Opengame
Amaterská
florbalová liga

Starší příspěvky:123456789

Úvodní duel zvládli, přestože se soupeř ani za nepříznivého skóre nevzdával. Obránce IBK-Notorics Lukáš Nekuda přiblížil vstup svého mužstva do Hummel Open Game a promluvil také o dalších turnajových záměrech IBK.

.... pokračování

Jatka Matějka statečně vzdorovala Zug Selection
V prvním zápase turnaje mužů na sebe narazil švýcarský celek Zug Selection v čele s Billy Nilssonem, Martinem Koutným či Johanem von der Pahlenem, proti výběru Jatky Matějky. Zápas byl od začátku opatrný a první příležitost měl český celek, ovšem Kejík v brance podržel. V páté minutě rychle rozehrál Zug standardní situaci, Koutný našel Tassio Sutera a bylo to 1:0. O minutu později to již bylo 2:0, opět po nahrávce hráče s číslem 32 se prosadil Matthias Felix Hirzel Müller. Jatka Matějka i nadále držela obranný blok, z kterého rychle vyrážela do protiútoků. Jeden z nich využil Zdeněk Habr a snížil. V polovině 8. minuty druhé půle vystřelil z půlky hřiště Roman Houbal, Kejík jen vyrazil před volného Habra, který srovnal  - 2:2. Zug Selection přidal na obrátkách, ale Pavel Kotula dlouho odolával. Až na konci 27. minuty ho prostřelil znovu Tassio Sutter a zápas tak skončil výhrou Zugu 3:2.

Do zápasu mezi dalším švýcarským týmem The Fisters a IBK Pocekamdeš vkročili lépe hráči IBK, když po necelých dvou minutách otevřel skóre Martin Pánek, po jehož krásné křižné nahrávce zvyšoval Filip Horák a prakticky ihned také Jiří Salava. V polovině desáté minuty udeřili i hráči švýcarského týmu, Marc Rufer snížil. Hra se rázem vyrovnala a hráči Pocemkadeš zastavovali Švýcary i za cenu zlomených hokejek.  V druhém poločase se šance střídaly na obou stranách, branky ale střílelo IBK – nejprve Jiří Salava, po něm Jan Suchý. Účet zápasu se nakonec zastavil na skóre 7:1 a IBK Pocemkamdeš úspěšně vstoupili do turnaje.

V dalším zápase kategorie mužů nastoupili dorostenci IBK Peaches proti Legii zkázy. Ještě před zápasem převzal Jonáš Kura dresy za vítězství Peaches v soutěži pořádané k 10. ročníku turnaje. A že se jednalo o opravdou zkázu, svědčí i výsledek zápasu. Hráči Peaches svému soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili 14:0.

Hattrick na úvod zdecimoval HS Juniors 2006
Start amatérského turnaje Hummel Open Game v hale Hattrick obstarali hráči Banana jokers a Herr Kefírer Čůčo B. Úderný nástup předvedli jokers, kteří otevřeli skóre po 62 vteřinách hry. Kefírer i nadále propadal v obraně a v páté minutě prohrával už 0:4. Rozhodčí si ze strany Kefírera vyslechli také několik stížností ke svým výrokům. Jokers však i přes vyhrocenější emoce a chvilkovou ztrátu koncentrace ve druhé půli náskok již nepustili a úvodní střetnutí vyhráli 8:2.

Přestože se v utkání BushBand-Notorics snažily oba celky útočit, průběžný stav dlouho zůstával nulový. Změna skóre nastala až těsně před koncem prvního poločasu, kdy gólmana BushBandu prostřelil Jan Fencl. Během druhého dějství drželi míček hlavně Notorics, BushBand ale hrozil z brejků a stále byl s protivníkem v gólovém kontaktu. O konečném výsledku duelu rozhodoval závěr periody, ve kterém IBK odskočilo do dvoubrankového vedení 4:2.

Družstvo Hattricku vstoupilo do turnaje s přehledem. V prvním zápase proti HS Juniors 2006 měli Brňané výraznou územní převahu, díky níž si vytvářeli obrovské množství střeleckých pozic. Defenzivě Juniors chyběl větší důraz, a tak Hattrick v poklidném tempu zvítězil 12:1. Vynikal zejména Marek Horáček, jenž zaznamenal šest asistencí. Góly stříleli Stanislav Šafr (3+1), Lukáš Koutník (3+1) či Aleš Haman (2+2).

Hráči Asper Holba teamu měli v prvním poločase utkání proti ALK FAJN navrch a zaslouženě šli do vedení 3:0. ALK FAJN musel otevřít hru, volného prostoru však opět využíval efektivněji protivník. Holba team odehrál zbytek duelu zodpovědně jak v útoku, tak obraně a získal premiérové body za přesvědčivý triumf 7:1.

Maďarky začaly vítězně
V jednom z prvních zápasů turnaje žen se střetly J-e.l.i.t.a s maďarským týmem Hungary. Od začátku zápasu byly závary před oběma brankami. První gól vstřelil celek Hungary. Zsuzsanna Tüdös se prosadila v čase 5:42. Po prvním gólu se zápas nesl spíše v poklidnějším duchu. Až na konci první půle navýšila vedení Nora Suszták. Klidné tempo pokračovalo i nadále. Tým J-e.l.i.t.a se postupně osměloval a výsledkem byla snižující branka Terezy Tomanové. I přes šance na obou stranách se však již skóre zápasu nezměnilo a Maďarky si připsaly první vítězství.

Juniorky Herbadentu FK JM vítězkami Open Game
Do kategorie juniorek se na 10. ročník Hummel Open Game přihlásilo sedm týmů. Základní skupinou prošly bez zaváhání hráčky Vsetínu, za kterým se seřadily týmy Herbadentu, Střešovic, Šitbořic, Hranic, Bulldogs a Židenic.

Čtvrtfinále vidělo vyrovnané duely. Hranice díky čtyřem brankám Terezy Burianové vyřadily Šitbořice, florbalistkám Herbadentu zařídila těsnou výhru nad Židenicemi až deset vteřin před koncem Petra Šebestová a Tatran Střešovice rozhodl o postupu přes Bulldogs až v druhé polovině zápasu.

V prvním semifinále pak vsetínské hráčky zdolaly bojující Hranice. Od druhého zápasu se čekal, že bude, alespoň dle prvního souboje mezi Herbadentem a Střešovicemi vyrovnanější. Předpoklady se nenaplnily a Herbadent zdolal Tatran poněkud jednoznačně 5:1.

Zápas ve skupině mezi hráčkami Herbadentu a Vsetína opanoval druhý jmenovaný tým. I finálový zápas se od začátku lépe vyvíjel pro Moravanky. V poločasové přestávce jakoby ale herbadentské hráčky byly pokropeny živou vodou, na Vsetín vlétly, k tomu přidaly góly a výsledkem 5:1 rozhodly o svém triumfu na turnaji.

Dorostencům kralovali 4sport-florbal.cz
Dorostenecký turnaj navštívilo 28 celků, které byly rozděleny do pěti skupin. Čtyři týmy neztratily ani bod – FbC Hradec Králové, 4sport-florbal.cz, ACEMA Sparta Praha a Tatran Střešovice. Ostré lokty však hráči nepoužívali pouze v bojích o míček. Drobnou boxerskou vložku vložili do svého duelu borci z Falconu a Hattricku Brno a také rozhodčí se měli co ohánět, naštěstí žádný souboj neskončil výsledkem KO.

První kolo play-off přineslo dvě rozhodnutí v nájezdech. Nejprve IBK Södra Böhmen vyřadil Falcon, po té Bučis Team padl s Wizards Praha.

V osmifinále měl nečekaně těžkou úlohu střešovický Tatran, který až na nájezdy zdolal Södra Böhmen. V brněnském derby mezi Bulldogs a Hattrickem byli šťastnější hráči v oranžovém.

Čtvrtfinálové boje přinesly postup Black Angels (4:2 Hradec Králové), Bystroň Group Ostrava (6:3 Tatran Střešovice Black), 4sport-florbal.cz (4:2 Bulldogs Brno) a Tatran Střešovice (12:1 Kopřivnice).

Semifinálový zápas mezi Střešovicemi a Black Angels nenabídl pouze pražské derby, ale také úchvatnou podívanou. Angels favorita zápasu překvapili svoji hrou a zodpovědným výkonem a nakonec slavili postup díky výhře 3:2. V druhém střetnutí pak Ostrava dvakrát vedla nad 4sport-florbal.cz, ale vedení neudržela, soupeři umožnila třikrát skórovat a z turnaje si odvezla bronz.

V posledním zápase této kategorie se čekala bitva, obzvláště po té, co Angels vyřadili Střešovice. Nebylo tomu tak. 4sport-florbal.cz byl od začátku zápasu lepším týmem, Black Angels však ale dlouho vzdorovali. Výsledek 7:0 nicméně jednoznačně korunoval 4sport-florbal.cz na vítěze 10. ročníku Hummel Open Game.

Plantážníci bez porážky pro titul
Juniorských týmů přijelo do Brna celkem 27 a taktéž byly rozděleny do pěti skupin. Jenom výhry si ve svých skupinách připsali hráči Black Angels, Florbal Ústí a IBK Plantážníci.

Vyřazovací fáze začala jednoznačnými výhrami favoritů kromě dvou zápasů. Peaksport Litomyšl, stejně jako Hornets Brno, musely o svém postupu mezi šestnáct nejlepších rozhodnout až na nájezdy.

Také osmifinále nenabídlo žádná velká překvapení, nejvyšší výhru si v něm připsali Bulldogs Brno vítězství 11:3 nad Mohelnicí.

Nastolený trend jednoznačných zápasů pokračoval nadále. Čtvrtfinále přineslo výhru 9:4 Ústí nad Střešovicemi, Plantážníků nad Litomyšlí 9:2, sedmigólový nářez Znojma na úkor ORKY a vítězství 9:3 Bulldogs na pražskou Spartou.

Ani semifinále nebylo nějak zvláště dramatické. Ústí v něm přestřílelo brněnské Bulldogs 6:3, IBK Plantážníci si pak poradili 5:2 s TJ Znojmem.

Ve finále dosud neporažených celků ukázali svoji sílu Plantážníci. V zápase si svým dominantním výkonem vybudovali náskok 6:0, až po té Ústí zkorigovalo, ale celkový výsledek 7:1 rozhodl o tom, že Plantážníci zůstali neporaženi a odvezli si zlato, na Ústí zbylo stříbro.

Titul starších žáků patří hráčům ACEMA Sparta Praha Red
Kategorie starších žáků na 10. ročníku Hummel Open Game přivítala celkem 45 týmů, které byly rozděleny do devíti skupin. Už samotné výsledky ve skupinách naznačily, které celky budou bojovat o prvenství na turnaji.

První kolo vyřazovacích soubojů přineslo jedno překvapení. Tým Chřestýšů oplatil skupinou porážku pražským Athletics a postoupil dále. Druhé kolo již bylo podstatně zajímavější, ale i nadále pokračovali v turnaji alespoň papíroví favorité.

Osmifinále nabídlo čtrnácti a dvanácti gólovou přestřelku v zápase Sparty Praha Red s Mohelncií, respektive SK JeMoBu se slovenskými Košicemi. FBC Plzeň si pak připsala cenný skalp v podobě výhry nad Tatranem Střešovice.

A ve své jízdě pokračovala Plzeň i nadále ve čtvrtfinále, znovu na nájezdy tentokrát vyřadila ATU Košice. V dalších duelech padli Bulldogs s pražskou Spartou Red, Black Angels podlehli Uničovu a FBŠ Plzeň nestačila na Hradecké lvi Sion.

Semifinále proti sobě svedlo Spartu s Plzní. A že se bylo na co dívat. Plzeňští hráči vedli po třinácti minutách nad svým soupeřem 2:0. K velkému obratu zavelel v druhé půli Ondřej Hurt, který snížil a mohutný tlak Sparty vyvrcholil na začátku 38. minuty. Jiří Mutínský a po něm podruhé Ondřej Hurt zařídil postup Sparty. Také druhé semifinále nabídlo úžasně dramatický závěr. FBC Uničov vedl díky Janu Večerkovi, pět minut před koncem utkání však Filip Hron srovnal. Když už se zdálo, že o všem rozhodnou nájezdy, udeřili hráči Uničova a zásluhou Adam Kupky a Tomáše Hanáka posunuli Uničov do finále.

Také finále bylo zajímavou podívanou, po které díky výhře 4:2 nakonec slavili zlato hráči Sparta Praha Red, na Uničov zbyly stříbrné medaile.

Podhale obhájilo prvenství
Do kategorie starších žákyň se v letošním roce přihlásilo 12 celků, mezi kterými byl také obhájce titulu polské MMKS Podhale, které jako jediné prošlo základní skupinou bez zaváhání se značně pozitivním skóre 30:2.

Z prvního kola vyřazovacích bojů pak zdárně prošly hráčky týmů FbŠ Bohemians, Aligators Šitbořice Pozořice, Black Angels a SK Jihlava.

Čtvrtfinálové zápasy byl naprosto jednoznačnou záležitostí. Herbadent FK JM porazil Bohemians 6:1, Black Angels zdolal Liberec 5:0, Tempish Olomouc si poradil s Jihlavou 6:0 a Polky doslova zničily Šitbořice Pozořice 15:1.

Duely posledních čtyř již byly poněkud atraktivnější. Především zásluhou dua Eva Řeháková, Viktorie Martináková zdolala Olomouc soupeřky z Herbadentu FK JM. Pražský celek Black Angels pak i přes nadějný začátek nestačil na obhájkyně z Podhale.

Finálový zápas byl naprostým vyvrcholením celého turnaj starších žákyň. Olomoučanky vedly v zápase po dvanácti minutách 3:0. Podhale však zavelelo k protiútoku. Do poločasu stihlo ještě snížit, v druhém poločasu dokonalo obrat. Za remízového stavu přišla chyba Olomouc při střídání a z následné přesilovka rozhodla o obhajobě polského celku a tak si MMKS Podhale  odváží zlato i pohár za první místo.

První místo pro dorostenky Tempish Olomouc
Do turnaje dorostenek se přihlásilo šest týmů, mezi kterými byla i slovenská Rimavská Sobota či maďarský Phoenix Fireball SE, který jedinou skupinu vyhrál a spolu Tempish Olomouc šel rovnou do semifinále.

Čtvrtfinále proti sobě sehrály Dorostenky UB s Rimavskou Sobotou. Duel jasně ovládly české hráčky v poměru 11:1. Druhý zápas potkalo Znojmo Plzeň. I přes čtyřbrankové vedení Plzně dokázalo Znojmo zápas otočit a probojovat se do semifinále.

Semifinálové zápasy byly v jednoznačné dominanci vítězných týmů. Phoenix Fireball vyřadil poměrem 6:0 FBŠ Plzeň, hráčky Tempish Olomouc porazily Dorostenky UB 4:0.

Finálový duel byl od začátku vedený velmi takticky, čemuž odpovídal dlouho nerozhodný výsledek 0:0. Až v 17. minutě protrhla napětí Eliška Planková, což byl také jediný gól finále a tak titul putoval do Olomouce, do Maďarska pak medaile za 2. místo.

V přípravkách obhájily Vítkovice
Na 10. ročník Hummel Open Game v kategorii nejmenších florbalových nadějí a hvězd z přípravek se přihlásilo šestnáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin vždy po osmi celcích.

Ve skupině A prošel bez zaváhání s výrazně pozitivním skóre 37:4 pražský tým Black Angels 2007 s náskokem pěti bodů na TROOPERS Moravany. Druhá skupina byla již podstatně vyrovnanější, Vítkovice Oxdog v ní nakonec s 19 body skončily první následované brněnským Hattrickem XXL a dalším brněnským týmem Bulldogs.

Sobotní osmifinálové zápasy nabídly především jednoznačné postupy, ale také dvě bitvy. Tsunami Záhorská Bystrica těsně nestačila na Sokol Brno Gullivers 2:3, až samostatné nájezdy musely rozhodnout o postupu Moravan nad FBŠ Plzní. Čtvrtfinálem prošly suverénně hráči Vítkovic, kteří vyřadili Židenice, a i Hattrick XXL neměl příliš komplikací v miniderby s Gullivers. To pražské derby mezi Angels 2007 a Spartou Praha bylo napínavé až do konce, šťastnější odcházeli právě Angels. O svůj postup mezi čtyřku nejlepších museli tvrdě bojovat i hráči itelligence Bulldogs Brno, kteří poměrem 4:2 vyřadili Moravany.

A šlo se na semifinále. O postupu Vítkovic přes brněnské Buldoky rozhodl jejich nejproduktivnější hráč Dominik Poloch. Strhující závěr pak byl vidět v semifinále druhém. Black Angels 2007 se stejně jako ve skupině potkali s Hattrickem 2007. Dvojí vedení Hattricku vždy Pražané dokázali stáhnout, posléze šli i do vedení, ale jejich soupeř dokázal srovnat a šlo se na nájezdy, ve kterých o postupu černo-modrých rozhodl Ondřej Skoupý.

Finálové klání tedy proti sobě nasměrovalo obhájce titulu 1. SC Vítkovice a Hattrick Brno 2007. A že se bylo na co dívat. Hráči obou týmů hnaní zaplněnou halou v bohunickém Campusu se předháněli v nebezpečných útočných akcích a za stavu 2:2 už se schylovalo k nájezdům. Ty ale odmítl vítkovický Jakub Rohel a rozhodl o prvenství a titulu pro Vítkovice.

Zlato z elévů pro Black Angels
Elévských týmů
za námi do Brna přijelo rovných 42. Tyto týmy byly rozděleny do osmi skupin. Bez zaváhání své skupiny vyhrály celky TJ Znojmo, Black Angels 2005, Vítkovice Oxdog, Sokol Brno Gullivers Black a Snipers Black.

První kola play-off nabídla především divoké výsledky s vysokými rozdíly ve skóre, kdy diváci často viděli přes deset gólů v utkání. Osmifinále patřilo papírovým favoritům, jediné komplikace s postupem dále měli bratislavští Snipers Black, kteří o postupu mezi osmičku nejlepších museli rozhodnout až na nájezdy proti Bulldogs Brno. Spokojenost musela zavládnout u Gulliverů, kterým do čtvrtfinále postoupily hned dva týmy – Orange a Black.

Pro oba zástupce to ale byla konečná. Prvně jmenované vyřadili vítkovičtí Oxdog, „černé“ pak Snipers. V dalších čtvrtfinále nedali Angels 2005 šanci Znojmu, a Hummel Hattrick Brno 007 přestřílel střešovický Tatran Black.

Zatímco bratislavský tým Snipers Black musel o svém postupu proti Hattricku rozhodnout až na nájezdy, pražští Angels 2005 jakoby získávali s každým vítězstvím více a více energie a v semifinále vyprovodili poměrem 8:4 soupeře z Vítkovic.

Mezinárodní finále potvrdilo stoupající kvalitu Black Angels. Výsledek 11:1 ve finále Hummel Open Game byl až příliš krutý po tak dlouhé cestě pro hráče Snipers, nicméně ti si z Brna odvezli stříbro, zlato putovalo do hlavního města České republiky.

Kategorii mladších žáků ovládl Liberec Blue
Kategorie mladších žáků měla na jubilejním ročníku Hummel Open Game zastoupení v podobě 50 celků, které byly rozděleny do deseti skupin, ve kterých hned osm týmů nepoznalo porážku.

Stejně jako v předchozí kategorii, nebyla první část vyřazovacích bojů nikterak překvapením a týmy, které dominovaly ve skupinách, si bez větších problémů zajišťovaly postup dál a dál. Jednu z rekordních výher turnaje zařídil Hattrick XXL, který do sítě Falconu nasázel 24 branek. O postup do osmifinále duelu mezi Chodovem a Náchodem pak rozhodovaly nájezdy, po kterých byl šťastnější druhý jmenovaný tým.

Osmifinálová střetnutí pak také nenabídla žádná větší překvapení. Nejvíce starostí s postupem měli hráči Bučis Teamu, kteří po výhře 3:2 vyřadili Bulldogs, a ani Havířov neměl lehkou úlohu proti Střešovicím.

Ve čtvrtfinále nejprve vyřadil Liberec Blue tým z Mladé Boleslavi, po té se radovali Vítkovice Oxdog po triumfu nad Hattrickem, šťastnější také odcházeli Otrokovice Panthers i Bystroň Group Ostrava.

Do finále pak měla proti týmu Liberce nakročena Ostrava, po velkém obratu se však radovali Severočeši. Druhé semifinále pak bylo představením bratrů Ležatkových z Otrokovic, ani jejich podíl na všech gólech svého týmu ale nestačil, a dále šli hráči Vítkovic.

Ve finále nenechali nikoho na pochybách borci z Liberce Blue. Jejich vysoká výhra 7:2 nad Oxdog je vypovídající a po zásluze převzali zlaté medaile.

20.06.2016 13:59:35

Každý den pro Vás nahráváme nové fotografie, celkem jich je více než 650.

Letos nově, si můžete každou galerii stáhnout ve formátu zip přímo do svého zařízení.

autor: Igor Škapa

Strhující finále přípravek pro 1. SC Vítkovice Oxdox
Hned po devíti vteřinách posledního finále dětské části Hummel Open Game v kategorii přípravek, ve kterém se Hummel Hattrick Brno XXL potkal s 1. SC Vítkovice Oxdog, udeřili vítkovičtí, konkrétně Josef Gazda. Po necelých třech minutách ale bylo srovnáno, prosadil se Ondřej Vopička. Hattrick gól evidentně probral a přidal na obrátkách ale branka Oxdog odolávala, první třetina již ale branku neviděla.

Nástup do druhé půle patřil Vítkovicím Oxdog, Hattrick se nemohl vymanit z jejich obležení a především díky úspěšným zákrokům Jana Valíčka neobdrželi gól, kterému v jednom momentu pomohla i branková konstrukce. Samostatnému úniku Filipa Peterky už ale nezabránil – 1:2, což byl taky konečný stav po druhé třetině.

Přestávka jednoznačně Hattricku prospěla. Od začátku třetí části se vrhli do útočení, což korunoval střelou z dálky Lukáš Lank a utkání bylo srovnáno. A utkání gradovalo. Fanouškovské tábory obou celků se předháněly v pokřikech, hráči nacházeli poslední zbytky sil po čtyřdenním působení. Dvě a půl minuty před koncem udělal Hattrick chybu v obraně, míček si našel zcela osamocený Jakub Rohel a strhl vedení zpátky na stranu Vítkovic. I přes závěrečný nápor Hattricku se stav nezměnil a 1. SC Vítkovice Oxdog tak obhájily loňský titul.

Kategorii mladších žáků opanoval Liberec
Vstup do finále mladších žáků mezi FBC Liberec a 1. SC Vítkovice Oxdog patřil libereckým, když se na začátku čtvrté minuty prosadil Vojtěch Wiener. V další části zápasu byla hra spíše vyrovnaná, bez výraznější šance. Až ve 14. minutě prolomil napětí v hale druhým gólem Liberce Lukáš Macháč. Ještě před polovinou se ale Vítkovicím podařilo snížit, po závaru před brankou skóroval v přesilové hře Vojtěch Sznapka.

Začátek druhého poločasu přinesl pro změnu závar před brankou Oxdog a i tam padl gól, prosadil se Šimon Stránský – 3:1. Přesně v polovině druhého poločasu došlo ke snížení, Jakub Seibert vykřesal pro Vítkovice naději, tu ovšem záhy uhasil po rychlém kontru svým druhým gólem v zápase Vojtěch Wiener, kterého prakticky ihned následoval Vojtěch Janeček – 5:2. Liberec ještě přidal dva góly a po zásluze si z Brna odváží prvenství ve své kategorii. Stříbrné medaile směrující do Vítkovic.

Black Angels v závěru selhali
Ve finálovém souboji dorostenců Black Angels – 4sport-florbal.cz žádný z celků nijak nevyčníval. Přestože 4sport více střílel, scházela mu v zakončení přesnost. Skóre otevřel v 11. minutě Radek Šomodi, další nebezpečné situace ale Black Angels dobře ubránili. Pražané zásluhou bojovného výkonu zvládli zbytek prvního poločasu bez inkasované branky a udrželi se v gólovém kontaktu.

Druhá půle probíhala pod kontrolou 4sportu. Výběrový tým jen kvůli vlastním chybám ve střelbě dlouho nedokázal využít kvalitní tlak. Úspěch se paradoxně dostavil až během oslabení, kdy mířil do volného místa Daniel Pastrňák.

Black Angels s přibývajícím časem ztráceli koncentraci. Družstvo 4sport-florbal.cz přesvědčivě ovládalo hru a donutilo svého rivala riskovat v power-play. Do několika zajímavějších šancí se Black Angels dostali teprve v závěrečných třech minutách, což už nestačilo. 4sport-florbal.cz nastřílel Pražanům za 140 sekund pět gólů a po vzoru Plantážníků v průběhu time-outu oslavil jistou finálovou výhru 7:0.

Uničov bere senzační stříbro
Sparťané
odehráli finále kategorie starších žáků s Uničovem. FBC šlo po necelých třech minutách do vedení, když dalo gól hned z první střely utkání. Spartu brzká inkasovaná branka neskutečně nabudila a hra se přesunula téměř nastálo k brankovišti Uničova.  Pražský tým soupeře ještě více zatlačil v přesilové hře, kterou i trochu smolně neproměnil. Moravanům se hrubě nepovedl přelom 18. a 19. minuty, kdy si Sparta trefami Ondřeje Hurta a Daniela Dvořáčka vybudovala dvougólový náskok.

Na začátku druhé části duelu skóroval Uničov při početní převaze. Florbalisté Sparty ale pokračovali ve svém herním projevu a hlídali si dostatečný brankový rozdíl. Fantastickou příležitost ke zvýšení měl Jakub Ucháč, i přes vynikající řešení situace v předbrankovém prostoru ovšem minul.

Pět minut před koncem byli aktivnější útočníci Uničova, sparťanský gólman však nepřipustil drama a rozhodl o pražském titulu. Sparta finále Hummel Open Game opanovala výsledkem 4:2. Pro Uničov je přesto druhé místo obrovským úspěchem.