Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Play-off 10. ročníku odstartovalo prvními zápasy
Jedni z prvních celků, kteří vyběhli na palubovky, byli hráči elévů Florbalu Židenice a Hippos Žďár nad Sázavou. Utkání, které skončilo vítězstvím 6:4 pro Žďár nad Sázavou, rozhodl svými pěti góly Martin Svatoň, kterému u tří branek asistovala Nikola Sekníčová.

Ve stejné kategorii pavouk turnaje proti sobě svedl dva celky Hattricku Brno. „Áčko“ porazilo v derby jejich kolegy XXL výrazně 9:2, když se čtyřmi góly na výhře podílel Adam Doupovec.

Dalším výrazným výsledkem skončilo utkání FBŠ Bohemians Praha proti Hornets Brno, v kterém dominovali hráči pražského celku. Na vítězství 10:1 se podílelo svým gólem celkem osm hráčů v čele s dvougólovou Emílií Skalíkovou.

V kategorii starších žáků svedly dramatickou bitvu o postup do dalšího kola Spartak Přerov a Jablonec nad Nisou. Přerovští hráči se ujali na začátku druhé půle vedení. Obrovskému tlaku soupeře se jim zdárně dařilo čelit a sami přidali druhý gól. Severočeši už jen stihli snížit na konečných 2:1.

Přerov nastřílel Dubňanům 14 gólů
Play-off začalo ráno také v hale Automobilní pro kategorii mladších žáků. Během prvních minut duelu mezi Spartou Red a Židenicemi měly navrch obranné řady. Když ale Pražané následně otevřeli skóre, obraz hry se úplně změnil. Rázem byla mnohem aktivnější Sparta, která i přes spoustu šancí vedla po poločase jen 2:0. Využívání příležitostí sparťané vylepšili ve druhém dějství, kdy zvýšili na konečných 6:1, a pojistili si postup.

Druhé utkání vyřazovací části obstarali mladší žáci Přerova a Dubňan. Spartak předváděl kvalitní hru v předbrankovém prostoru, jež mu přinesla klidné vedení. Dubňany se zmohly pouze na střelbu z protiútoků. Přerov nakonec přesvědčivě zvítězil 14:2. Vynikající zápas odehrál Michal Hrabica, který nasbíral sedm kanadských bodů (6+1).

V play-off dále pokračují i Gajary. Slovenský tým v TJ Start čekali mladší žáci Gepardů Brno, jež statečně vzdorovali velké územní převaze soupeře. Na úvod druhé půle však Gajary vstřelily během chvilky tři góly, čímž patrně Gepardy herně zlomily. Přestože Slovákům nebyla ještě jedna branka uznána, vyhráli s přehledem 6:2.

Stejně jako v loňském roce bude i při letošním 10. ročníku Hummel Open Game možnost sledovat živé vysílání z haly v Campusu v Bohunicích a to vše díky spolupráci s Playo.TV. Živý přenos začíná zítra v 7:50 a bude pokračovat až do posledního finále celého dne.

Přehled všech zápasů najdete zde:

Samostatné zápasy pak následovně:

Držitel bronzové medaile z loňského mistrovství světa juniorů táhne svůj tým. Jakub Kolstrunk, osmnáctiletý útočník z Ústí nad Labem, patří mezi nejvýraznější osobnosti severočeské ofenzivy, která na Hummel Open Game nastřílela již přes třicet gólů.

.... pokračování

Čintalová zařídila remízu 1,6 sekundy před koncem
O tom, že se vyplatí hrát až do úplného konce zápasu se i na turnaji Hummel Open Game přesvědčily některé týmy.Své by o tom mohly vyprávět hráčky dorosteneckého výběru FBŠ Slavia Plzeň. Zápas se slovenskou Rimavskou Sobotou byl od začátku vyrovnaný a týmy se předháněly ve vedení. Plzeňské hráčky už se pomalu viděly v kabině s výhrou 4:3, když jim jejich radost utnula 1,6 sekundy před koncem zápasu. svým čtvrtým gólem v zápase Kristína Čintalová.

Pěkný zápas byl k vidění v Campusu. V duelu mladších žáků Liberec Black a FBC Lipník padly sice jenom tři branky, ovšem utkání nabídlo celou řadu krásných momentů, výborných zákroků brankářů a také mohutnou podporu fanoušků. Lipník se v půlce 8. minuty dostal do vedení, které mu ale dlouho nevydrželo a po minutě bylo srovnáno. Tři minuty po začátku druhého poločasu už ale Lipník znovu vedl, když se trefil Tomáš Orava. A tato trefa se ukázala jako vítězná. Liberečtí nedokázali ke konci zápasu zužitkovat ani nabídnutou přesilovku, kterou hráli dokonce v šesti lidech bez brankáře.

Zápas mladších žáků FBC Ostrava a Tatranu Střešovice byl velice bohatý na góly. Obě družstva se prezentovala silnou útočnou fází, kterou však kompenzovala méně pozorná defenziva. Gólový náskok se neustále přeléval, což slibovalo dramatický závěr utkání. V posledních minutách bylo efektivnější FBC a vyhrálo 7:4.

Vsetínské juniorky bez zaváhání
Napínavý zápas byl k vidění také na hale VUT. Dorostenci EMKOCase Gullivers zde vyběhli proti Black Angels. Utkání plné tvrdých soubojů a zajímavých šancí nakonec nemělo vítěze. Brněnští hráči se sice dostali zásluhou Jana Videmana do vedení. To jim ale minutu před koncem celého zápasu vzal Matěj Petrovič, který vstřelil gól po individuálním průniku.

V kategorii juniorek nepoznaly hráčky Vsetín ve skupině hořkost porážky. Dnes nejdříve porazily po trefách Huškové a Ištvánkové Herbadent FK 2:0, po té následně nedaly moc šancí Šitbořickým Aligators, kterým nadělily tři branky.

Vítkovice Oxdog v elévech nadělovaly
Stejně jako ve včerších zápasech si jednoznačně počínali hráči Vítkovic Oxdog i dnes. Ve svých dvou zápasech na hale Kounicova nejdříve dopoledne rozstříleli brněnské Bulldogs 11:1, o dva góly navíc pak přidali dalšímu brněnskému týmu, tentokrát Židenicím.

V dalším zápase nastoupil Hummel Hattrick Brno a FK TROOPERS Moravany. Po rychlé akci se Moravany ujaly hned ze startu utkání vedení, které vydrželo až do poločasu. V zápase je několikrát podržela jejich brankář Klára Makyčová, která i v tomto střetnutí udržela čisté konto. Naopak její spoluhráči přidali ještě dvě branky a celkem zvítězili 3:0.

Dosavadní rekordní výsledek padl na Campusu. Liberec Blue nastříleli Hornets Brno 20 branek. Čestný úspěch brněnského týmu ale nakonec přišel. Dvě desetiny před koncem proměnil svou šanci Adam Přikryl.

Polky vyzrály na Black Angels
Hráčky Black Angels narazily v hale Automobilní na netradičního rivala. Starší žákyně z Prahy odehrály utkání s polským Podhale. Obě družstva zkoušela zakončovat z nečekaných výpadů, což více vyhovovalo Polkám. Podhale se koncentrovaným výkonem dostávalo do nadějných pozic a Black Angels přestřílelo 4:1.

V Maloměřicích vyzvala Mohelnice papírově silnější Ústí. Severočeši, v jejichž sestavě nastupuje i juniorský reprezentant Mikuláš Krbec, však nečekal žádný snadný duel. Mezi hráči jiskřily emoce, které nezřídka musel uklidňovat důraznější slovní domluvou rozhodčí. Mohelnice až do samého konce bojovala minimálně o bod, Ústí ale už výsledek 5:3 uhájilo.

Zápas dorosteneckých družstev Litomyšle a Orky rozhodovala spíše tvrdost v osobních soubojích než technické dovednosti. Sudí často zastavovali hru kvůli velkému množství nedovolených zákroků, vylučovalo se ovšem pouze jednou. Zvláště bolestivý úder do hlavy inkasoval těsně před závěrečným hvizdem Ondřej Jareš (Orka). Výhru 3:1 nakonec vydřela Litomyšl.

Juniorský výběr Otrokovic se postavil týmu Black Angels. Prakticky až do poslední minuty nemělo utkání jasného vítěze, zničehonic se ale trefili Vojtěch Novotný s Danielem Alferym, jež definitivně pojistili plný bodový zisk pro pražský celek. Finální skóre bylo 4:1.

Po zápase přípravek, ve kterém Troopers Moravany porazili Hummel Hattrick Brno A 3:0 jsme vyzpovídali brankářku Moravan Kláru Makyčovou, která svůj tým podržela nejen v tomto zápase, ale dařilo se jí, stejně jako celému týmu v zápasech předchozích.

Orava se Štěpánkem zničili JeMoBu
Elévové Holešova a Vinohrad se utkali v hale Hattrick. Skóre otevřel už po šesti vteřinách hry Holešov zásluhou Ondřeje Bajnera. Více vyložených příležitostí si tvořili Moravané, drobný gólman v brance SKV však proti střelcům soupeře předváděl úchvatně zákroky. Do druhého poločasu šly Vinohrady s těsným vedením, duel ale skončil remízou 3:3.

Bezproblémové vítězství 10:0 si připsalo družstvo mladších žáků FBC Lipník. V zápase proti SK JeMoBu mělo FBC již od úvodu velkou herní převahu, která se projevovala častou produkcí nebezpečných akcí. Hned u poloviny všech gólů byla úspěšná střelecká dvojice Tomáš Orava (3+0) – Dan Štěpánek (2+0).

Na hrací ploše TJ Start nastoupili ke vzájemnému střetnutí mladší žáci ATU Košice a Bulldogs Brno. Elitní mládežnické celky svých soutěží hrozily hlavně ze standardních situací a rychlých protiútoků. Vyrovnané střetnutí doplnil i souboj v hledišti, kde měly oba tábory kvalitní zastoupení. ATU dvakrát vedlo, jenže o náskok vždy přišlo. Nakonec tak došlo k dělbě bodů.

Měření sil kategorie starších žákyň Herbadent – Znojmo zvládly po taktické stránce mnohem lépe Pražanky. V úvodním dějství byly rozdíly ve hře vcelku nepatrné, do následující patnáctiminutovky však Herbadent vkročil velmi sebejistě a pěti brankami během tří minut rozhodl o jednoznačném triumfu.

Liberec za fantastické atmosféry zdolal Kladno
Zápas mladších žáků mezi Libercem a Kladnem byl vidět na Staňkové. Od počátku zajímavé střetnutí doprovázené za mohutné podpory obou táborů fanoušků začali lépe Kanonýři z Kladna. Severočeši ale rychle odpověděli a zápas i nadále pokračoval v rychlém tempu. Kladno se po té ujalo vedení a znovu gólem Daniela Šebely. Liberečtí ale vrhli veškeré své síly do útoku a zápas se jim podařilo otočit na konečných 3:2.

Po nich vkročili na hřiště hřiště borci Havířova a Falconu. Torpedo si ze začátku první poloviny vypracovalo celou řadu šancí, ale brankáře Daniela Barvu nepřekonalo. A tak udeřil Falcon, kdy se prosadil Daniel Hůlka. Hráči Havířova však postupně přidávali na tempu a výsledek se brzy dostavil. Rychlými dvěma góly zápas otočil a svůj náskok si udržel až do konce zápasu, který nakonec skončil v jejich prospěch v poměru 6:2.

Zápasy starších žáků a dorostenců na hale Veterinároní přinesly debakly. V jednom ze zápasů rozstřílela ZŠ Komenského Slavkov celek fbkjokerzcb 3:12 a to i přes hattrick Antonína Nádvorníka. V dalším duelu pak Gullivers Brno deklasovali IBK Södra Böhmen 9:1.