florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Nejrychlejší gól na turnaji
Druhým dnem pokračují skupinové bitvy na jubilejním 10. ročníku Hummel Open Game.

Pravděpodobně nejrychlejší gól celého turnaje padl v zápase na hale v Tuřanech mezi Bučis Teamem a IBK Plantážníci v kategorii juniorů. Již po 5 vteřinách zápasu vstřelil Tomáš Vondruška vedoucí gól Bučisu. Nadějný výsledek navíc přiživil Tomáš Mudra a favorit zápasu již prohrával o dvě branky. Do poločasu bylo ale srovnáno. Dvě branky v průběhu jedné minuty znamenaly remízový stav. Ten ale nevydržel moc dlouho Bučis se opět dostali do vedení. Nadějný poločasový výsledek drželi ještě tři minuty před koncem zápasu. Ten se jim ovšem rozplynul pod rukama, kdy v 27. minutě vstřelil vyrovnávací trefu Jozef Kriš a o vítězství Plantážníků rozhodl minutu před koncem Michal Dudovič.

V dalším zápase nastoupil v roli favorita pro změnu Tatran Střešovice, který se střetl s Frenštátem. A svoji úlohu splnil náramně. Od začátku zápasu Frenštát zatlačil a brzy se ujal vedení 2:0. Po té se Adamovi Poláchovi podařilo vstřelit gól Frenštátu, který znamenal první obdrženou branku pro Tatran. Ten ale zůstal v klidu a svým trpělivým výkonem dosáhl nakonec celkového vítězství 5:1. Po zápase nám rozhovor poskyytl hráč Tatranu Jonáš Kůra, ten si můžete přečíst zde.

Letící frisbee přerušilo zápas
Turnaj pokračuje i na hale Vodova. Zde nastoupili hráči Uničova proti slovenskému celku z Košic Black. Od počátku byla patrná dominance českého týmu, který ale svoji převahu nedokázal proměnit ve vedoucí gól. Nepomohla k tomu ani přesilová hra, ze které uničovští nastřelili břevno. Po té se hra mírně uklidnila a více než dění na hřišti oživilo letící frisbee, které se sneslo na plochu z hlediště. Létající talíř jakoby přinesl štěstí pro Uničov, který rychle vstřelil dva góly a skóre postupně navyšoval až na konečných 6:0.

Zápas po nich nastoupil druhý celek z Košic, tentokrát White, jejichž soupeřem byli Chřestýši z Oslavan. Dlouhou dobu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem bez výraznější šance. Na konci osmé minuty uděřili košičtí. Střela z dálky z hole Nikolase Tabačka zaplula přímo do brány, tentýž hráč přidal posléze i druhou trefu. Snížení Chřestýšů zařidil Filip Čech, ovšem na rozdíl dvou branek navýšil hattrickem Tabačka. A přestřelka pokračovala a Chřestýši opět snížili díky brance Michala Nováka. A na začátku druhé půle již bylo vyrovnáno a Chřestýši svého soupeře značně přehrávali. Zápas nakonec skončil spravedlivou remízou 3:3.

Pražská ACEMA Yellow pak sehrála zápas s Hradeckými lvi Sion. Zápas měl jednoznačný průběh a hradečtí si se svým soupeřem doslova pohráli a zvítězili po jednoznačném průběhu 5:1.

Jedním z favoritů juniorského turnaje jsou určitě Tatran Strašovice. Ve skupině si zatím počínají suverénně, což dokládá zatím pouze jeden obdržený gól, který pražský tým obdržel v zápase s Frenštátem. Nejen o tomto zápase se rozpovídal Jonáš Kůra.

.... pokračování
17.06.2016 09:28:05

První galerie plné fotografií jsou zde!

autor: Igor Škapa

V zápase proti Bulldogs vstřelila dvě branky, na které navázala vítězným gólem v utkání s Hranicemi. Jedna z nejproduktivnějších juniorek Aligators Šitbořice Klára Jahodová odpovídala na otázky týkající se prvního dne turnaje Hummel Open Game.

16.06.2016 21:08:48

Turnaj Hummel Open Game také odstartoval na dvou hřištích na VUT, kde se střetla družstva starších žáků Litomyšle a Holešova. V zápase od začátku dominovali hráči Peaksportu Litomyšl, kteří vstřelili hned na začátku střetnutí dva góly. Po zbytek zápasu se duel spíše již dohrával. Ani jedno mužstvo nevyužilo žádnou ze svých šancí a tak duel skončil 2:0.

Naopak na vedlejším hřišti ve stejné kategorii se děly věci. Brněnští Hornets se střetli se Sharks Suchdol nad Odrou. Hornets od začátku tlačili a v 8. minutě již vedli 2:0. Sharks ovšem díky zvýšenému pohybu do poločasu stihli ještě snížit a 40 sekund po začátku druhého poločasu byl již stav vyrovnaný. Stav se i nadále přeléval, Hornets šli znovu do vedení, to ale netrvalo ani minutu a už bylo znovu srovnáno. Na konci 12. minuty strhli na svou stranu opět hráči nastupující v černých dresech a tentokrát se už týmu Suchdol nad Odrou nepodařilo vyrovnat.

V hale při IŠŠ Automobilní se střetli mladší žáci Hattricku Brno a Olomouce. Brňané se snažili o herní projev založený na přesných kombinacích, což mu hned zkraje utkání několikrát vyšlo. Hattrick měl po patnácti minutách tak výrazný náskok, že do druhého poločasu naskočil náhradní brankář. Zápas se velice povedl Davidu Tretinovi, jenž se na brněnské výhře 12:0 podílel čtyřmi góly a dvěma asistencemi.

Maloměřické hřiště se stalo dějištěm duelu dorosteneckých družstev FBŠ Plzeň – IBK-Notorics/KIDS. IBK do desáté minuty drželo nerozhodné skóre, úderné ofenzivě plzeňských hráčů ale nemohlo vzdorovat věčně. Notorics v závěru nepomohly ani hlasité pokyny trenérky. Ta tak musela sledovat, jak soupeř slavil desetibrankový příděl.

Maďarky táhne Eszter Fodor, Bučis Team pro změnu Marek Ševít
Výrazného lídra má maďarský celek Phoenix Fireball, který táhne hráčka s č. 12 Eszter Fodor. Ta zařídila nejprve vítězství hattrickem a asistencí svého týmu nad plzeňskou Slávií, v duelu na Campusu si pak připsala tři body za dva góly a asistenci a pomohla tak svému týmu k další výhře, tentokrát nad Znojmem.

Další zápas v tamější hale sehráli mladší žáci Bučis Teamu s FBC Liberec. Zápas se proměnil v exbici jednoho "muže". Marek Ševít s č. 10 nasázel Bučis Teamu rovných pět branek a jeho tým si připsal zasloužené vítězství 2:12.

Odpolední duel kategorie elévů mezi Athletics Praha a FBŠ Plzeň se rozhodoval u mantinelů, kde docházelo k řadě osobních soubojů. V nich byli během první půle silnější Západočeši, kteří hrozili z perfektních brejkových situací. Vstup do druhé části hry ovšem Plzni vůbec nevyšel a Athletics snížili na rozdíl jediné branky. I přes zlepšený výkon se však Pražané museli smířit s těsnou prohrou 3:4.

Turnaj mladších žáků pokračoval československou bitvou. Florko Košice vyzvalo Mladou Boleslav. První dějství patřilo dvougólovým střelcům Peteru Repčíkovi (Košice) a Ondřeji Pužmanovi (Boleslav), jež využívali svého důrazu před brankovištěm. Boleslav těžila z takřka domácího prostředí, které středočeskému celku vytvořila početná skupina fandících rodičů. I jejich zásluhou Technology zvítězilo 5:2. O své postřehy ze zápasu se s námi podělali slovenský hráč Marek Bakajsa.

Juniorky Šitbořic a Hranic odehrály neuvěřitelně napínavý duel. Vyrovnanou první polovinu vyhrály gólem do šatny hráčky Aligators, Hranice ale hned na začátku druhé části odpověděly. Žádný z týmů neměl výraznější herní převahu a pomalu se schylovalo k remíze. Šest minut před koncem však dostala Aligators do vedení 2:1 Klára Jahodová, jejíž trefa byla také vítězná.

Premiérové střetnutí na Hummel Open Game pro ně nedopadlo dobře. Mladší žáci Florko Košice narazili na mladoboleslavské Technology, které je zdolalo výsledkem 5:2. Nejen o nepovedené premiéře na turnaji mluvil Marek Bakajsa.

16.06.2016 17:04:12

Od startu 10. ročníku Hummel Open Game uplynulo pár hodin a naše servery zaznamenali již přes  2 000 000 přístupů.

Všem fanouškům děkujeme za Váš zájem, přízeň a podporu!!!