více zklidnila a hráči spíše vyčkávali na příležitost. V čase 11:21 se do připravené obrany vyřítil Jan Vojtíšek a střelou po zemi překonal brankáře a uzavřel tak skóre zápasu na 4:1.

V dalším utkání se střetli dosud neporažení EKOZEM Selection proti mladému výběru IBK Peaches. Peaches začali takticky, na svého soupeře vyčkávali a vyráželi do rychlých protiútoků. EKOZEM naopak kontrolovali míček a hrozili po kombinacích. V 5:07 vyloučení Matyáše Šindlera a hráči EKOZEMu nabídnutou příležitostí nepohrdli. Po přihrávce Dominika Klimschy skóroval do odkryté branky Jan Čížek. Situace se rázem změnila, Peaches byli ti, kteří šli do připravené obrany. Po jedné jejich akci se ke střele dostal Josef Juha a bylo srovnáno. O minutu později už vedli – Michal Sládek obral obránce u mantinelu a otočil stav. Ve 12. minutě to již bylo 3:1, po diagonální přihrávce se před brankářem šikovně prosadil Jan Novák. Do druhé půle vstoupili lépe borci z EKOCEM Selection a na konci dvacáté minuty snížil Peter Grich. Peaches ale nenechali nic na pochybách, po příspěvku Daniela Sekula znovu vedli o dva góly a ani snížení Gricha už jim vítězství nevzalo.

Zápas mezi Snakes Brno a Valašskými Klobouky začal tlakem druhého jmenovaného týmu, ale stav se dlouho neměnil. Až na začátku osmé minuty využil chyby rozehrávce Miroslav Tkadlec a střelou do šibenice nedal brankáři Tomáši Limbergovi šanci. A Klobouky pokračovaly v tlaku. Snakes, kteří střídali pouze jednoho hráče, postupně docházely síly. To se projevilo v 11. minutě a po střele Josefa Halíka to bylo 2:0. Poločasový výsledek zaznamenal skóre 5:0. Na začátku druhého poločasu udeřili také hráči Snakes, a hned dvakrát.  Po krásné asistenci Marka Bednaříka zaznamenal první úspěch Pavel Hořák, po něm také Tomáš Zbavitel.

V ženském turnaji proti sobě hned z rána nastoupily hráčky Hungary a ELITE Praha. Maďarské hráčky od 2. minuty vedly po individuální akci Anny Takács. Na dvě minuty ale bylo srovnáno. Po přihrávce Lucie Šindelářové srovnala krok Kristýna Jarešová. Poločas zápasu se již spíše dohrával a čekalo se, co přinese ten druhý. Zápas byl stále vyrovnaný. Hra se postupně přelévala, ovšem bez gólového příspěvku. V polovině 27. minuty vystřelila Veronika Radová a její pokus skončil v brance.

Derby čekalo na hráčky ELITE. ELITE PRAHA Team nastoupily proti ELITE Bohemians. Hned po třech minutách se radovalo Bohemians zásluhou Caroline Rooijakkers. A za čtyři minuty bylo veselo na stejné straně znovu, zvýšila Lenka Cupráková. Druhá polovina začalo přesilovou Bohemians, ta ale zůstala nevyužita. To ovšem její hráčky mrzet nemuselo, jelikož se na konci 21. minuty zapsala gólem Pavla Manová. Výhru svého týmu pak završila Nikola Maružánová a derby tak skončilo jasným vítězstvím Bohemians.

Jaromír Filip posbíral deset bodů
Žltý Sneh Košice v Maloměřicích narazil na For Fun Mix. Slovenský celek brzy vedl a přesnými kombinacemi se i nadále držel na útočné půlce. Na hrací ploše se dvakrát objevil míček navíc, když odskočil trénujícím hráčům, kteří si přihrávali vedle hřiště. Košice však neobvyklé herní momenty vůbec neovlivnily a soupeři uštědřily debakl 8:0. Jedním z nejdůležitějších florbalistů vítězného mužstva byl Matúš Maďar, jenž vyprodukoval čtyři asistence.

Družstvo Bushbandu chtělo v utkání proti Spiders Valmez po prohře a dvou remízách konečně naplno bodovat. Oba týmy se střídaly v tvorbě brejkových situací, které díky větší bojovnosti znamenaly vedení pro BushBand. Velký závěrečný tlak Spiders nebyl nic platný, protože hráči BushBandu vyhráli 4:2.

V hale Hattrick se odehrála exhibice Saigonu. Dosud neporažený tým skóroval už po půlminutě hry, čímž odstartoval fantastickou gólovou smršť. Florbalisté Saigonu se prosazovali krásnými útočnými akcemi a zanedlouho bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Za devítibrankového rozdílu museli sudí na obou stranách vylučovat, Saigon však přidal ještě další góly a zvítězil 15:4. Individuálním statistikám utkání vévodil desetibodový Jaromír Filip (9+1).

Duel mezi celky FBK Ježci Rožmitál a IBK Vagus byl dlouho bez střelce. Nulové skóre zrušil až v deváté minutě František Čejka z Rožmitálu. Vedení ale na Ježky zapůsobilo kontraproduktivně a IBK před přestávkou obrátilo vývoj střetnutí. Do ještě horší situace se Rožmitál dostal 14 sekund po začátku druhého dějství, kdy David Nejezchleba přidal čtvrtou branku Vagusu. Obrana Ježků se už nevzpamatovala a Vagus zápas dohrál bez problémů. Souboj skončil 8:1.

Brankářka Ham&Axe prohře nezabránila
První utkání druhého hracího dne amatérského turnaje absolvovali hráči Banana jokers a Pološílených Veverek. V hale Start byly nebezpečnější Veverky, po jejich chvilkové nepozornosti ale dali první gól jokers. Družstvo Veverek ani přes ztrátu ve skóre nepolevovalo a úvodní poločas skončil 2:2. Ve druhé půli hra vypadala mnohem jednoznačněji. Pološílené Veverky se dostaly do vedení 4:2, které jokers i kvůli neproměněné přesilovce už nedorovnali. Patnáct sekund před koncem museli rozhodčí řešit menší potyčku, jež však neměla na zbytek zápasu žádný vliv.

Měření sil mezi FbC Pohořelice a Ham&Axe vycházelo už od začátku lépe Pohořelicím, které předváděly efektivní útoky podél mantinelů. Po patnácti minutách hry bylo sice skóre jednoznačné 5:1, Jitka Kosinová v brance Ham&Axe však ještě několik velkých šancí vychytala. Pohořelice přesto utkání v klidu dohrály a oslavily druhé vítězství v základní skupině (8:3).

Hráči Chodova se v prvním poločase duelu proti IBK-Notorics prezentovali vynikajícím ofenzivním projevem, o výhru ale museli ještě bojovat. Notorics ve druhé fázi zápasu výrazně zlepšili zakončení a dotáhli se na rozdíl jedné branky. Chodov opět zabral v závěrečných minutách, kdy se dostal zpět do komfortního náskoku. Pražané triumfovali 6:3.

V zápase Amici Brno – Pacienti Luka nad Jihlavou si tvořili více střeleckých pozic Brňané a vypracovali si třígólové vedení. Pacienti se ovšem stále drželi nepříjemné hry na protiútoky a dvěma trefami utkání zdramatizovali. Amici přišlo o svoji sebejistotu a začalo se strachovat o těsný náskok. Florbalisté Luky nad Jihlavou závěrečný tlak nezužitkovali, a tak prohráli 4:7. K úspěchu Amici přispěl pěti góly Pavel Zbořil.

V mužském turnaji byly k vidění debakly
I mužská část nastoupila do druhého hracího dne. A hned od rána byly k vidění pořádné debakly. IBK Pocemkamdeš si poradili s FbC Engineers 10:0. Tomáš Kucharič a Martin Pánek zaznamenali hattrick, dva góly přidal Filip Horák a po jednom Jakub Gregor a Jiří Šincl.

Legie zkázy pak nastoupila proti Košér týmu. Poločasový výsledek byl již 7:0 a i v druhém duelu pokračovala kanonáda, která se nakonec zastavila na výsledku 12:0.

Naopak zápase mezi FbC Panthers s BSP Libertou byl vyrovnaný. Liberta otevřela účet zápasu v přesilovce zásluhou Marka Soukupa. Panthers ale odpověděli o devět sekund později z nájezdu, trefil se Jakub Rybka. Hned na začátku druhé půle se znovu prosadil Marek Soukup a Liberta vedla 2:1. O minutu později to již bylo o dva góly díky střele Jana Vinše. Panthers už stihli jenom snížit. Chvilku před koncem se prosadil Matěj Lubenský a tak zápas skončil celkovým výsledkem 3:2 z pohledu Liberty.

Florbalisté Pohořelic si na turnaji amatérů připsali z úvodních tří duelů šest bodů. Jednotlivá střetnutí či výkony rozhodčích popsal jeden z nejaktivnějších útočníků mužstva Petr Lenner.

.... pokračování

Billy Nilsson, double double Sweden champion, winner of Champions Cup and best shooter and forward of season 2014/2015 in Svenska Superligan. In this season he played in Zug and now he is on 10th annual of Hummel Open Game. In three games he scored three times and had six goal assist.

So hi Billy, your career is really impressive. Who or what brought you to the Hummel Open Game?
My team, I play with Zug right now and for they it is a third time to go here and they asked me if I want to start too and they always look forward here.

Have you heard about Hummel Open Game earlier or the first time from your teammates?
Yeah exactly, it was first time from my teammates. They asked me if I want to join them because they have one spot so yes, I couldn’t say no.

What do you know about Hummel Open Game?
This is my first time, I know here are a lot of teams, different quality in the teams and it’s a tournament for everybody is it?

Yeah it is. You just played really tough match against Richmond. How did you see this match?
It’s like you said. It was tough game, we had some lucky shots there and let’s meet them again.

Do you know what teams or players can you meet on the tournament? Or who is your biggest rival?
That’s hard question because all information I have from my teammates so I have to say Richmond.

What is your personal goal here?
I wanna win, that’s everything. I don’t really have any personal goals actually. My team hasn’t win this tournament yet so, I just wanna win.

And last question is directly from tournament director Dan Koubek. What should team Hattrick Brno do to brings you to play for this team?
I don’t know, we’ll see in the future what they can do (he's laughing).

Billy Nilsson, dvojnásobný mistr Švédska, vítěz Champions Cupu a nejlepší střelec a útočník švédské Superligy za rok 2014/2015. Tuto sezónu již ale hájil barvy švýcarského týmu Sirius, od června letošního roku je hráčem Zugu, s kterým se také přijel podívat na jubilejní 10. ročník Hummel Open Game. Zde za tři utkání nasbíral 9 bodů za 3 branky a 6 asistencí.

Billy, máš za sebou opravdu velké úspěchy ve švédské nejvyšší soutěži. Kdo nebo co tě přivedlo na Hummel Open Game?
Byl to můj tým. Hraji právě za Zug a kluci se mě zeptali, jestli bych si s nimi nechtěl jet zahrát. Oni jsou tu již potřetí a vždycky se sem těší.

Slyšel jsi někdy o Hummel Open Game dříve, nebo to bylo až od svých spoluhráčů?
Bylo to právě až od mých spoluhráčů. Oslovili mě, abych se k nim připojil, že mají volné místo. Nemohl jsem říct ne (usmívá se).

Co všechno víš o Hummel Open Game?
Jsem tu poprvé, takže všechny informace mám od kluků. Vím, že je tu hodně týmů, různé kvality a je to turnaj pro každého.

Právě jste odehráli těžký zápas proti Richmondu. Jak jsi ten zápas viděl?
Jak jsi řekl, byl to těžký zápas. Měli jsme v něm i štěstí, jedna šťastná střela skončila i v brance. Doufám, že je potkáme znovu.

Víš o nějakých týmech nebo hráčích, které tu můžeš potkat? Případně, kdo je váš největší soupeř?
To je těžká otázka, protože všechny informace mám od spoluhráčů.  Musím tedy říct že asi právě Richmond.

Co je tvůj cíl tady na turnaji?
Chci to vyhrát, to je všechno. Nemám žádné osobní cíle, protože můj tým to tady ještě nevyhrál, takže chci prostě a jednoduše vyhrát.

Poslední otázka je přímo od ředitele turnaje Dana Koubka. Co by měl tým Hattrick Brno udělat, abys za něj hrál?
Tak to opravdu nevím. Uvidíme v budoucnu co se bude dat dělat (směje se).

RedBlack ztratili vyhraný zápas
V SH Maloměřice se utkaly celky Vášprostor florball teamu a White Flying Rabbits. Florbalisté Rabbits vstoupili do zápasu výtečně a vypracovali si třígólový náskok. Vašprostor ale bojoval a byl herně vyrovnaným protivníkem. V samém závěru duelu Rabbits vzdorovali velkému náporu soupeře, vedení 4:3 však udrželi. Utkání sledovala jediná fanynka, které vítězní hráči za podporu připravili zdařilou děkovačku.

Úvod střetnutí mezi RedBlack a Neslovicemi byl hodně divoký. V čase 1:20 vedly brankou Ondřeje Hoška Neslovice, ale florbalisté RedBlack během 33 sekund skóre otočili. Mírně efektivnějším stylem hry se prezentoval tým RedBlack, který trestal zaváhání rozehrávajících obránců. V poslední desetiminutovce ovšem Sokol předvedl neuvěřitelný zvrat a pěti góly za sebou upravil na 8:6. RedBlack se proto museli smířit s nepříznivým finálním výsledkem 7:8.

Program maloměřické haly pokračoval měřením sil Banana jokers – For Fun Mix. Až na několik ojedinělých chyb byli silnější jokers, jež se chytrými kombinacemi dostávali do vyložených šancí. Po první periodě tak měli k dobru šest branek. Před druhou polovinou si hráči vyměnili střídačky, což týmy na Hummel Open Game obvykle nedělají. Ani změna stran však For Fun Mixu nepomohla a prohrál 10:2. Bodově nejproduktivnějším florbalistou se stal Jiří Kroutil (2+2).

Žltý sneh Košice bez problémů zdolal Syrovice
Zápas mezi košický Žltým snehem a Syrovicemi začal lépe druhý jmenovaný tým, ovšem to bylo z jeho strany prakticky všechno. Žltému snehu se během deseti vteřin podařilo otočit stav zápasu a na hřišti již prakticky byl jen tým ze Slovenska. Po pětigólovém příspěvku Martina Sameka nakonec zvítězily Košice 9:1.

Zápas BushBard-Lososonožci ovlivnily emoce. V úvodní půli sudí vyloučili Tomáše Mladenku z BushBandu na dvě minuty za nesportovní chování. Stejného prohřešku se dopustil ten samý florbalista i ve druhém dějství, tentokrát byl ale vykázán ze hřiště do konce utkání. I přes jeho absenci začali Lososonožci ztrácet jistotu ve hře, což vyústilo dvěma trefami BushBardu během posledních tří minut. Souboj skončil remízou 2:2.

Židenické hráčky mají po prvním dnu čtyři body
V dalším zápase žen na sebe narazily výběry DT Samo a Elite Praha Team. Počáteční vyloučení Zuzany Šuranyiová z DT Samo gól nepřineslo, po té se zápas odehrával spíše uprostřed hřiště bez vážnější šance na jedné či druhé straně. V deváté minutě platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Do šance se řítila Monika Zamazalová z DT Samo, ale neproměnila, brejk na druhé straně zakončila Ivana Miklíková, kterou ihned po rozehrání doplnila Karla Kalecká – 2:0 pro Pražanky. Do poločasu už se skóre nezměnilo. V polovině čtvrté minuty druhé půle již byl náskok tříbrankový díky druhému příspěvku Kalecké. Po individuální akci Nely Havlíkové, která zvýšila na 4:0, se osmělily konečně i hráčky DT Samo, ale do konce zápasu se již skóre neměnilo.

Židenické florbalistky nastoupily do svého prvního zápasu proti výběru FA Mladá Boleslav a o svém vítězství rozhodly již v první polovině. Gólový účet načala Malvina Brošová, kterou následovala Tereza Šotkovská. Těsně před poločasem se ještě prosadily Kristýna Pospíšilová a Monika Dundelová. Ani v druhém poločase se trend zápasu nezměnil. Na 5:0 upravovala Eva Mayerová, zápas uzavřela Ludmila Sejáková.

Druhý jejich zápas byl již podstatně vyrovnanější. V duelu s ELITE Bohemians brněnské hráčky vedly od deváté minuty, kdy se prosadila Andrea Dernerová. Utkání pokračovalo v solidním tempu a šancí přibývalo jako na jedné, tak na druhé straně, ovšem obě brankářky držely své týmy. Skóre se měnilo až v druhém poločase. Ve 26. minutě srovnala stav Lenka Klvaňová a tento výsledek vydržel až do konce.

Prestižní zápas pro Zug Selection
Vrchol prvního dne dospělé části Hummel Open Game byl k vidění na hale VUT. Proti sobě zde vyběhli hráči Richmondu v čele s Martinem Tokošem, hráčem švédského týmu IBF Falun či Jiřími Koutným a Juhaňákem, a hráči Zug Selection - došlo tak na souboj bratrů mezi Jiřím a Martinem.
Střetnutí bylo od počátku vyčkávací z obou stran. První dvě vážnější šance zaznamenal Richmond, ale Filip Kejík odolával. Na konci 8. minuty zahrozil Zug. Matthias Felix Hirzel Müller se řítil na Chrásta, ale skóre se neměnilo. A vyrovnaný duel pokračoval. Těsně před koncem první půle udělala obrana švýcarského celku chybu, míčku se zmocnil Jiří Koutný, který míček naservíroval Tokošovi a bylo to 1:0.
Druhá půle začala svižněji, po šanci Billyho Nilssona hájící barvy Zugu mohl pro změnu na druhé straně skórovat znovu Tokoš, ale stav se neměnil. Důležitost zápasu, ve kterém si chtěly týmy udržet co nejlepší pozici před play-off dokládala celá řada ostrých soubojů. V čase 7:18 přihrával z půlky hřiště Tassio Suter a jeho prudká přihrávka skončila v brance - 1:1. V polovině 26. minuty měl šanci znovu Jiří Koutný, jenže ztroskotal na výborném Kejíkovi a tak se stav měnil na druhé straně. Aaron Brasetchi Huba Stutzer navedl míček z vlastní půle do středu hřiště a propálil brankáře Chrásta. Konec zápasu přinesl ještě přesilovku Zugu, ale ta nic na výsledku nezměnila a tak se v prestižním duelu mohli radovat hráči švýcarského týmu.

Na Vodové vykročili za obhajobou titulu itelligence Bulldogs Brno. V zápase s IBK Prešovským Betonem se nejdříve prosadil Marek Fuchs, jenž ještě do poločasu přidal druhý gól. Ve 24. minutě to již bylo 3:0. Po asistenci Josefa Kazatela se prosadil Petr Koláčný. Že Beton ještě není úplně připraven dokázal završením hattricku znovu Fuchs a Bulldogs tak rázně vykročili za obhajobou loňského prvenství.

Jedním z tahounů týmu Zug Selection je stálice v jeho řadách Martin Koutný. Hráč, který v letošním roce odehrál sezónu v Chodově a který již potřetí se švýcarským týmem navštívil Hummel Open Game.